dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Na desítce začnou volby již tento pátek - senátní a referendum k hazardu
Nulová tolerance hazardu v Praze 10? Referendum napoví. Ilustrační foto: freeimages

Na desítce začnou volby již tento pátek - senátní a referendum k hazardu

Již v pátek 19. a v sobotu 20. září se v Praze uskuteční první ze série voleb. V Praze 10, Praze-Dubeč a Praze-Štěrboholy totiž bude první kolo doplňovacích voleb do Senátu, obsazovat se bude mandát za Jaromíra Štětinu (za TOP 09), který byl v květnu zvolen evropským poslancem (případné druhé se uskuteční za týden – 26. a 27. září). Spolu s prvním kolem voleb do Senátu se na desítce bude konat i referendum o hazardu a stavbě hospice.

O přízeň voličů se bude na desítce ucházet přesně desítka kandidátů (podle pořadových čísel): Ivana Cabrnochová (za SZ a ČSSD), Jiří Payne (za Svobodné), Oldřich Choděra (za ODS), Lubomír Chudoba (za koalici Vlasta), Renata Sabongui (za TOP 09 a Starosty), Milan Neubert (za KSČM), Pavel Jánský (za Českou Suverenitu), Miroslav Kos (za Sdružení nezávislých občanů Prahy 13), Antonín Panenka (za Nezávislé pro Prahu 1 – Hnutí pro lepší desítku) a Jana Dušková (za ANO). Jelikož se jedná o doplňovací volby, nově zvolený senátor usedne do horní komory Parlamentu jen na dva roky.

V referendu, které se uskuteční v tytéž dny, ve stejných budovách, ale v jiných místnostech, budou lidé moci odpovídat ANO/NE na dvě otázky k hazardu: Souhlasíte s nulovou tolerancí hazardu v Praze 10?, Souhlasíte s tím, aby finanční prostředky určené k financování mládežnického sportu, které v případě nulové tolerance hazardu nebudou příjmem rozpočtu městské části Praha 10, byly ve stejné výši vynaloženy k řešení uvedené problematiky z rozpočtu městské části Praha 10?

Třetí otázka v referendu bude k případnému vybudování hospice: Souhlasíte s vybudováním hospice na území městské části Praha 10 z prostředků městské části Praha 10? Referendum bude pro politiky závazné pouze v případě, že se jej zúčastní minimálně 35 % oprávněných voličů s trvalým bydlištěm v Praze 10.


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru