Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - oblacno 14°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životSetkání

Na Dni otevřených dveří Fakulty stavební ČVUT si uchazeči mohou vyzkoušet přijímačky z matematiky

27. 1. 2024
Den otevřených dveří Fakulty stavební ČVUT v Praze, který se koná v sobotu 27. ledna, nabídne zájemcům o studium jak možnost seznámit se s bakalářskými studijními programy, informacemi o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách a možnostech přípravných kurzů, tak si přímo na místě vyzkoušet přijímací test z matematiky a získat jeho vyhodnocení. 

Zájemci, kteří se nedostanou do Prahy, mohou využít web stavarna.online, na němž bude možné živě online sledovat úvodní prezentaci. Zároveň jsou na tomto webu představeny studijní programy a specializace v předtočených rozhovorech. Fakultu si tu lze také virtuálně projít.

Úvodní prezentace na místě i online
Sobotní Den otevřených dveří, který se koná od 9 do 14 hodin, mohou využít jak zájemci o studium, tak jejich rodiče.  V úvodní prezentaci od 9:30 do 10:30 hodin budou představeny bakalářské studijní programy Fakulty stavební ČVUT – Stavební inženýrství, Architektura a stavitelství, Geodézie a kartografie, Management a ekonomika ve stavebnictví, Scénické technologie, Stavitelství a Civil Engineering. Zájemci o studium zde získají informace jak o jejich tematickém zaměření, tak o rozdílech mezi nimi.  Tuto prezentaci budou moci živě na webu stavarna.online sledovat také zájemci o studium, kteří se do Prahy nedostanou.

Stanoviště s prezentacemi i exkurze po fakultě
Pro návštěvníky fakulty budou další informace o studiu připraveny u stánků umístěných v atriu. S pedagogy a stávajícími studenty tu bude možné prodiskutovat jednotlivé studijní programy i jejich specializace a zhlédnout ukázky studentských projektů i výzkumů realizovaných na fakultě. Prostor bude věnován také výuce cizích jazyků a možnostem studia v zahraničí.

Připravena je také řada exkurzí do fakultních prostor – navštívit bude možné například laboratoř skenovací elektronové mikroskopie, robotickou laboratoř, laboratoře TZB, velkoprostorovou učebnu Ateliér D a studio membránové architektury či unikátní vodohospodářskou halu.

Přijímačky z matematiky nanečisto zdarma
Uchazeči o studium si budou moci na místě také přímo vyzkoušet, jak by dopadli v přijímacím testu z matematiky. Tzv. přijímačky nanečisto začnou ve 14.00 hodin, na samotný test musí zájemci počítat se 70 minutami. Po jeho skončení se mohou seznámit nejen s výsledným bodovým ziskem, ale i s nejvhodnějšími postupy řešení zadaných testových úloh. Účastníci si tak nejen ověří svou připravenost v oblasti znalostí, ale zvyknou si i na prostředí, ve kterém budou přijímací test absolvovat, a formu zadání testových úloh. Test bude možné absolvovat zdarma.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT v Praze, Thákurova 7, Praha 6 – Dejvice, se bude konat v sobotu 27. ledna 2024 od 9 do 14 hodin, od 14 se lze zúčastnit přijímacích zkoušek z matematiky nanečisto.

Podrobný program s časovým harmonogramem je k dispozici na www.fsv.cvut.cz

Autor: Cen

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

Včera ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Jak si vyrobit vlastní mobil nebo žabí budík poradí druhý ročník kurzu na FEL ČVUT

Včera v 10:11

Studijní program Kybernetika a robotika na Fakultě elektrotechnické ČVUT právě otevřel druhý ročník unikátního kurzu Jak vyrobit (téměř) cokoli. Koncept praktického vzdělávání v oblasti digitální výroby a rychlého prototypování není novinkou, řadu let ho razí prestižní americká univerzita MIT....

Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil

Včera v 09:23

Radnice Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil. Celý březen je v atriu umístěn sběrný box, kam lze staré telefony odložit. Kampaň Recykluj mobil podporuje neziskový spolek Silou hlasu věnováním 10 korun z každého odevzdaného mobilu. Cílem je sesbírat co nejvíce mobilních telefonů a...

Přednáška: Nejčerstvější objevy v antickém světě

Včera v 08:48

Archeologové ve Středomoří nepolevují v terénní práci, a tak se sezónu za sezónou na světlo světa dostávají pozůstatky antického období. Po tisíciletích strávených v zemi začínají ruiny staveb nebo různé movité předměty vyprávět své příběhy, odpovídat na otázky a někdy také klást...

V Praze 14 budou vítat jaro

Včera v 07:23

Pohádka pro děti, průvod i špekáčky. V neděli 17. března se bude vítat jaro a vynášet Morana.

Swap 7000 ve Florentinu

Včera v 07:08

Na výrobu jedněch džínů je zapotřebí až 7000 litrů vody. Akce s názvem Swap 7000 chce pomoct tuto spotřebu snížit. Svoje další, a nejen džíny, si můžete pořídit právě tady.

V souvislosti s válkou se na Prahu 10 přemístilo 7000 Ukrajinců

29. února 2024 ve 21:29

Na Ukrajině si během uplynulého víkendu připomněli dvě smutná výročí: dva roky od začátku plnohodnotné ruské invaze a deset let od zabrání Krymu. Tisíce lidí v Praze i v dalších městech vyjádřily sounáležitost s Ukrajinou. Připomeňme si, co jsme pro napadenou zemi udělali...

Trhy na Tylově náměstí v Praze 2

29. února 2024 v 16:51

Od pondělí 11. března se otevřou trhy na Tylově náměstí v Praze 2.

Praha 14 pokračuje v programech prevence

29. února 2024 v 10:52

Praha 14 realizuje několik programů prevence rizikového chování, zaměřuje se na žáky. O podrobnostech informovala o tom koordinátorka protidrogové prevence a prevence kriminality Veronika Havlíčková.

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

29. února 2024 v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

29. února 2024 v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

29. února 2024 v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

29. února 2024 v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

Další články
Nahoru