Dnes Čtvrtek - jasno 31°C
Zítra Pátek - skorojasno 31°C
Čtvrtek 17. 6. 2021
Svátek má Adolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dětská Praha

Na Desítce budou webináře pro učitele

Praha 10 reaguje na návrat dětí a žáků do škol. U některých z nich se může výrazně projevit předchozí výpadek v prezenčním vzdělávání, což klade velké nároky na učitele. Radnice pro ně proto, ve spolupráci s Pedagogicko-psychologickou poradnou pro Prahu 10 a s Centrem rodinné terapie Horizont, připravila projekt Psychohygiena pro školy. 

Vzniká „Desatero pro pedagogy“, metodický materiál pro jejich vzdělávání a ještě v tomto školním roce proběhnou webináře.
Klíčovým nástrojem budou webináře, jejichž metodiku i samotnou realizaci připravuje Pedagogicko-psychologická poradna spolu s Centrem rodinné terapie Horizont.

„Budou rozdělené pro učitele mateřských, prvního stupně základních, druhého stupně základních a středních škol. Kromě statické, tedy ´výukové´ části budou obsahovat také část dynamickou, kdy mezi sebou pedagogové budou moci sdílet zkušenosti z praxe. Pilotní webináře uspořádáme ještě v tomto školním roce. V tom dalším budou aktivity pokračovat, přičemž jejich podoba se může upravovat i podle průběžných zjištění a aktuální poptávky,“ říká Pavla Kubíčková, ředitelka Pedagogicko-psychologické poradny pro Prahu 10.

Účastníky nominují ředitelé samotných škol z Desítky, kterých městská část přímo zřizuje 33 (13 základních a 20 mateřských). Webináře budou mít omezenou kapacitu (maximálně 30 účastníků), budou ale nahrávané, aby mohly posloužit i učitelům, kteří se jich přímo nezúčastní.
Nadaní muzikanti znovu předvedou svůj Talent Prahy 5. Doprovodí je PKF Prague Philharmonia

Včera ve 20:13

Národní dům na Smíchově přivítá finalisty už 14. ročníku soutěže Talent Prahy 5. Koncert „nejlepších z nejlepších“ soutěžního ročníku 2020 se koná pod záštitou místostarosty Prahy 5 Lukáše Herolda, který stál u zrodu soutěže.

Praha 9: Letní sportování v Podvinném mlýně

Včera v 11:52

Pětidenní příměstské kempy plné nových sportovních zážitků, zábavy a dalších aktivit pod vedením zkušených trenérů ze sportovních oddílů AC Sparta Praha pořádá od 12. července do 27. srpna městská část Praha 9 ve spolupráci s AC Sparta Praha.

Děti: Ztratily se pohádky

15. června 2021 v 19:19

V pohádkovém království na Proseku se ztratily všechny pohádky. Pohádkový král je velice smutný a žádá všechny děti, aby přišly do jeho království a pomohly mu ztracené pohádky nalézt. Za pomoc nabízí bohatou odměnu a svoji vděčnost.

Praha 15 zve na Stezku Světa zvířat

15. června 2021 ve 13:16

Během jara připravila radnice Prahy 15 v lesoparku skřítkovou stezku, která se setkala s velkým úspěchem u dětí i dospělých. Radnice se proto rozhodla připravit ještě jednu, tentokrát Stezku Světa zvířat.

Praha 13: DDM Stodůlky nabízí víc než dvě stě kroužků

14. června 2021 v 15:43

Na webových stránkách DDM Stodůlky si mohou zájemci prohlédnout nabídku kroužků, kurzů, klubů a tanečních formací pro nový školní rok 2021/2022. On-line zápisy potom odstartují dnes od 18 hodin.

Praha 13: Příměstské tábory pro děti zdarma

11. června 2021 v 11:29

Doučovací kempy usnadní dětem návrat do školy po distanční výuce. Program zahrnuje především objevování, bádání, pohyb a učení hrou.

Dětské trhy na Šesťáku

11. června 2021 v 10:36

Praha 6 zve zájemce na Dětské trhy v sobotu 12. června od 14 hodin.

Další články
Nahoru