dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Na festival světla Signal se kromě chvály snesla i kritika. Letos nevýrazné, vadilo návštěvníkům
Instalace Wide/Side v Cihelné. Foto: puc

Na festival světla Signal se kromě chvály snesla i kritika. Letos nevýrazné, vadilo návštěvníkům

Festival Světla skončil. Kromě tradičně pochvalných ohlasů a recenzí se letos zdálo, že k programu a organizaci letošnímu ročníku se objevilo i poměrně dost kritických výtek. Ať už to byla nespokojenost Prahy 1, na jejímž území se festival hlavně konal, nebo vlažné reakce spousty návštěvníků.

„Takto megalomanské akce do komorního prostření Pražské památkové rezervace nepatří,“ uvedla radnice první městské části v průběhu festivalu ve svém prohlášení.

Anketa

Jaký byl letošní ročník festivalu světla Signal?

Na facebookovém profilu festivalu i na různých internetových fórech a diskusích se opakovaly výtky a nezřídka zklamání z toho, že videomappingy letošního Signalu byly „černobílé, pomalé“ a instalace nezřídka „bez zvukového doprovodu“.

„Tématem umělce nikdy nelimitujeme, svá světelná umělecká díla tvoří vždy sami,“ reagují na výtky k nevýraznosti letošního ročníku organizátoři.

Jak se (ne)líbil letošní ročník vám? Vyjádřete svůj názor v anketě v tomto článku nebo diskutujte na facebooku Pražský patriot.
 signal-2015_1-nahled

signal-2015-a-nahled

signal-2015-do-clanku-1-nahled

signal-2015-do-clanku-2-nahled


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru