Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 20°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životSetkání

Na Dni otevřených dveří Fakulty stavební ČVUT si uchazeči mohou vyzkoušet přijímačky z matematiky

27. 1. 2024
Den otevřených dveří Fakulty stavební ČVUT v Praze, který se koná v sobotu 27. ledna, nabídne zájemcům o studium jak možnost seznámit se s bakalářskými studijními programy, informacemi o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách a možnostech přípravných kurzů, tak si přímo na místě vyzkoušet přijímací test z matematiky a získat jeho vyhodnocení. 

Zájemci, kteří se nedostanou do Prahy, mohou využít web stavarna.online, na němž bude možné živě online sledovat úvodní prezentaci. Zároveň jsou na tomto webu představeny studijní programy a specializace v předtočených rozhovorech. Fakultu si tu lze také virtuálně projít.

Úvodní prezentace na místě i online
Sobotní Den otevřených dveří, který se koná od 9 do 14 hodin, mohou využít jak zájemci o studium, tak jejich rodiče.  V úvodní prezentaci od 9:30 do 10:30 hodin budou představeny bakalářské studijní programy Fakulty stavební ČVUT – Stavební inženýrství, Architektura a stavitelství, Geodézie a kartografie, Management a ekonomika ve stavebnictví, Scénické technologie, Stavitelství a Civil Engineering. Zájemci o studium zde získají informace jak o jejich tematickém zaměření, tak o rozdílech mezi nimi.  Tuto prezentaci budou moci živě na webu stavarna.online sledovat také zájemci o studium, kteří se do Prahy nedostanou.

Stanoviště s prezentacemi i exkurze po fakultě
Pro návštěvníky fakulty budou další informace o studiu připraveny u stánků umístěných v atriu. S pedagogy a stávajícími studenty tu bude možné prodiskutovat jednotlivé studijní programy i jejich specializace a zhlédnout ukázky studentských projektů i výzkumů realizovaných na fakultě. Prostor bude věnován také výuce cizích jazyků a možnostem studia v zahraničí.

Připravena je také řada exkurzí do fakultních prostor – navštívit bude možné například laboratoř skenovací elektronové mikroskopie, robotickou laboratoř, laboratoře TZB, velkoprostorovou učebnu Ateliér D a studio membránové architektury či unikátní vodohospodářskou halu.

Přijímačky z matematiky nanečisto zdarma
Uchazeči o studium si budou moci na místě také přímo vyzkoušet, jak by dopadli v přijímacím testu z matematiky. Tzv. přijímačky nanečisto začnou ve 14.00 hodin, na samotný test musí zájemci počítat se 70 minutami. Po jeho skončení se mohou seznámit nejen s výsledným bodovým ziskem, ale i s nejvhodnějšími postupy řešení zadaných testových úloh. Účastníci si tak nejen ověří svou připravenost v oblasti znalostí, ale zvyknou si i na prostředí, ve kterém budou přijímací test absolvovat, a formu zadání testových úloh. Test bude možné absolvovat zdarma.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT v Praze, Thákurova 7, Praha 6 – Dejvice, se bude konat v sobotu 27. ledna 2024 od 9 do 14 hodin, od 14 se lze zúčastnit přijímacích zkoušek z matematiky nanečisto.

Podrobný program s časovým harmonogramem je k dispozici na www.fsv.cvut.cz

Autor: Cen

Do Zahrady na niti na Rostlinnou štafetu

Dnes v 10:08

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem?

Červencová procházka hřbitovem Malvazinky

Dnes v 08:36

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V pondělí 15. července se...

Další květinové záhony s podporou ambasád Prahy 6

Včera v 17:29

Květinové záhony kolem Vítězného náměstí symbolizují vlajky států, které mají v Praze 6 zastoupení. Tyto záhony vznikly ve spolupráci s místními ambasádami, ty zároveň na jejich osazení přispěly finančně.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 29. týden

Včera ve 14:17

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 15: Na letní kino v H2 se můžete těšit i v červenci

Včera ve 12:07

Připraveny budou 3 filmy, promítat se bude od 16. července vždy od 20 hodin za příznivého počasí do 30. července.

Bezbariérová toaleta na Senovážném náměstí je v provozu

Včera v 09:04

Veřejná toaleta na Senovážném náměstí je opět v provozu. Společnost JCDecaux vyslyšela žádost radní Prahy 1 pro sociální věci a bezbariérovost Ivany Antalové a občanů a dlouhodobě uzavřenou toaletu opět zprovoznila.

Dovolená? Ideální důvod ke zřízení služby SMS-INFO

Včera v 08:25

Prázdniny a doba dovolených jsou v plném proudu. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují zákazníkům aktivaci služby SMS INFO.

Sejdeme se na zahradě: Malý kulturní festival

10. července 2024 v 10:14

Praha 10 zve na akci Centra Paraple, která nese název Sejdeme se na zahradě, konanou ve čtvrtek 18. července od 17:00 do 22:00 hodin.

Úřad Prahy 13 chce obsadit několik pracovních pozic

10. července 2024 v 08:04

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pracovních pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.

Další články
Nahoru