dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Na Fidlovačce se hledá Nevěsta. Navštivte komediální muzikál a uvidíte, jak to dopadne
Komediální muzikál Nevěsta. Foto: www.fidlovacka.cz

Na Fidlovačce se hledá Nevěsta. Navštivte komediální muzikál a uvidíte, jak to dopadne

Nevěsta je nový muzikál nuselského Divadla Na Fidlovačce. Je to příběh o velké lásce a závratném dědictví, kterému se do cesty postaví zdánlivě malá podmínka, která se ovšem ukáže téměř nesplnitelnou. Jevištní magie, hudba, tanec a zpěv herců odnese diváky dokonce na cestu kolem světa v souboji s časem.

Divadlo Na Fidlovačce

Křesomyslova 625
140 00 Praha 4

Tram 6, 7, 18 a 24

www.fidlovacka.cz

Muzikál měl premiéru minulý týden a na červen jsou připraveny čtyři reprízy. 1. června v 15 hodin, 4. a 13. června v 19:30 a 15. června opět ve tři odpoledne.

Autory muzikálové adaptace hry Nevěsta z roku 1927 jsou Radek Balaš (libreta) a Ondřej Brousek (hudba). Režie se zhostil umělecký vedoucí Divadla Na Fidlovačce Pavel Šimák.

Někdy si divadlo vybere k inscenaci pevný a často i prověřený text. Někdy zase hra přímo pro divadlo vzniká. Někde uprostřed těchto dvou pólů je zásadní úprava či změna žánru původní hry. To je případ muzikálu Nevěsta.

„Autoři podtrhli poetické kvality původní hry a rozvíjeli je jako specifickou kvalitu díla, které je faustovské i fantaskní. Oproti tomu ponechali stranou dobový satirický rozměr textu. „Svéráznou úpravou pak svoji hru umístili do 30. let 20. století, do zlaté éry muzikálu,“ říká dramaturg Petr Vydra.

Jednotu času stmeluje 24 hodin, do kterých musí hlavní hrdina Harry (Lukáš Rous) najít nevěstu splňující požadavek na její čistotu, ale ve faustiádě si s časem můžeme trochu pohrát a obrátit se při tom na různé mocnosti. Inscenace slibuje nevšední zážitek na pomezí reality a snu, přitom se opírá o muzikálové a revuální tradice a zákonitosti.


Autor: Renata Rákosová

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Dnes ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Dnes v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru