dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Na desítkách míst Prahy budou místo aut kavárny, koncerty a divadla
Zažít město jinak a poslouchat piáno ze silnice. Ilustrační foto: www.auto-mat.cz

Na desítkách míst Prahy budou místo aut kavárny, koncerty a divadla

V rámci sousedské slavnosti Zažít město jinak utichne alespoň na několik hodin provoz na desítkách rušných komunikacích v metropoli. Všudypřítomná auta udělají třetí zářijovou sobotu místo pouličnímu životu kaváren, hudbě, divadlu, tvůrčím aktivitám a sousedskému setkávání.

„Loni proběhla slavnost Zažít město jinak na neuvěřitelných 23 místech v Praze a zúčastnilo se jí přes 15 000 návštěvníků, letos evidujeme dokonce již přes 30 lokalit od Prahy 1 po Prahu 11 a na jejich proměně v živá, bezpečná a inspirující místa se podílejí desítky aktivních lidí,“ říká Tereza Vohryzková z iniciativy Auto*Mat.

Každá „zóna“, jak se ostrůvku oživeného města říká, získává neopakovatelnou atmosféru danou programem, charakterem místa a přáními pořadatelů. Například na Vinohradech už tradičně vzniká jihoamerická zóna, která se zaplní ukázkami tradičních kultur a kuchyní.

Na Praze 8 se do Zažít město jinak zapojí osm různých lokalit a bude tak vedle Prahy 1, 5 a 10 jednou z nejživějších čtvrtí.

K již tradičním lokalitám v širší Praze se letos připojí i místa vzdálenější od centra. Sousedské slavnosti proběhnou například v Bohnicích, Ládví, na Jižním městě a v Trojmezí. Aktivity v městské části Praha 10 koordinuje Renata Chmelová z iniciativy Společně pro Desítku.

„Je to až neuvěřitelné, že ve stotisícovém městě se spojí sousedé z Vršovic, Záběhlic, Malešic a Strašnic, kteří Prahu 10 vnímají jako svůj domov,“ říká.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru