Dnes Čtvrtek - oblacno 22°C
Zítra Pátek - bourky 19°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na co máte nárok s pojištěním storna letenky?
CestováníPrávoKomerční sdělení
Ilustrační foto: Shutterstock

Na co máte nárok s pojištěním storna letenky?

Stát se to může doslova každému –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ pořídíte si letenku, ale nečekaná událost vám změní plány a vy musíte zůstat doma. Pokud v takové chvíli nechcete přijít o své peníze, sjednejte si pojištění storna letenky.

Co je to pojištění storna?

Jedná se o připojištění k cestovnímu pojištění, které se postará o storno poplatky u letecké společnosti. Máte s ním šanci získat zpět až 90 % vynaložených financí (záleží na podmínkách daného pojištění). Jen je třeba ho uzavřít nejpozději v den zaplacení letenky.

Na co se vztahuje pojištění storna letenky?

Pojištění storna letenky můžete uplatnit pro případy nenadálých událostí, které vám zabrání v odletu. Většinou jde tedy o situace, kdy se zraníte, onemocníte nebo kvůli jiným závažným důvodům, jako je například zničení majetku živelní katastrofou, nemůžete odcestovat. Dobré je, že se pojištění storna často vztahuje také na blízké osoby, takže ho můžete využít i ve chvíli, kdy vám například onemocní děti, partner nebo rodiče. Každopádně je důležité se vždy předem pečlivě seznámit s pojistnými podmínkami a hlavně s výlukami pojistky.

Jak funguje pojištění storna letenky?

Velmi snadno: 

-        Nejdřív si vyberete cestovní pojištění s pojištěním storna letenky. To zvládnete přes internet s pomocí online kalkulačky, třeba na webu Top-Pojištění.cz. Pojištění nejlépe uzavřete v den zaplacení letenky. Mnohdy to bývá také jedna z podmínek.

-        Pokud nebudete moci odletět, dojde ke vzniku pojistné události. V takovém případě ihned kontaktujte pojišťovnu a také dopravce, u kterého jste si letenku koupili.

-        Zažádáte o náhradu škody podle postupu vaší pojišťovny, která vám dá přesné instrukce.

-        Dojde k posouzení žádosti, kdy pojišťovna prověří podklady, které jí dodáte (v případě nemoci například zprávu od lékaře).

-        Vyplacení náhrady za stornovanou letenku. Hned jak pojišťovna schválí vaši žádost a rozhodne, že jste splnili podmínky, dostanete vyplacené odškodnění. 

Věříme, že si svůj pobyt v zahraničí užijete co nejvíce, s ochranou toho správného cestovního pojištění.


EPU na dovolené najde zajímavá místa po celé republice

Včera v 07:46

Aplikace EPU na jednom místě sdružuje aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. V současnosti si můžete vybrat z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena vzdálenost, celkové převýšení, krátký popis a předpokládaná...

Tip na výlet: Parní víkend

10. května 2024 v 07:38

V sobotu a neděli 11. a 12. května se mohou fanoušci železniční historie vypravit do železničního muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka. České dráhy na tyto dny připravují Parní víkend, na kterém se návštěvníkům v plné kráse představí unikátní parní...

Tip na výlet: Pouť Českého Anděla

3. května 2024 ve 12:47

Spolek Cesta Česka srdečně zve na osmý ročník Poutě Českého Anděla. Celodenní akce s mottem „Poznej českou zemi a sám sebe“ se uskuteční v sobotu 18. května. Akce je určena široké veřejnosti, je vhodná i pro rodiny s dětmi, a každoročně se jí účastní několik stovek lidí z celé republiky. Pouť bude...

Bezplatná právní poradna Prahy 15 opět otevřena

24. dubna 2024 v 08:21

Praze 15 se podařilo získat dotaci v rámci programu prevence kriminality, jehož součástí je také podpora právní služby seniorům a matkám samoživitelkám.

Další články
Nahoru