dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Pražský sport

Na Čokoládovou tretru dorazí i Usain Bolt

Hlavní město Praha, které pro letošní rok získalo prestižní titul Evropské hlavní město sportu, finančně podpořilo dětský atletický mítink Čokoládová tretra, který se uskuteční 18. května na stadionu Juliska. 

Hlavní hvězdou dne bude fenomenální jamajský sprinter, nejrychlejší muž planety Usain Bolt.

Čokoládová tretra je unikátní běžecký projekt pro žáky prvních až pátých tříd. Letos poprvé se její kvalifikační kolo koná i v Praze. Základní kola probíhala výhradně na základních školách, které se přihlásily. Vybraní žáci budou reprezentovat své školy na pražském finále Čokoládové tretry v běhu na 100 m, 200 m a 300 m na dráze. Nejlepší pak dostanou možnost zazávodit si na Zlaté tretře v Ostravě, kde se setkají s dalšími fenomény současné světové atletiky.

„Sešly se dvě skvělé věci. S pořadateli tradičního atletického mítinku Zlatá tretra se povedlo dohodnout, že dětský předmítink Čokoládová tretra bude tentokrát hostit i Praha. Účast Usaina Bolta je potom parádní třešničkou na tomto exkluzivním sportovním dortu. Na Julisku by měl podle dosavadních informací dorazit zhruba ve 12.30,“ řekl náměstek pražské primátorky pro sport Petr Dolínek.

Velké pražské finále s hvězdami české a světové atletiky proběhne na stadionu Na Julisce 18. 5. od 9 do 14 hodin. Praha mítink podpořila finančním darem ve výši 1 milion korun.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru