Dnes Pondělí - polojasno 23°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 20°C
Pondělí 23. 5. 2022
Svátek má Vladimír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na farmě nedaleko Prahy se uskuteční chřestové slavnosti
18 čer
19 čer
Trhy
Akce se koná přímo u pole s chřestem. V programu jsou i exkurze. Foto(3x): Český chřest

Na farmě nedaleko Prahy se uskuteční chřestové slavnosti

18. 6. 2021 - 19. 6. 2021
Tradiční chřestové slavnosti se uskuteční zítra a v sobotu 19. června v areálu největšího domácího pěstitele této pochoutky – firmy Český chřest – v Hostíně u Vojkovic. Jen pár desítek minut jízdy od Prahy je pro návštěvníky přichystán prodej čerstvého chřestu za výhodné ceny, chřestových specialit připravovaných přímo na místě a také prodej dalších českých farmářských produktů.

Pozdější termín slavností než tomu bylo zvykem v posledních letech je dán opožděným startem chřestové sezóny, která s ohledem na tuhou zimu začala letos téměř o měsíc později. Vzhledem k rozvolňování protikoronavirových opatření se ale slavnosti konečně vůbec mohou konat v podobě, na které byli návštěvníci zvyklí z dřívějších ročníků.

chrest-pole-1 Sousední farmáři z Hanka Mochov budou nabízet čerstvou českou zeleninu – brambory, mrkev, petržel, cibuli, celer, bylinky, pórek, ředkvičky, špenát a jarní cibulku. 

Rodinná pekárna Kabát nabídne chřestové koláče a čerstvě upečené pečivo a chléb, chybět nebudou ani česká jablka a mošty ze sadů v Tuchorazi. Český chřest nabídne i speciální edici zavařeného chřestu od manželů Boudových ze Znojma.

V gastro sekci návštěvníky čekají speciality z restaurace Columna, která nabídne vedle chřestového krému třeba vepřovou panenku s chřestem a chřestovo-rebarborový koláč.

Honza Neužil z Nutripointu pak grilovaný bílý chřest v anglické slanině s pečenou řepou, vařený zelený chřest se zastřeným vejcem, holandskou omáčkou a bylinkovou strouhankou či chřestový bramborák. Po roční koronavirové odmlce se vrátí i oblíbené kung-fu knedlíčky s chřestovou omáčkou.

chrest-jidlo Toto vše budou moci návštěvníci zapít chřestovým pivem z mělnického pivovaru Němý medvěd a pivovaru Padochov, případně i speciální chřestovou limonádou a samozřejmě i běžnou nabídkou nápojů a různých pamlsků. Samozřejmostí budou i exkurze na pole a výklad o pěstování chřestu.

Chřestové slavnosti budou návštěvníkům otevřeny od 12 hodin pátku 18. června do 18 hodin do večera a v sobotu od 9 hodin ráno do 16 hodin odpoledne. Vstup je zdarma. Běžný prodej z farmářské prodejny od 7 do 17 hodin zůstává nepřerušen.


Autor: red

V pondělí a ve středu na farmářské trhy u Komunitního centra Matky Terezy

21. května 2022 v 09:39

Farmářské trhy se v Praze 11 konají každé pondělí a středu od 8 do 18 hodin u Komunitního centra Matky Terezy, až do středy 21. prosince.

Praha 1 zve na krajkářské a řemeslné trhy

13. května 2022 v 19:03

Tradiční trhy ZŠ nám. Curieových a Vzdělávacího spolku uměleckých řemesel Praha v sobotu 14. a v neděli 15. května.

Košířský dobrotrh: Bezplatný trh věcí a sousedské setkání

6. května 2022 v 09:10

V neděli 8. května a udělejte radost sobě nebo svým blízkým na bezplatném dobrotrhu. Najdete zde k rozebrání knihy, hračky, oblečení a obuv pro děti i dospělé a další věci do domácnosti a rostliny, které budou připraveny pro nové majitele.

Praha 6: Den matek na Kulaťáku

24. dubna 2022 v 06:36

První květnová sobota na trzích na Kulaťáku bude patřit maminkám. 7. května se uskuteční celodenní akce Den matek na Kulaťáku a vybrané stánky budou otevřené až do večera. Prosecca a vína z celého světa, sýrové speciality, paštiky, speciality středomořské kuchyně a...

Farmářské trhy u Anděla

22. dubna 2022 v 09:01

Praha 5 zve na Farmářské trhy u Anděla. Konat se budou vždy v pátek od 8 do 20 hodin.

Praha 5: Ze Smíchovské náplavky se stane grilovací zóna

18. dubna 2022 v 07:24

Na Smíchovské náplavce se v sobotu 23. dubna bude grilovat. Vstup je zdarma.

Bleší trh Ve Smečkách podpoří neziskovky a malé podniky

18. dubna 2022 v 00:00

Ve středu 27. dubna se od 10 do 20 hodin uskuteční  v ulici Ve Smečkách Bleší trh na podporu zdejších neziskových organizací a malých podniků. Mezi 17. a 19. hodinou bude program zpestřen vystoupením harmonikáře a bude připraven i zábavný program pro děti, aby si rodiče mohli v klidu...

Karlínské velikonoční slavnosti

16. dubna 2022 v 08:58

Karlínské velikonoční slavnosti, které proběhnou na Karlínském náměstí v neděli 17. dubna od 11 do 18 hodin. Těšit se můžete na jídlo a pití, stánky s velikonočním sortimentem, ale třeba i na květinové a bylinkové stánky.  

Velikonoční trhy na Kulaťáku

15. dubna 2022 ve 21:16

Velikonoční trhy, pomlázky, dekorace, kraslice, a kromě toho již u farmářů najdete sazeničky a první bylinky – koriandr, pažitku a další.

Velikonoce pro celou rodinu v Praze 3

14. dubna 2022 v 07:42

Velikonoce v Praze 3 nabídnou koncert vážné hudby, výtvarnou dílnu i putovní hru.

Velikonoční trhy čeká pestrý víkend plný zábavy

14. dubna 2022 v 07:21

Velikonoční víkend nabídne na trzích na Staroměstském náměstí pestrý program. Dospělí si užijí každý den zábavu v prostoru před velikonoční břízou, děti čekají kreativní dílny, které budou otevřené i na Velký pátek a Velikonoční pondělí. Chybět nebudou staročeské zvyky a tradice ani folklórní...

Praha 5 zve na Velikonoční trhy na Andělu

13. dubna 2022 ve 21:00

Od velkého pátku 15. dubna až do Velikonočního pondělí 18. dubna se od 8 do 20 hodin konají  tradiční trhy.

Velikonoce na Mariánském náměstí

7. dubna 2022 v 07:37

Letos poprvé se i Mariánské náměstí před Novou radnicí stane místem, kam si budete moci zajít pro tradiční velikonoční pomlázky, proutěné košíky nebo i dobroty či květiny.

Další články
Nahoru