Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - skorojasno 3°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na fotbalové utkání Česka s Polskem v Edenu dohlédnou stovky policistů
Kvůli fotbalu budou policisté ve zvýšené míře i v centru Prahy, kde budou hlavně zahraniční fanoušci trávit čas před zápasem. Foto: archiv

Na fotbalové utkání Česka s Polskem v Edenu dohlédnou stovky policistů

Pražská policie přijala v souvislosti s pátečním fotbalovým utkáním bezpečnostní opatření. Informovala o nich policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Na opatření se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a také policisté se psy a na koních.

„Policisté budou v rámci opatření dohlížet nejen na ochranu veřejného pořádku, ale také na bezpečnost a plynulost silničního provozu,“ upřesnila mluvčí. Při přípravě bezpečnostního opatření podle ní pražská policie úzce spolupracuje nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se toto opatření dotkne.

Utkání začne v 20:45 hodin a stadion bude otevřen již o dvě hodiny dřív.  Pořadatelé budou všechny příznivce fotbalu u vstupu do areálu kontrolovat, proto je třeba na utkání přijít s dostatečným časovým předstihem. „Policisté budou v průběhu dne monitorovat pohyb hostujících fanoušků na území metropole a zajišťovat jejich doprovod ke stadionu,“ sdělila mluvčí.

Část polských fanoušků nemá dobrou pověst. Když třeba hrála polská reprezentace v Praze před čtrnácti lety, polští rowdies se zde činili. Staroměstské náměstí a okolí připomínalo bojovou zónu. U stadionu na Letné pak tvrdé jádro chuligánů vyvolalo bitku s pořadateli.

Pražská policie v souvislosti s dnešním zápasem fanoušky vyzvala, ale při cestě ke stadionu dali přednost MHD nebo vlak, pakovací kapacity v lokalitě jsou omezené. „Před začátkem utkání a po jeho skončení se budou v okolí s velkou pravděpodobností tvořit kolony, které budou na místě usměrňovat policisté z oddělení řízení dopravy,“ dodala Siřišťová.

Kapacita vršovického stadionu je na zápas s Polskem vyprodaná, fandit tak bude skoro 20 tisíc fanoušků. Jde o první zápas kvalifikace na evropský šampionát, který se příští rok uskuteční v Německu.


Autor: puc

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

Včera v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

Včera v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru