Dnes Úterý - obcasny-dest 16°C
Zítra Středa - obcasny-dest 14°C
Úterý 24. 5. 2022
Svátek má Jana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na desítkách míst v metru začal dopravní podnik prodávat respirátory
Při cestování v metru musí mít lidé nasazeny respirátory. Foto: JP

Na desítkách míst v metru začal dopravní podnik prodávat respirátory

Pražský dopravní podnik (DPP) začal od včerejška na čtyřiceti místech prodávat respirátory splňující filtrační účinnost alespoň 94 procent dle příslušných platných mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví. Cestující si je mohou zakoupit pro osobní potřebu za jednotnou cenu 10 korun za kus ve střediscích dopravních informací DPP nebo na předprodejních místech ve vestibulech metra ve vybraných stanicích. Prodejní místa jsou označena speciální samolepkou.  

Respirátory, které DPP nov prodává, splňují veškeré zdravotnické atesty a požadavky aktuálního mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, včetně filtrační účinnosti minimálně 94 procent dle příslušných norem FFP2, KN 95 apod. Cestující si je mohou zakoupit v třiceti předprodejních místech ve vestibulech stanic metra: 

Linka A – Nemocnice Motol, Bořislavka, Dejvická, Můstek, Náměstí Míru, Strašnická, Želivského, Skalka, Depo Hostivař 

Linka B – Zličín, Luka, Hůrka, Smíchovské nádraží, Anděl, Karlovo náměstí, Můstek, Florenc, Palmovka, Vysočanská, Rajská zahrada, Černý Most 

Linka C – Letňany, Ládví, Kobylisy, Nádraží Holešovice, I. P. Pavlova, Vyšehrad, Kačerov, Roztyly, Háje 

Dále se prodávají v devíti střediscích dopravních informací DPP ve stanicích metra Anděl, Hradčanská, Můstek, Nádraží Veleslavín, na dvou místech na Hlavním nádraží, v Terminálu 1 a 2 na Letišti Václava Havla Praha, na pražském magistrátu a v budově Centrálního dispečinku DPP v ulici Na Bojišti na přepážce prodeje jízdného.

„Do všech vestibulů stanic pražského metra jsme také nainstalovali 120 dávkovačů s desinfekcí na vodní bázi. Od jara pokračujeme v důkladném každodenním čistění a dezinfikování celé flotily DPP, pravidelně otíráme veškerá madla, tlačítka i tyče. Zvýšili jsme také koncentraci používaných mycích a dezinfekčních prostředků a budeme v tom pokračovat i nadále,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a předseda dozorčí rady DPP Adam Scheinherr (Praha Sobě). 

„Prodávané respirátory jsou určeny pro osobní potřebu cestujících v pražské MHD, proto je budeme každému cestujícímu prodávat v omezeném počtu na osobu,“ sdělil generální ředitel DPP Petr Witowski.


Autor: red

Rekonstrukce křižovatky Na Petřinách – Na Větrníku

21. května 2022 v 10:01

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 23. května 2022 rekonstrukci křižovatky ulice Na Petřinách a Na Větrníku, která bude nově osazena semaforem. Celá stavební akce skončí do konce srpna 2022.

V souvislosti s koncerty skupiny Rammstein připravila policie opatření

14. května 2022 v 07:10

V neděli 15. května a v pondělí 16. května se uskuteční dva koncerty skupiny Rammstein. Z důvodu zajištění veřejného pořádku a dopravy, připravila pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření, na kterém se bude podílet několik desítek pražských policistů. Opatření se dotknou především...

Další články
Nahoru