dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
4°C
Na Floře je bomba, vyhrožoval anonym smskou. Došlo k evakuaci nákupního centra
Tramvaje v těchto chvílích stanicí Flora jen projíždějí. Stejně tak autobusy a metro. Ilustrační foto: Wikimedia Commons

Na Floře je bomba, vyhrožoval anonym smskou. Došlo k evakuaci nákupního centra

Dnes asi pět minut před třináctou hodinou oznámila zaměstnankyně firmy sídlící na Vinohradské ulici, že společnost obdržela sms zprávu, ve které stojí, že v jejích dvou budovách je umístěný nástražný výbušný systém.

Policisté z žižkovského a jarovského oddělení včetně kriminalistů a policistů ze speciální pořádkové jednotky vyjeli na místo a evakuovali stovky zaměstnanců a zákazníků z nákupního centra Flora, budovy společnosti v Přemyslovské ulici a navíc i ze sousedního hotelu. Na místě je i speciálně vycvičený pes na vyhledávání výbušnin, který objekty prohlédne.

Co se týče dopravy, autobusové a tramvajové zastávky Flora zatím prostředky MHD pouze projíždějí. „Stanice metra Flora je také uzavřena,“ informuje mluvčí pražské policie Jana Rösslerová. Pro nástup a výstup lze využít přilehlé stanice. Omezení se dotklo autobusových (136, 175) i tramvajových linek (5, 10, 11, 13, 16) a linky metra A. Kdy dojde k obnovení běžného provozu, bude dále upřesněno.

Přesně v 16 hodin policisté ukončili prohlídku všech budov, která byla ve všech případech negativní. V současné chvíli se tak bude vracet provoz nákupního centra, kancelářské budovy a hotelu do normálního provozu, stejně tak jako provoz městské hromadné a automobilové dopravy v místě prohlídek. Na případu pracují od prvopočátku kriminalisté, kteří podezřívají prozatím neznámou osobu ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy. Za tento skutek pak hrozí až tříleté vězení.


Další články
Nahoru