Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Na debatu manželek prezidentských kandidátů dorazí i partner Nerudové
6 leden
Přednášky
Kdo bude úřadovat z Pražského hradu dalších pět let? Rozhodne se již za pár týdnů. Foto: Jan Puci

Na debatu manželek prezidentských kandidátů dorazí i partner Nerudové

6. 1. 2023
Duchovní centrum Pražská křižovatka v kostele sv. Anny na Starém Městě bude v pátek 6. ledna patřit události První dámy a pán mezi námi – moderované debatě životních partnerů prezidentských kandidátů a kandidátky. Informovala o tom Lucie Mádlová, ředitelka pořádající Asociace společenské odpovědnosti. Obdobná debata se konala už v kampani před pěti lety.

Účast potvrdily Eva Pavlová, Klára Fischerová, Monika Hilšerová, Dana Středulová a Aneta Zimová. Nepřipojí se k nim Monika Babišová a Dara Baštová, které pozvání odmítly. Dorazí i Robert Neruda. Poslední z devíti kandidátů Karel Diviš aktuálně partnerku nemá.

Všechny dámy a pána do Pražské křižovatky doprovodí i sami prezidentští kandidáti a budou je sledovat přímo z první řady. „Role první dámy nebo prvního pána, blízkého člověka, který žije nejblíže prezidenta či prezidentky, je dlouhodobě velmi a neprávem opomíjena. Přitom všichni víme, jak zásadní je. Proto jsme se rozhodli dát opět slovo a prostor manželkám či manželům prezidentských kandidátů a kandidátek,” řekla Lucie Mádlová, ředitelka Asociace společenské odpovědnosti.

Tentokrát doplní v moderaci Petra Šimůnka, šéfredaktora Forbes Česko, i Daniela Písařovicová z DVTV. Oba budou během hodiny a půl rozebírat spolu s řečníky témata, která by z části definovala směrování a vyznění budoucího prezidentského úřadu – role první dámy a prvního pána ve veřejném prostoru, zapojení nejbližší rodiny a třeba i dětí, vztah k filantropii a charitě, kariéru a její rozvoj po boku prezidenta nebo prezidentky.

Debatu bude možné sledovat online na streamu internetové televize DVTV a na platformě TN Live. Více informací je na webu prvnidamy.cz


Autor: Jan Puci

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Konference přilákala do Sněmovny klíčové aktéry vzdělávání

24. ledna 2023 v 15:14

Pedagogický leadership byl hlavním tématem konference, kterou ve spolupráci s organizací Učitel naživo a redakcí Řízení školy pořádala poslankyně Renáta Zajíčková (ODS). Dvanáct vybraných hostů přineslo v diskuzních panelech svůj úhel pohledu na toto aktuální téma – od leadershipu jako inovace ve...

Staň se na den vědkyní. Akce nabídne studentkám výlety do světů fyziky, chemie i robotiky

19. ledna 2023 v 16:48

Zajímavými výzkumy a pokusy z fyziky, chemie, robotiky či matematiky provede studentky středních škol osmý ročník akce Staň se na den vědkyní. Program plný přednášek, workshopů a diskusí s vědkyněmi i studentkami se uskuteční 10. února v Praze na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT...

Přednáška: Ráj a zahrady

17. ledna 2023 v 07:10

Představa Biblického ráje, představy o zahradách antických, informace o zahradách maurských a literatura inspirovaly na počátku novověku tvorbu zahrad jako obrazu světa a jako nezbytné součásti obydlí králů, knížat světských i církevních a bohatých měšťanů.

Další články
Nahoru