Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Na fotbalové utkání Česka s Polskem v Edenu dohlédnou stovky policistů
Kvůli fotbalu budou policisté ve zvýšené míře i v centru Prahy, kde budou hlavně zahraniční fanoušci trávit čas před zápasem. Foto: archiv

Na fotbalové utkání Česka s Polskem v Edenu dohlédnou stovky policistů

Pražská policie přijala v souvislosti s pátečním fotbalovým utkáním bezpečnostní opatření. Informovala o nich policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Na opatření se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a také policisté se psy a na koních.

„Policisté budou v rámci opatření dohlížet nejen na ochranu veřejného pořádku, ale také na bezpečnost a plynulost silničního provozu,“ upřesnila mluvčí. Při přípravě bezpečnostního opatření podle ní pražská policie úzce spolupracuje nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se toto opatření dotkne.

Utkání začne v 20:45 hodin a stadion bude otevřen již o dvě hodiny dřív.  Pořadatelé budou všechny příznivce fotbalu u vstupu do areálu kontrolovat, proto je třeba na utkání přijít s dostatečným časovým předstihem. „Policisté budou v průběhu dne monitorovat pohyb hostujících fanoušků na území metropole a zajišťovat jejich doprovod ke stadionu,“ sdělila mluvčí.

Část polských fanoušků nemá dobrou pověst. Když třeba hrála polská reprezentace v Praze před čtrnácti lety, polští rowdies se zde činili. Staroměstské náměstí a okolí připomínalo bojovou zónu. U stadionu na Letné pak tvrdé jádro chuligánů vyvolalo bitku s pořadateli.

Pražská policie v souvislosti s dnešním zápasem fanoušky vyzvala, ale při cestě ke stadionu dali přednost MHD nebo vlak, pakovací kapacity v lokalitě jsou omezené. „Před začátkem utkání a po jeho skončení se budou v okolí s velkou pravděpodobností tvořit kolony, které budou na místě usměrňovat policisté z oddělení řízení dopravy,“ dodala Siřišťová.

Kapacita vršovického stadionu je na zápas s Polskem vyprodaná, fandit tak bude skoro 20 tisíc fanoušků. Jde o první zápas kvalifikace na evropský šampionát, který se příští rok uskuteční v Německu.


Autor: puc

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

Včera ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Včera v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru