Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - skorojasno 3°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na fotbalové derby v Edenu chystají policisté bezpečnostní opatření
Ilustrační foto: archiv

Na fotbalové derby v Edenu chystají policisté bezpečnostní opatření

Pražská policie chystá v souvislosti s nedělním fotbalovým utkáním první ligy mezi Spartou a Slavií bezpečnostní opatření. Informovala o tom v tiskové zprávě. 

„Cílem opatření bude zajistit bezproblémový průběh této akce. Na opatření se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky,“ uvedl mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Policisté podle ní budou v rámci opatření dohlížet nejen na ochranu veřejného pořádku, ale také na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Stadion bude pro fanoušky otevřený od 16 hodin, výkop má utkání v 18 hodin.

Policisté budou již v průběhu dne monitorovat pohyb fanoušků obou celků na území metropole a zajišťovat jejich doprovod ke stadionu.

„V této souvislosti je na místě upozornit rezidenty i návštěvníky metropole, že fanoušci plánují hromadný přesun z Letné do Vršovic. Tento přesun bude v čase mezi 15:30 až 17:30 hod. a mimo jiné proběhne za využití linky metra A,“ sdělila policejní mluvčí.

V rámci dohledu nad silničním provozem a veřejným pořádkem budou policistům pomáhat i strážníci. Při přípravě bezpečnostních opatření pražská policie podle Siřišťové úzce spolupracuje nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se opatření dotkne.

Kvůli omezeným parkovacím kapacitám ve Vršovicích policisté apelují na řidiče, aby ke stadionu přijeli MHD. V lokalitě jsou autobusové i tramvajové zastávky, přijet lze i vlakem.


Autor: puc

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

Včera v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

Včera v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru