dnes
Pondělí - zatazeno
25°C
zítra
Úterý - oblacno
21°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
17°C
Na Florenci zemřel po pádu pod metro muž, trasa probíhající výluky byla hodinu delší
Muž spadl pod soupravu jedoucí ve směru Letňany. Ilustrační foto: archiv

Na Florenci zemřel po pádu pod metro muž, trasa probíhající výluky byla hodinu delší

Ve stanici metra Florenc na lince C spadl pár minut po dnešní jedenácté hodině muž pod soupravu jedoucí do Letňan, zraněním na místě podlehl. Provoz byl obnoven po hodině.

Nehoda prodloužila úsek třídenní výluky metra, která dnes ráno začala. Vlaky nejezdily hodinu mezi stanicemi Nádraží Holešovice a Pražského povstání.

„Na pomoc osobě po pádu do kolejiště vyrazila záchranářská posádka a posádka s lékařem. Bohužel, muž utrpěl zranění neslučitelná se životem, a proto na místo vyjede koroner,“ uvedla na twitteru mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Provoz metra na lince C je mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání kvůli výměně dřevěných pražců za betonové zastavený od dnešního rána po celý prodloužený víkend. Výluka se proto na hodinu prodloužila z Muzea až do stanice Nádraží Holešovice. Náhradní autobusová linka XC proto jezdila od Pražského povstání až k holešovickému nádraží.


Praha přispěje dotacemi na vkusné vývěsní štíty i na opravy památek

Včera ve 12:50

Hlavní město schválilo v uplynulém týdnu dva dotační programy na rok 2021. V prvním z nich rozdělí dotace pro kultivaci označování provozoven na území Pražské památkové rezervace (PPR , z druhého mohou vlastníci památkově významných objektů čerpat příspěvky na opravu budov i uměleckých...

Praha 4 poskytne další slevy na nájemném

3. července 2020 v 09:25

Další vlnu slev schválila na středečním zasedání Rada městské části Praha 4. Úlevy se týkají těch podnikatelů, kteří jsou v nájmu v nebytových prostorách městské části, a kteří kvůli krizovým opatřením vlády nemohli mít otevřeny své provozovny v květnu nebo červnu. Těmto nájemcům poskytne městská...

Pražský inovační institut má nového ředitele

2. července 2020 v 09:29

Na základě otevřeného a transparentního výběrového řízení na pozici nového ředitele Pražského inovačního institutu byl po komisní shodě vybrán Bohumil Kartous. 

V Praze 1 uctili památku statečného vojáka a odbojáře armádního generála Josefa Bílého

1. července 2020 v 19:00

Armádní generál Josef Bílý se narodil 30. 6. 1872. K uctění jeho památky se uskutečnila v úterý 30. června v Mikulandské ulici vzpomínková akce. Setkání před pamětní deskou se mj. zúčastnili starosta Prahy 1 Petr Hejma, ředitel Vojenského historického ústavu generál Aleš Knížek i Mojmír Churavý a...

Další články
Nahoru