dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
7°C
Na devět měsíců se uzavřel vstup do metra na Andělu
Toto je snímek z pátku, dnes jsou již dveře tohoto vstupu do stanice metra Anděl v Nádražní ulici uzavřeny. Foto: PP

Na devět měsíců se uzavřel vstup do metra na Andělu

Při zahájení provozu metra dnes ráno došlo na Andělu k velké změně. Neotevřel se frekventovaný východ ústící do Nádražní ulice u administrativního centra Zlatý Anděl. Denně tudy přitom prošlo zhruba 56 tisíc lidí. Kvůli výměně eskalátorů a dalším pracím bude toto místo uzavřeno až do června příštího roku. 

Stanice metra Anděl

Stávající eskalátory EN3 (sovětské výroby) jsou s 34 metru zdvihu šesté nejdelší v pražském metru.

Eskalátory byly montovány při ražbě stanice Anděl, která začala v roce 1980.

2. 11. 1985 byla stanice pod názvem Moskevská otevřena.

Obrat přepravených cestujících za rok 2016 činil v této stanici 20 554 972 osob.

Denní průměrný obrat vestibulu, který je ode dneška uzavřen, se pohybuje okolo 56 315 osob.

Cestující musí využívat 300 metrů vzdálený vstup a výstup ze stanice u autobusového obratiště Na Knížecí. Pro maminky s kočárky, seniory a hendikepované cestující bude nadále v provozu osobní výtah do křižovatky Anděl.

Pro přestup na tramvajové linky lze využít okolní stanice metra Smíchovské nádraží a Karlovo náměstí (vestibul Palackého náměstí). Popřípadě lze z vestibulu Na Knížecí (stanice metra Anděl) dojít pěšky na křižovatku Nádražní x Plzeňská, či použít autobusové linky č. 123, 167 a 191 ze zastávky Na Knížecí do zastávky Anděl ve Stroupežnického ul., popřípadě i tramvajové linky č. 7, 21 z ul. Za Ženskými domovy a č. 5, 12, 20 z ul. Nádražní.

V prvních dnech omezení (vždy od 6:30 do 21:00) budou u stanice metra Anděl nasazeni informátoři v reflexních vestách, kteří budou na místě připraveni poradit cestujícím (nejen v češtině, ale i v angličtině) aktuální dopravní spojení.

Během rekonstrukce budou vyměněna tři ramena eskalátorů včetně souvisejících technologií a dojde k sanaci průsaků v eskalátorovém tunelu. Celkové náklady dosáhnou přibližně 225 milionů korun.

zavrena-stanice-andel

 „Uzavření vestibulu samozřejmě není pro cestující příjemné, nicméně životnost technologií není logicky nekonečná a výměna je nezbytná,“ řekl Petr Dolínek (ČSSD), náměstek pražské primátorky pro dopravu, sport a volný čas.

„Zvolený harmonogram a technologický postup je ekonomicky nejefektivnější, proto je nutné zcela uzavřít jeden vstup. Je potřeba si uvědomit, že technologie v některých stanicích jsou již skutečně zastaralé, konkrétně na Andělu nám sloužily přes třicet let. Letos kromě Anděla zahájíme rekonstrukční práce i ve stanici metra Náměstí Republiky,“ řekl Martin Gillar, generální ředitel pražského dopravního podniku.

Další omezení v metru

Stanice Muzeum je uzavřena ve směru Depo Hostivař, v opačném směru ji lidé mohou používat. Nyní jsou demontovány obklady i odvodňovací systém a osvětlení. Opravováno je i neveřejné zázemí stanice. Tato fáze oprav skončí zhruba 12. prosince, nástupiště v opačném směru bude pak uzavřeno na začátku roku 2018. Rekonstrukce stanice bude dokončena v září 2018.

Od letošního června vyměňují dělníci schody i na Palmovce. V západním vstupu mění eskalátory a budují nový bezbariérový přístup. Práce začaly letos v červnu a jejich délka je odhadována na pět měsíců.

Trojice eskalátorů bude vyměněna ve stanici Náměstí Republiky ve výstupu na náměstí. Do stanice bude přístup pouze od Masarykova nádraží. Výměna má začít letos 1. listopadu a potrvá do srpna příštího roku.


V pondělí začne oprava povrchu ve Vršovické

16. listopadu 2018 ve 14:43

V pondělí 19. listopadu zahájí Technická správa komunikací práce na obnově povrchu Vršovické ulice v úseku Kodaňská – Bělocerkevská obou směrech. Jedná se o odfrézování starého a položení nového povrchu komunikace v délce 100 metrů v celé její šíři.  

V úterý začne oprava Novodvorské ulice na kruhovém objezdu

15. listopadu 2018 v 10:31

V úterý 20. listopadu zahájí Technická správa komunikací práce na stavebních úpravách okružní křižovatky Chýnovská – Novodvorská v Praze 12. Jedná se o první část souvislé údržby Novodvorské ulice, která bude pokračovat na jaře příštího roku. Až do 15. prosince musí řidiči počítat s omezeným...

Florenc B: Oprava výtahu omezí přístup imobilních osob do vestibulu metra

15. listopadu 2018 v 08:27

Z důvodu plánované opravy osobního výtahu mezi vestibulem a ulicí dojde od úterý 20. listopadu do odvolání, pravděpodobně do 22. listopadu, k dočasnému omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra B – Florenc.

Noční uzavření tunelů

12. listopadu 2018 ve 14:53

Tunely Brusnický a Dejvický budou z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie uzavřeny vždy v noci od 14. listopadu od 23 hodin do 18. listopadu do 5 hodin.

Nové stromy, keře a více místa na parkování v Belušově

11. listopadu 2018 v 08:41

Ve čtvrtek 8. listopadu bylo v Bellušově ulici v Praze 13 vysázeno 57 nových stromů – javory, duby letní a habry. Některé z původních stromů musely být vykáceny v souvislosti s rozšířením parkovacích míst v této ulici, teď už je však nahradily stromy nové, které jsou doplněny o 336 ks keřů a...

Uzavření Strahovského tunelu

8. listopadu 2018 ve 12:12

Z důvodu prohlídky tunelu bude uzavřen v těchto termínech:

Tunel Mrázovka se bude v noci čistit

8. listopadu 2018 ve 12:08

Z důvodu čištění kamer bude tunel Mrázovka uzavřen od soboty 10. listopadu od 23 hodin do neděle 11. listopadu do 5 hodin.

Řidičský průkaz si musí do konce roku vyměnit ještě 30 procent řidičů

7. listopadu 2018 ve 13:33

Řidičský průkaz si letos vyměnilo zatím 514 tisíc řidičů. Pro nový doklad si tak přišlo 70 % motoristů, 140 tisíc lidí výměna dokladu ještě čeká.

Další články
Nahoru