Dnes Pondělí - polojasno 24°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na debatu manželek prezidentských kandidátů dorazí i partner Nerudové
6 leden
Přednášky
Kdo bude úřadovat z Pražského hradu dalších pět let? Rozhodne se již za pár týdnů. Foto: Jan Puci

Na debatu manželek prezidentských kandidátů dorazí i partner Nerudové

6. 1. 2023
Duchovní centrum Pražská křižovatka v kostele sv. Anny na Starém Městě bude v pátek 6. ledna patřit události První dámy a pán mezi námi – moderované debatě životních partnerů prezidentských kandidátů a kandidátky. Informovala o tom Lucie Mádlová, ředitelka pořádající Asociace společenské odpovědnosti. Obdobná debata se konala už v kampani před pěti lety.

Účast potvrdily Eva Pavlová, Klára Fischerová, Monika Hilšerová, Dana Středulová a Aneta Zimová. Nepřipojí se k nim Monika Babišová a Dara Baštová, které pozvání odmítly. Dorazí i Robert Neruda. Poslední z devíti kandidátů Karel Diviš aktuálně partnerku nemá.

Všechny dámy a pána do Pražské křižovatky doprovodí i sami prezidentští kandidáti a budou je sledovat přímo z první řady. „Role první dámy nebo prvního pána, blízkého člověka, který žije nejblíže prezidenta či prezidentky, je dlouhodobě velmi a neprávem opomíjena. Přitom všichni víme, jak zásadní je. Proto jsme se rozhodli dát opět slovo a prostor manželkám či manželům prezidentských kandidátů a kandidátek,” řekla Lucie Mádlová, ředitelka Asociace společenské odpovědnosti.

Tentokrát doplní v moderaci Petra Šimůnka, šéfredaktora Forbes Česko, i Daniela Písařovicová z DVTV. Oba budou během hodiny a půl rozebírat spolu s řečníky témata, která by z části definovala směrování a vyznění budoucího prezidentského úřadu – role první dámy a prvního pána ve veřejném prostoru, zapojení nejbližší rodiny a třeba i dětí, vztah k filantropii a charitě, kariéru a její rozvoj po boku prezidenta nebo prezidentky.

Debatu bude možné sledovat online na streamu internetové televize DVTV a na platformě TN Live. Více informací je na webu prvnidamy.cz


Autor: Jan Puci

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Poslední přednáška Senior akademie v Praze 9

7. června 2024 v 08:58

Praha 9 od ledna pořádá Senior akademii, cyklus vzdělávacích programů prevence kriminality zaměřený na informování těch dříve narozených. Přednášky probíhají na vysočanské radnici, a v červnu se koná poslední.

Starosta Martin Valovič zve sousedy z Prahy 10 na pivo do Waldesky

4. června 2024 ve 13:01

Akce Na pivo starostou se bude konat v úterý 11. června od 18 hodin ve vršovické restauraci Waldeska. „Přijďte si užít příjemný večer, poznat své sousedy a přispět k dalšímu rozvoji naší komunity. K dispozici bude drobné občerstvení, dobře vychlazené pivo i nealkoholické nápoje,“ zve k setkání...

Další články
Nahoru