Dnes Pondělí - polojasno 18°C
Zítra Úterý - polojasno 13°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na frekventované trati u Prahy budou vlaky přes měsíc nabírat zpoždění
Stav bezprostředně po nehodě. Na fotce je patrné poškození betonového základu, který bude třeba kompletně vyměnit. Foto: SŽ

Na frekventované trati u Prahy budou vlaky přes měsíc nabírat zpoždění

Provoz vlaků na frekventované trati mezi Prahou a Berounem je v úseku stanic Praha-Radotín a Dobřichovice výrazně omezen. Vlaky budou po dobu pěti až šesti týdnů jezdit po jedné traťové koleji.

Podle státní organizace Správa železnic (SŽ) je důvodem omezení provozu poškození kotevního stožáru trakčního vedení následkem silniční nehody, k níž došlo ve čtvrtek 28. ledna. Při ní skončilo na trati vozidlo a poškodilo stožár včetně betonového základu. SŽ proto přistoupila v místě nehody ke snížení rychlosti, jezdilo se zde jen padesátkou.

Při včerejší kontrole se zjistilo, že působením současného počasí je stožár ve stavu, kdy nelze provozovat dopravu po 2. traťové koleji a také není možné provádět betonáž.

„Omezení dopravy předpokládáme po dobu 5 až 6 týdnů. Jakmile to počasí umožní, začne se s betonáží a následnou výměnou kotevního stožáru, a to při dodržení technologických postupů,“ uvedla mluvčí SŽ Nela Friebová.  

První traťová kolej bude v provozu bez omezení. Zpoždění bude kvůli omezení dosahovat pěti až dvaceti minut.


Anketa k řešení dopravy a mobility v Praze 13

Dnes v 19:17

Praha 13 se před časem obrátila na obyvatele a požádala o vyplnění krátkého dotazníku, týkajícího se pohybu po městské části, dopravy nebo parkování.

Tunelem Mrázovka neprojedete ze středy na čtvrtek v noci

Dnes v 18:19

Z důvodu kontroly technologie a čištění kamer bude tunel Mrázovka od středy 12. května od 23 hodin do čtvrtka 13. května do 5 hodin uzavřen.

Most v ulici Za Černým mostem bude neprůjezdný

6. května 2021 v 15:07

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý18. května rekonstrukci mostu, který vede přes železniční trať a převádí ulici Za Černým mostem, která se dále napojuje přes komunikaci Cíglerova na Pražský okruh (Poděbradská/Chlumecká).

V noci ze čtvrtka na pátek neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

4. května 2021 ve 14:03

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie budou tunely Brusnický a Dejvický uzavřeny od čtvrtka 6. května od 23 hodin do pátku 7. května do 5 hodin.

V noci ze středy na čtvrtek neprojedete Strahovským tunelem

3. května 2021 ve 13:59

Z důvodu pravidelné údržby technologie a čištění kamer bude Strahovský tunelu od středy 5. května od 23 hodin do čtvrtka 6. května do 5 hodin uzavřen.

Patočkovu ve směru do centra uzavřou opravy

1. května 2021 v 09:03

Technická správa komunikací (TSK) zahájí 10. května souvislou údržbu ulice Patočkova ve směru do centra, v úseku ulic Bělohorská a Pod Královkou.

Pro nový tunel do Berouna hledá Správa železnic zpracovatele dokumentace

29. dubna 2021 ve 12:42

Správa železnic vyhlásila opakované výběrové řízení na zhotovení aktualizace dokumentace pro územní řízení stavby nové trati mezi Prahou-Smíchovem a Berounem. Její součástí bude přibližně 24 kilometrů dlouhý tunel.

Další články
Nahoru