Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - polojasno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Na debatu manželek prezidentských kandidátů dorazí i partner Nerudové
6 leden
Přednášky
Kdo bude úřadovat z Pražského hradu dalších pět let? Rozhodne se již za pár týdnů. Foto: Jan Puci

Na debatu manželek prezidentských kandidátů dorazí i partner Nerudové

6. 1. 2023
Duchovní centrum Pražská křižovatka v kostele sv. Anny na Starém Městě bude v pátek 6. ledna patřit události První dámy a pán mezi námi – moderované debatě životních partnerů prezidentských kandidátů a kandidátky. Informovala o tom Lucie Mádlová, ředitelka pořádající Asociace společenské odpovědnosti. Obdobná debata se konala už v kampani před pěti lety.

Účast potvrdily Eva Pavlová, Klára Fischerová, Monika Hilšerová, Dana Středulová a Aneta Zimová. Nepřipojí se k nim Monika Babišová a Dara Baštová, které pozvání odmítly. Dorazí i Robert Neruda. Poslední z devíti kandidátů Karel Diviš aktuálně partnerku nemá.

Všechny dámy a pána do Pražské křižovatky doprovodí i sami prezidentští kandidáti a budou je sledovat přímo z první řady. „Role první dámy nebo prvního pána, blízkého člověka, který žije nejblíže prezidenta či prezidentky, je dlouhodobě velmi a neprávem opomíjena. Přitom všichni víme, jak zásadní je. Proto jsme se rozhodli dát opět slovo a prostor manželkám či manželům prezidentských kandidátů a kandidátek,” řekla Lucie Mádlová, ředitelka Asociace společenské odpovědnosti.

Tentokrát doplní v moderaci Petra Šimůnka, šéfredaktora Forbes Česko, i Daniela Písařovicová z DVTV. Oba budou během hodiny a půl rozebírat spolu s řečníky témata, která by z části definovala směrování a vyznění budoucího prezidentského úřadu – role první dámy a prvního pána ve veřejném prostoru, zapojení nejbližší rodiny a třeba i dětí, vztah k filantropii a charitě, kariéru a její rozvoj po boku prezidenta nebo prezidentky.

Debatu bude možné sledovat online na streamu internetové televize DVTV a na platformě TN Live. Více informací je na webu prvnidamy.cz


Autor: Jan Puci

Na radnici Prahy 13 se konal Sněm starostů, řešil parkování i bezpečnost

Včera v 09:31

V pátek 24. listopadu se na pozvání starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) v prostorách tamní radnice uskutečnilo setkání starostů pražských městských částí 1 až 57. Předmětem jednání starostů a jejich zástupců byla dvě aktuální témata – bezpečnost a nová parkovací vyhláška na území hlavního...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 2

26. listopadu 2023 ve 20:01

Prahu 2 ve středu navštívil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na úvod setkání primátorovi představil starosta druhé městské části Jan Korseska (ODS) vize a plány, které Prahu 2 v budoucnu čekají.

Beseda s Kristýnou Freiovou

25. listopadu 2023 v 07:57

Spolek Malostranský hřbitov zve na besedu se spisovatelkou Kristýnou Freiovou s autorským čtením a autogramiádou. Čím ji oslovil Malostranský hřbitov a kde hledá inspiraci pro své knihy se dozvíte v pondělí 4. prosince od 17 hodin.

Průkopnický etický kodex zastupitele přijala Praha 6

14. listopadu 2023 v 18:18

Zastupitelstvo Prahy 6 má etický kodex již od roku 2017. Nyní jej ovšem zdokonalilo a stalo se tak jedním z prvních u nás, které ve své praxi taková pravidla využívá.

Mladé ANO má v Praze nové vedení

12. listopadu 2023 v 07:35

Zástupci organizace Mladé ANO si nedávno na svém oblastním sněmu zvolili nové vedení Prahy. Předsedou se stal 21letý Adam Knedlhans, 1. místopředsedou Jan Klusoň, místopředsedy pak Aneta Hejrovská, Barbora Durdíková a Michal Baštecký.

Přednáška o Malostranském hřbitově v knihovně

11. listopadu 2023 v 07:58

Spolek Malostranský hřbitov zve na přednášku Gabriely Kalinové o hřbitově v úterý 14. listopadu od 16 hodin v Klubovně Ústřední knihovny – Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí 1.

Radní Prahy 1 projednali podporu oprav památek

8. listopadu 2023 v 19:39

V úterý 7. listopadu se uskutečnila 41. schůze rady MČ Praha 1. Radní přijali celkem 39 usnesení. Šlo například o podporu oprav památek.

Zastupitelé Prahy 6 se sejdou na osmém zasedání

6. listopadu 2023 ve 23:32

8. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6 v tomto volebním období se uskuteční 13. listopadu od 10 hodin v Hotelu DAP na Vítězném náměstí.

Celkem 33 usnesení schválili radní Prahy 1 na poslední říjnové schůzi

2. listopadu 2023 v 18:17

Během 39. schůze Rady MČ Praha 1, která se konala v úterý 31. října, bylo schváleno cekem 33 usnesení.  

Další články
Nahoru