Dnes Středa - oblacno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na dálnici před Prahou srazilo auto chodce, asi utíkal od vloupání
Ilustrační foto: Pexels

Na dálnici před Prahou srazilo auto chodce, asi utíkal od vloupání

Provoz na dálnici D1 před Prahou dnes ráno zastavila tragická nehoda, při které auto srazilo a usmrtilo muže prchajícího patrně od vloupání. Při následné hromadné nehodě se zranili další dva lidé. Provoz na dálnici ve směru do hlavního města byl zastavený zhruba tři hodiny. Tvořily se dlouhé kolony. Informovali o tom na síti X policisté a záchranáři. Případ řeší kriminalisté.

Kolize se odehrála po šesté hodině na 4,5 kilometru dálnice mezi sjezdem z dálnice na Průhonice a sjezdem na Chodov.

„Podle prvotních zjištění přebíhal muž dálnici a srazilo ho vozidlo. Následně přeletěl do protisměru, kde se kvůli tomu srazila další auta," uvedla ráno policie na síti X. Později doplnila, že kriminalisté prověřují informaci, že muž přebíhající dálnici utíkal z přilehlého parkoviště, kde se pravděpodobně vloupal do auta.

Záchranáři nejprve informovali o dalších třech zraněných, později ale uvedli, že z místa nehody nakonec odvezli dva pacienty. Zhruba šedesátiletá žena a stejně starý muž utrpěli poranění hrudníku. Policie regulovala provoz a odkláněla auta, která místo nehody objížděla přes čerpací stanici.


Autor: ČTK

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru