dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Na desítce se rozhoduje o senátorce, výstavbě radnice a rekonstrukci Ďolíčku
Lidé se v referendu vyjádří k otázce týkající se budoucnosti radnice Prahy 10. Foto: archiv

Na desítce se rozhoduje o senátorce, výstavbě radnice a rekonstrukci Ďolíčku

Obyvatelé Prahy 10, Prahy-Dubče a Prahy-Štěrbohol budou dnes a zítra rozhodovat o tom, kdo se za jejich obvod stane na dva roky senátorkou. Zároveň budou v referendu rozhodovat o případné výstavbě nového sídla místní radnice a o rekonstrukci stadionu Ďolíček.

Do druhého kola doplňovacích senátních voleb v desátém pražském obvodě postoupily kandidátka SZ s podporou ČSSD Ivana Cabrnochová a kandidátka hnutí ANO Jana Dušková.

Místostarostku Prahy 10 Cabrnochovou podpořil protikandidát z prvního kola – fotbalista Antonín Panenka, který kandidoval za Nezávislé pro Prahu 10 a skončil na 4. místě. Dušková je nestranička, lékařka-stomatoložka, podpořil ji předseda hnutí a ministr financí Andrej Babiš.

V referendu, kterého se musí zúčastnit minimálně 35 %, aby jeho výsledky byly pro radnici závazné, se budou obyvatelé desítky rozhodovat o tom, zda chtějí, aby náklady na výstavbu nové radnice byly omezeny částkou 500 milionů korun bez DPH, nebo včetně DPH a případných úroků. Dále o tom, zda základním hodnotícím kritériem k výstavbě v zadávacím řízení má být ekonomická výhodnost a dílčím kritériem nabídková cena, nebo dopravní dostupnost.

Radnice se svých občanů táže také na to, zda jsou pro, aby na řešení sídla Úřadu městské části Praha 10 byla vyhlášena veřejná architektonická soutěž podle pravidel České komory architektů.

Občané se mohou vyslovit i pro to, že chtějí, aby byl dosavadní proces výběru sídla radnice zrušen. Jedna otázka se týká Ďolíčku, domovského stadionu klubu Bohemians Praha 1905 – zda si občané přejí, aby městská část ze svého rozpočtu stadion zrekonstruovala za maximální částku 150 milionů korun bez DPH.

Volební mísnosti budou v pátek otevřeny od 14 od 22 a v sobotu od 8 do 14 hodin. 


Další články
Nahoru