dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Pražská kultura

Na Den otevřených dveří v rytmu Popelářů zve Švandovo divadlo

Den otevřených dveří proběhne ve Švandově divadle ve čtvrtek 10. září od 9 do 19 hodin. Prohlídkový den bude tentokrát laděn podle not muzikálu Popeláři s hudbou Romana Holého. Protože kdo jako malý nechtěl být popelářem? Rolí průvodců se ten den opět ujmou herečky a herci, kteří jsou v divadle doma – osobně se můžete setkat třeba s Klárou Cibulkovou, Robertem Jaškówem, Tomášem Pavelkou nebo novou posilou hereckého souboru Evou Josefíkovou.

Prohlídky divadla jsou zdarma a začínají každou celou hodinu. V čase od 9 do 12 hodin jsou zadány především pro školní výpravy starších dětí, od 15 do 18 hodin se pak dveře divadla otevřou dalším zájemcům.

Prohlídka v 10 hodin je určena pro neslyšící diváky a bude ji doprovázet tlumočník do znakové řeči. Švandovo divadlo totiž začalo jako první divadlo v Praze pravidelně nabízet také představení opatřená speciálními titulky právě pro diváky se sluchovým hendikepem.

Kromě oblíbených prohlídek zákulisí s poutavým výkladem o historii, současnosti i tajnostech Švandova divadla čekají letos na všechny příchozí svižné hudební ukázky z představení Popeláři se skvělou muzikou Romana Holého, v nichž před návštěvníky zatančí a zazpívají herci a herečky smíchovského souboru.

Naživo vystoupí také hosté z Dětského divadelního studia a z Divadla Spektákl a bude se soutěžit o zajímavé ceny vyhlašované a předávané přímo během prohlídek. Výherci Velké ekosoutěže se pak budou moci svézt pražskými ulicemi na zadní plošině oranžového kuka vozu a splnit si tak dětský sen stát se alespoň na chvíli popelářem…

Co si nenechat ujít?
Pravidelné prohlídky prostor divadla včetně zákulisí, jimiž vás provedou herci, herečky a dramaturgyně Švandova divadla.

Dopolední prohlídky (9:00 –12:00 začátek v každou celou hodinu) jsou rezervovány pro školy (v případě zájmu volejte 257 321 334).

Prohlídka v 10:00 je určena pro neslyšící za doprovodu tlumočníka do znakové řeči (v případě zájmu pošlete e-mail obchodni@svandovodivadlo.cz).

Odpolední prohlídky (15:00 – 18:00 začátek v každou celou hodinu) budou pro veřejnost bez nutnosti rezervace.

Budete mít možnost zhlédnout ukázky z muzikálu Popeláři či z představení našich hostů Dětského divadelního studia a Divadla Spektákl.

Připravené jsou soutěže v rámci jednotlivých prohlídek a také velká soutěž o možnost vyzkoušet si skutečnou práci popeláře a svést se na zadní plošině kuka vozu pražskými ulicemi.

Projdete se originální výstavou fotek známé herečkya autorky Olgy Scheinflugové, partnerky Karla Čapka, z doby jejího působení ve Švandově divadle.

Podvečerní (začátek 17:15) literární kavárna Marcela Konárková: Galerie aneb Arturovo dobrodružství v prostorách kafárny divadla bude spojená s výtvarnou dílnou pro děti.  

Seznámíte se s divadelními workshopy, které vedou herci a herečky Švandova divadla a uvidíte prostory nahrávacího studia (kapacita omezena, v případě zájmu pošlete email na vrbova@svandovodivadlo.cz).

Po celý den budete mít možnost zakoupit vstupenky na vybraná představení se slevou 1+1 zdarma (pokladna bude otevřena od 9:00 – 20:00).

V divadelním stánku zakoupíte divadelní trička, hrnky, tašky, plakáty a mnoho dalšího.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru