Dnes Středa - zatazeno -1°C
Zítra Čtvrtek - snih -1°C
Středa 2. 12. 2020
Svátek má Blanka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na Florenci zemřel po pádu pod metro muž, trasa probíhající výluky byla hodinu delší
Muž spadl pod soupravu jedoucí ve směru Letňany. Ilustrační foto: archiv

Na Florenci zemřel po pádu pod metro muž, trasa probíhající výluky byla hodinu delší

Ve stanici metra Florenc na lince C spadl pár minut po dnešní jedenácté hodině muž pod soupravu jedoucí do Letňan, zraněním na místě podlehl. Provoz byl obnoven po hodině.

Nehoda prodloužila úsek třídenní výluky metra, která dnes ráno začala. Vlaky nejezdily hodinu mezi stanicemi Nádraží Holešovice a Pražského povstání.

„Na pomoc osobě po pádu do kolejiště vyrazila záchranářská posádka a posádka s lékařem. Bohužel, muž utrpěl zranění neslučitelná se životem, a proto na místo vyjede koroner,“ uvedla na twitteru mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Provoz metra na lince C je mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání kvůli výměně dřevěných pražců za betonové zastavený od dnešního rána po celý prodloužený víkend. Výluka se proto na hodinu prodloužila z Muzea až do stanice Nádraží Holešovice. Náhradní autobusová linka XC proto jezdila od Pražského povstání až k holešovickému nádraží.


Praha 9: Podzemní kontejnery v Makedonské jsou opraveny

Dnes v 15:26

Podzemní kontejnery na papír a plasty v Makedonské ulici jsou opraveny, ještě budou označeny samolepkami.

Elektronický podpis nově na radnici Prahy 5

Včera ve 12:56

Praha 5 spustila od 1. prosince vydávání všech běžných typů certifikátů pro elektronickou komunikaci. Certifikáty si lze nově zařídit v úředních hodinách na pracovišti ověřování podpisů, listin a Czech POINT, které se nachází na ulici Štefánikova 13.

Nakladatelství ZEĎ nadělilo knihy lidem, kteří pečují o druhé

Včera v 10:23

Vtipné líčení výpravy za zvířaty do exotické Guyany, rozhovory s pětadvaceti předními českými lékaři nebo humorné poučení o našich útrobách, v nichž sídlí dobří a zlí mikrouti. I takové čtení věnovali Jan Pergler a Jan Dražan z nakladatelství ZEĎ v předvánočním čase lidem, kteří se obětavě starají...

Radnice Prahy 13 má otevřeno 20 hodin týdně

Včera v 10:10

Úřad městské části Praha 13 byl nucen omezit úřední hodiny od 12. října na základě usnesení vlády č. 994. Usnesení stanovilo, že orgány veřejné moci a správní orgány musí omezit úřední hodiny na 2 dny v týdnu v rozsahu 5 hodin v daném dni. Starosta městské části Praha 13 společně s tajemníkem...

Další články
Nahoru