dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Na dětských hřištích v Praze byly nalezeny desítky stříkaček a jehel po narkomanech
Že by si na tomto písečku hráli narkomani? Foto: MP Praha

Na dětských hřištích v Praze byly nalezeny desítky stříkaček a jehel po narkomanech

Během úterý a středy proběhla celoměstská akce pražských strážníků, která byla zaměřena na sběr injekčních stříkaček a jehel z rizikových míst, prioritně pak z dětských hřišť a pískovišť.

Akce se zúčastnilo bezmála 50 strážníků ze všech městských částí a oddělení prevence kriminality. Takto specificky zaměřená činnost probíhá každý rok začátkem jara v rámci celého území metropole dříve, než se dětská hřiště zaplní.

akce-jehla-2-nahled V průběhu roku se pak každý měsíc sběru kontaminovaného materiálu z rizikových míst věnují strážníci z Hlídkového útvaru. Během této celoměstské akce strážníci zkontrolovali celkem 239 míst, bylo nalezeno celkem 40 injekčních stříkaček a 27 injekčních jehel.

„V případě, že občané někde zahlédnou tento materiál, žádáme je, aby ho sami z důvodu vlastní bezpečnosti nesbírali, ale neprodleně zavolali na linku tísňového volání 156 a strážníci městské policie zajistí odborný sběr,“ uvedla mluvčí strážníků Irena Seifertová.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru