Dnes Sobota - skorojasno 6°C
Zítra Neděle - polojasno 7°C
Sobota 27. 2. 2021
Svátek má Alexandr
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na frekventované trati u Prahy budou vlaky přes měsíc nabírat zpoždění
Stav bezprostředně po nehodě. Na fotce je patrné poškození betonového základu, který bude třeba kompletně vyměnit. Foto: SŽ

Na frekventované trati u Prahy budou vlaky přes měsíc nabírat zpoždění

Provoz vlaků na frekventované trati mezi Prahou a Berounem je v úseku stanic Praha-Radotín a Dobřichovice výrazně omezen. Vlaky budou po dobu pěti až šesti týdnů jezdit po jedné traťové koleji.

Podle státní organizace Správa železnic (SŽ) je důvodem omezení provozu poškození kotevního stožáru trakčního vedení následkem silniční nehody, k níž došlo ve čtvrtek 28. ledna. Při ní skončilo na trati vozidlo a poškodilo stožár včetně betonového základu. SŽ proto přistoupila v místě nehody ke snížení rychlosti, jezdilo se zde jen padesátkou.

Při včerejší kontrole se zjistilo, že působením současného počasí je stožár ve stavu, kdy nelze provozovat dopravu po 2. traťové koleji a také není možné provádět betonáž.

„Omezení dopravy předpokládáme po dobu 5 až 6 týdnů. Jakmile to počasí umožní, začne se s betonáží a následnou výměnou kotevního stožáru, a to při dodržení technologických postupů,“ uvedla mluvčí SŽ Nela Friebová.  

První traťová kolej bude v provozu bez omezení. Zpoždění bude kvůli omezení dosahovat pěti až dvaceti minut.


Tunelovým komplexem Blanka od čtvrtka v noci neprojedete

25. února 2021 ve 13:09

Uzavření tunelového komplexu Blanka je plánováno od čtvrtka 25. února od 23 hodin do pátku 26. února do 5 hodin.

Výluka tramvají Malostranská – Chotkovy sady prodloužena

25. února 2021 v 11:27

V Chotkově ulici se opravuje trať, kolem Jeleního příkopu nejezdí tramvaje, výluka bude prodloužena do 5. března.

V pražské MHD se změní hlášení o povinnosti mít zakrytý nos a ústa

23. února 2021 v 15:17

Pražský dopravní podnik (DPP) upraví hlášení o povinnosti mít v MHD zakrytý nos a ústa. Učiní tak kvůli vládnímu nařízení nosit respirátor, nanoroušku či dvě chirurgické roušky přes sebe. Hlášení začne vysílat od čtvrtka 25. února. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková. Dosud mohli...

Po zimní přestávce začíná rekonstrukce mostu ve Švehlově ulici

22. února 2021 v 16:50

Technická správa komunikací začne v pondělí 1. března s pracemi na rekonstrukci mostu, který převádí ulici Švehlova přes Měcholupský potok.

Od března budou pokračovat stavební práce na Chodovské

21. února 2021 v 07:35

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 1. března další práce na ulici Chodovská, které byly přerušeny zimní přestávkou. Stavba potrvá do 15. června. 

V Praze 9 probíhá výdej parkovacích oprávnění pro rozšířené zóny

17. února 2021 ve 14:37

Od dubna letošního roku budou rozšířeny zóny placeného stání Praze 9. Parkovací oprávnění se v současnosti vydává v Poliklinice Prosek a na radnici ve Vysočanech.

Oprava mostu v ulici Nedokončená

17. února 2021 v 11:18

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý 23. února opravu mostu X670, který převádí ulici Nedokončená jako nadjezd Štěrboholské radiály v MČ Praha – Štěrboholy. Stavba bude dokončena nejpozději 9. dubna 2021.

První trafostanice pro dobíjení elektromobilů v Praze 11

16. února 2021 v 09:56

Starosta Prahy 11 Jiří Dohnal (Piráti) spolu s Martinem Duškou, radním pro dopravu a otevřenou radnici (Piráti) a zástupci Pražské energetiky se zúčastnili slavnostního uvedení do provozu první trafostanice pro dobíjení elektromobilů.

Další články
Nahoru