Dnes Pátek - polojasno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na fotbalové derby v Edenu chystají policisté bezpečnostní opatření
Ilustrační foto: archiv

Na fotbalové derby v Edenu chystají policisté bezpečnostní opatření

Pražská policie chystá v souvislosti s nedělním fotbalovým utkáním první ligy mezi Spartou a Slavií bezpečnostní opatření. Informovala o tom v tiskové zprávě. 

„Cílem opatření bude zajistit bezproblémový průběh této akce. Na opatření se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky,“ uvedl mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Policisté podle ní budou v rámci opatření dohlížet nejen na ochranu veřejného pořádku, ale také na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Stadion bude pro fanoušky otevřený od 16 hodin, výkop má utkání v 18 hodin.

Policisté budou již v průběhu dne monitorovat pohyb fanoušků obou celků na území metropole a zajišťovat jejich doprovod ke stadionu.

„V této souvislosti je na místě upozornit rezidenty i návštěvníky metropole, že fanoušci plánují hromadný přesun z Letné do Vršovic. Tento přesun bude v čase mezi 15:30 až 17:30 hod. a mimo jiné proběhne za využití linky metra A,“ sdělila policejní mluvčí.

V rámci dohledu nad silničním provozem a veřejným pořádkem budou policistům pomáhat i strážníci. Při přípravě bezpečnostních opatření pražská policie podle Siřišťové úzce spolupracuje nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se opatření dotkne.

Kvůli omezeným parkovacím kapacitám ve Vršovicích policisté apelují na řidiče, aby ke stadionu přijeli MHD. V lokalitě jsou autobusové i tramvajové zastávky, přijet lze i vlakem.


Autor: puc

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru