dnes
Neděle - zatazeno
-3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - oblacno
3°C
Na devět měsíců se uzavřel vstup do metra na Andělu
Toto je snímek z pátku, dnes jsou již dveře tohoto vstupu do stanice metra Anděl v Nádražní ulici uzavřeny. Foto: PP

Na devět měsíců se uzavřel vstup do metra na Andělu

Při zahájení provozu metra dnes ráno došlo na Andělu k velké změně. Neotevřel se frekventovaný východ ústící do Nádražní ulice u administrativního centra Zlatý Anděl. Denně tudy přitom prošlo zhruba 56 tisíc lidí. Kvůli výměně eskalátorů a dalším pracím bude toto místo uzavřeno až do června příštího roku. 

Stanice metra Anděl

Stávající eskalátory EN3 (sovětské výroby) jsou s 34 metru zdvihu šesté nejdelší v pražském metru.

Eskalátory byly montovány při ražbě stanice Anděl, která začala v roce 1980.

2. 11. 1985 byla stanice pod názvem Moskevská otevřena.

Obrat přepravených cestujících za rok 2016 činil v této stanici 20 554 972 osob.

Denní průměrný obrat vestibulu, který je ode dneška uzavřen, se pohybuje okolo 56 315 osob.

Cestující musí využívat 300 metrů vzdálený vstup a výstup ze stanice u autobusového obratiště Na Knížecí. Pro maminky s kočárky, seniory a hendikepované cestující bude nadále v provozu osobní výtah do křižovatky Anděl.

Pro přestup na tramvajové linky lze využít okolní stanice metra Smíchovské nádraží a Karlovo náměstí (vestibul Palackého náměstí). Popřípadě lze z vestibulu Na Knížecí (stanice metra Anděl) dojít pěšky na křižovatku Nádražní x Plzeňská, či použít autobusové linky č. 123, 167 a 191 ze zastávky Na Knížecí do zastávky Anděl ve Stroupežnického ul., popřípadě i tramvajové linky č. 7, 21 z ul. Za Ženskými domovy a č. 5, 12, 20 z ul. Nádražní.

V prvních dnech omezení (vždy od 6:30 do 21:00) budou u stanice metra Anděl nasazeni informátoři v reflexních vestách, kteří budou na místě připraveni poradit cestujícím (nejen v češtině, ale i v angličtině) aktuální dopravní spojení.

Během rekonstrukce budou vyměněna tři ramena eskalátorů včetně souvisejících technologií a dojde k sanaci průsaků v eskalátorovém tunelu. Celkové náklady dosáhnou přibližně 225 milionů korun.

zavrena-stanice-andel

 „Uzavření vestibulu samozřejmě není pro cestující příjemné, nicméně životnost technologií není logicky nekonečná a výměna je nezbytná,“ řekl Petr Dolínek (ČSSD), náměstek pražské primátorky pro dopravu, sport a volný čas.

„Zvolený harmonogram a technologický postup je ekonomicky nejefektivnější, proto je nutné zcela uzavřít jeden vstup. Je potřeba si uvědomit, že technologie v některých stanicích jsou již skutečně zastaralé, konkrétně na Andělu nám sloužily přes třicet let. Letos kromě Anděla zahájíme rekonstrukční práce i ve stanici metra Náměstí Republiky,“ řekl Martin Gillar, generální ředitel pražského dopravního podniku.

Další omezení v metru

Stanice Muzeum je uzavřena ve směru Depo Hostivař, v opačném směru ji lidé mohou používat. Nyní jsou demontovány obklady i odvodňovací systém a osvětlení. Opravováno je i neveřejné zázemí stanice. Tato fáze oprav skončí zhruba 12. prosince, nástupiště v opačném směru bude pak uzavřeno na začátku roku 2018. Rekonstrukce stanice bude dokončena v září 2018.

Od letošního června vyměňují dělníci schody i na Palmovce. V západním vstupu mění eskalátory a budují nový bezbariérový přístup. Práce začaly letos v červnu a jejich délka je odhadována na pět měsíců.

Trojice eskalátorů bude vyměněna ve stanici Náměstí Republiky ve výstupu na náměstí. Do stanice bude přístup pouze od Masarykova nádraží. Výměna má začít letos 1. listopadu a potrvá do srpna příštího roku.


Provoz na Pražském okruhu komplikuje havárie cisterny

16. března 2018 v 11:03

Provoz na 18. kilometru Pražského okruhu ve směru k letišti komplikuje havárie cisterny, která převážela motorový olej. Průjezdnost komunikace je omezena, přesný rozsah omezení ale zatím není znám. Nikdo nebyl zraněn. ČTK to řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Kvůli uzavřené Husitské se MHD na Žižkově zpožďovala i dnes

14. března 2018 ve 13:54

Tramvaje a autobusy na Žižkově se kvůli uzavřené Husitské ulici zpožďovaly i dnes ráno. V souběžné Táboritské a Seifertově ulici ve směru do centra nabíraly spoje v dopravní špičce až půlhodinová zpoždění. ČTK to řekla Hana Pohanová z dopravního podniku. Situace tak byla podobná jako v úterý,...

Linky tramvají 6, 8, 15 a 26 v neděli 18. března změní trasu

14. března 2018 v 08:48

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v neděli 18. března od 8 hodin do 18 hodin k přerušení provozu tramvají v úseku křižovatka u Letenského tunelu – Náměstí Republiky v uvedeném směru.

Změna trasy a zastávek pro linky číslo 117 a 139

14. března 2018 v 08:01

Z důvodu frézování Povodňové ulice dojde od pondělí 19. března od zahájení denního provozu do pátku 6. dubna do ukončení denního provozu k dočasné změně trasy a zastávek pro autobusové linky číslo 117 a 139.

Komplikovanou dopravní situaci na Žižkově pomohou řešit strážníci

13. března 2018 v 16:29

Rekonstrukce Husitské ulice v Praze na Žižkově v prvních dnech působí v době dopravních špiček kolaps. Ke snížení problémů s automobilovou dopravou proto přispějí posily z řad strážníků Městské policie hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru