dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Na Džbánu se zlepšila voda, nejhorší je v hostivařské nádrži
Biotop Radotín. Foto: biotopradotin.cz

Na Džbánu se zlepšila voda, nejhorší je v hostivařské nádrži

Na pražském koupališti Džbán se zlepšila kvalita vody, hygienici ji označili nejvyšší známkou. Stejnou známku dostala ještě další čtyři koupaliště, horší kvalita vody je pouze v hostivařské nádrži. Vyplývá to z výsledků měření pražských hygieniků, které zveřejnili na svých internetových stránkách. Kvalitu vody hygienici hodnotí na pětibodové stupnici.

Zatímco při prvních dvou červnových měření zjistili hygienici na Džbáně zhoršenou kvalitu vody, poslední posouzení ukázalo, že se kvalita vody zlepšila. Hygienici proto dali koupališti nejvyšší známku.

Zcela v pořádku je voda také v rybníku Šeberák, v Motole a na koupalištích Radotín a Divoká Šárka. Všechna koupaliště dostala nejvyšší známku při všech letošních měřeních.

Naopak v hostivařské nádrži hygienici opět zaznamenali zhoršené smyslově postižitelné vlastnosti vody a udělili koupališti nižší známku dva. V Hostivaři zaznamenali hygienici horší kvalitu vody při všech letošních měřeních.

Mimo provoz je koupaliště na Lhotce v Praze 4. Místní radnice chystá jeho rekonstrukci. Kdy se koupaliště znovu otevře, není jasné.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru