Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Na dělníky v parku Folimanka někdo vystřelil z luku
Park Folimanka, úsek pod Nuselským mostem. Foto: JP

Na dělníky v parku Folimanka někdo vystřelil z luku

Policisté hledají svědky a pachatele možného útoku šípem vystřeleného z luku na dělníky. Mělo k němu dojít tento týden dopoledne. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Policisté se zabývají podezřením ze spáchání trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví v parku Folimanka v Praze 2.

Dělníci, kteří v parku odstraňovali křoviny, oznámili, že kolem nich něco proletělo a podle zvuku by se mohlo jednat o šíp vystřelený z luku.

„Tento šíp pak našli ležet opodál na zemi a vyhodnotili, že na ně mohl tímto způsobem někdo zaútočit,“ uvedl Daněk.

„Událost se stala v pondělí 6. září okolo 10:20 hodin a jakékoliv informace nebo svědectví v této souvislosti přijmou operátoři linky 158,“ pokračoval policejní mluvčí.

Za zmiňované trestné činy pachateli hrozí v případě dopadení a odsouzení až tříletý pobyt za mřížemi.


Autor: red

Jen jedno vínko a za volant

Dnes ve 13:00

Zákaz vjezdu v centru Prahy porušil 33letý řidič z Prahy 10. Na dotaz strážníků ohledně požití alkoholu odpověděl, že vypil před jízdou jedno vínko.

Po patnácti letech ji prozradilo neosvětlené kolo

Dnes v 07:08

Neosvětleného cyklisty si strážníci z Prahy 12 všimli v Klokotské ulici. Výzvy k zastavení cyklista ignoroval a začal ujíždět.

Plné auto oblečení, doklad o zaplacení chyběl

6. prosince 2022 v 18:11

Na náměstí Republiky oslovil hlídku strážníků zaměstnanec bezpečnostní agentury s tím, že si na kamerách všiml skupiny osob, která provádí krádeže zboží v obchodech a pak ho ukládá do zaparkovaného vozidla.

Schoval se ve sklepě

6. prosince 2022 v 11:35

V sobotu 3. prosince kontrolovala hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky řidiče skútru, který kolem nich chvilku předtím projel vyšší rychlostí, než je stanovená padesátka ve městě. Během kontroly se řidič všemožně vymlouval, že nemůže najít osobní doklady ani řidičský průkaz, až se...

Prchajícího muže ulicemi Prahy 5 zastavil náhodný kolemjdoucí

6. prosince 2022 v 06:29

Při kontrole pěší zóny na Andělu hlídku strážníků oslovila neznámá žena a sdělila jí, že ji celý den obtěžuje jakýsi muž. Dále uvedla, že vešel do provozovny v ulici Na Bělidle a že by měl být v celostátním pátrání. Potom rychle odešla.

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Další články
Nahoru