dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Na festivalu ilustrátorů bude i automatický portrétovací stroj. Za chvíli z vás udělá hvězdu
Portrétovací stroj L'atelier Automatique v akci.

Na festivalu ilustrátorů bude i automatický portrétovací stroj. Za chvíli z vás udělá hvězdu

LUSTR, první festival českých a slovenských ilustrátorů, který startuje již v pátek 25. dubna, představí to nejlepší z autorské ilustrace. V industriálním prostředí galerie Art Salon S Microna představí svou současnou volnou tvorbu více než třicet ilustrátorů mladé generace v podobě autorských ilustrací a knížek.

„Výstavou chceme prezentovat názor, že ilustrace již dávno není pouhý doprovod knihy, ale samostatné umělecké vyjádření,“ říkají organizátoři festivalu. „Projekt dovolí nahlédnout do neomezené fantasie těch nejlepších mladých českých a slovenských ilustrátorů, kteří často tvoří celé světy s vlastními příběhy či postavy s názory na svět, ve kterém žijeme. Díky festivalu se budete moci seznámit se způsobem, jakým tito umělci tvoří,“ dodávají.

Svá díla vystaví například David Böhm a Jiří Franta, Vladimír 518, Tomski&Polanski, Daniela Olejniková, Kateřina Kynclová, Daniel Špaček, Alžběta Skálová, ilustrátoři ateliérů animace a ilustrace UMPRUM a mnoho dalších.

LUSTR chce během tří dnů přiblížit, s čím se ilustrátoři denně setkávají, jaké nástroje používají či jaké otázky při své práci řeší. Od pátku do neděle tak čeká návštěvníky bohatý doprovodný program. Po celou dobu festivalu bude fungovat Automatický portrétovací stroj L'atelier Automatique.

Jak zařízení vyrobené studenty, které vypadá jako fotografický stroj, funguje? Jednoduše. Posadíte se před něj, zvolíte si pozadí a během dvou minut vypadne váš z otvoru nakreslený portrét, zasazený do prostředí, které jste si vybrali. Můžete tak mít svůj portrét zasazený do horského prostředí, závodního auta či se posadit mezi členy kapely Kiss. Možností je hodně. Při čekání na portrét si můžete popíjet třeba víno, které vám po vhození příslušného finančního obnosu z automatu také „vypadne".

Festival nedělí zcela nekončí. Až do 30. června bude v galerii vidět navazující výstava.

Festival ilustrace LUSTR 

25. – 27. 4. 2014 / festival a doprovodný program
25. 4. – 30. 6. 2014 / výstava
Galerie Art Salon S MICRONA, Československého exilu 4, Praha 4
Otevřeno / 10:00 – 20:00
Vstupné / 120 Kč – po dobu celého festivalu.


Autor: Renata Rákosová

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru