Dnes Čtvrtek - jasno 25°C
Zítra Pátek - jasno 24°C
Čtvrtek 19. 6. 2025
Svátek má Leoš
Zpravodajství
Co se v metropoli děje aneb Buďte v Praze v obraze
Pražský patriot na Seznamu
Nejnovější články na Seznamu ze zdroje Pražský patriot
Na dálnici u Prahy začala výstavba nouzových zálivů
Výstavba nouzových zálivů. Zdroj foto: Ředitelství silnic a dálnic

Na dálnici u Prahy začala výstavba nouzových zálivů

Poslední dubnový den byla zahájena výstavbu nouzových zálivů na dálnici D7 na trase Středokluky – Kněževes. Práce v upravovaném úseku budou po celou dobu omezovat dopravu jen částečně. Uvedení zálivů do provozu je v plánu do konce července. Informoval o tom Jiří Veselý Ředitelství silnic a dálnic. Zhotovitelem je společnost Pozemní komunikace Bohemia, která provede práce za 9,84 milionu korun bez DPH.

„Výstavba započala zemními pracemi, kdy je v místech plánovaných šesti nouzových zálivů, po třech na každé straně dálnice, rozšiřován prostor vedle dálničního tělesa,“ popsal Veselý.

Probíhá odtěžení zeminy ze svahů u dálnice a její svážení na deponii. Zároveň započalo frézování krajnice do hloubky čtyř centimetr, aby na ni mohly být zálivy plynule napojeny. Plán rovněž zahrnuje vybudování systému odvodnění.

Délka samotného nouzového zálivu s asfaltovým povrchem bude 30 + 10 metrů vjezdového a 10 metrů výjezdového klínu. Šířka samotného nouzového zálivu bude 3,5 metru od vnější hrany vodicí čáry.

První lokalitou je úsek na třetím kilometru v obou směrech, další jsou na čtvrtém a pátém kilometru.

Po dobu výstavby bude podle Veselého provoz na dálnici omezen pouze částečně. Veden bude zúžených jízdních pruhů.

Pracovní místo bude odděleno dočasnými betonovými svodidly. Dále bude omezena rychlost na 80 kilometrů maximálně. Délka omezení u jednoho pracovního místa bude zhruba 600 metrů.

„Výstavbu si vynutil fakt, že krajnice je v této trase úzká a v případě poruchy vozidla nebo dopravní nehody, dochází k výraznému omezení dopravy. Její intenzita je zde přitom značná,“ sdělil Veselý.

Podle posledního sčítání tudy projede každý den na 40 tisíc aut, z toho zhruba jednu čtvrtinu tvoří nákladní a kamionová doprava.


Autor: red

Sto let autobusů v Praze: Slavnostní průvod legend i současnosti

16. června 2025 v 18:41

Dopravní podnik slaví 100 let od zahájení pravidelného provozu autobusů v metropoli stylově – slavnostním průvodem historických i současných autobusů, který se uskuteční v neděli 22. června od 9 hodin na Staroměstském náměstí.

Praha 6 zve na jízdu historickou tramvají

16. června 2025 v 18:35

Pro obyvatele Prahy 6 připravil radní pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš komentovanou jízdu historickou tramvají.

Kokořínský Cyklobus vyjede v polovině června

13. června 2025 ve 13:39

Letní sezóna přeje výletům. Od 15. června do 28. září se opět díky spolupráci Středočeského a Libereckého kraje rozjíždí cyklobus na lince 697, který umožňuje pohodlnou přepravu jízdních kol o víkendech mezi Mšenem, Dubou, hradem Houska a Doksy.

Letňany: Dopravní informace ke koncertu Bruce Springsteena

13. června 2025 v 05:37

Už v neděli 15. června se na Letišti Letňany koná koncert Bruce Springsteena. Praha 18 má pro návštěvníky důležité dopravní informace.

Praha 4 pokračuje ve spolupráci se síťaři při opravách chodníků a vozovek

12. června 2025 v 07:18

Praha 4 dále pokračuje v novém přístupu k opravám chodníků, který klade důraz na spolupráci a efektivní využití veřejných prostředků. V ulicích Rostislavova, U Křížku a Mojmírova dojde společně s pokládkou kabelů k souběžným obnovám chodníků, v návaznosti na pokládku kabelů bude vyměněn asfaltový...

Dočasné uzavření Strakovy ulice

9. června 2025 v 08:43

Dočasná uzavírka Strakovy ulice v úseku Tupolevova × výjezd z garáže OC Letňany proběhne během akce Letňany nejen dětem. Uzavírka potrvá od 13. června od 14 hodin do 14. června do 24 hodin.

Komentovaná procházka s výkladem po stanicích metra A

7. června 2025 v 07:51

Komentovaná procházka po stanicích metra A z Dejvic do Motola pro obyvatele Prahy 6 se koná 11. června.

Další články
Nahoru