Dnes Sobota - obcasny-dest 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na co a za jakých podmínek lze získat dotace? Poradí veletrh FOR ARCH
Foto: forarch.cz.

Na co a za jakých podmínek lze získat dotace? Poradí veletrh FOR ARCH

Veletrh FOR ARCH, který se koná 19. až 23. září, bude opět nejkomplexnější přehlídkou trendů ze všech stavebních oborů. Díky bohaté účasti odborníků zájemcům bezplatně poradí, na co všechno a jak lze získat dotace pro úspornější bydlení. V PVA EXPO PRAHA se návštěvníci například dozvědí, jaké novinky přichystala Nová zelená úsporám, o co mohou žádat senioři i kam se obrátit pro podporu z kotlíkových dotací. 

Stavební veletrh FOR ARCH v září přinese novinky a trendy ze všech stavebních oborů, možnost setkání s odborníky i cenné bezplatné informace v poradenských centrech. Jedním z klíčových odvětví budou dotace na úsporné bydlení a vše, co k němu patří.

„Dotace na úsporné bydlení rezonují naší společností rok od roku více. Na tento trend reaguje také veletrh FOR ARCH, který každoročně přináší společně s odborníky velké množství možností, jak získat bezplatně maximum informací. Letošní ročník se zaměří na všechny změny a přesné podmínky pro získání dotací v rámci další fáze programu Nová zelená úsporám, které vstoupí v platnost již v září 2023. Návštěvníci se budou moci poradit přímo s profesionály ze Státního fondu životního prostředí ČR a s dalšími odborníky, kteří se sejdou v září v PVA EXPO PRAHA,“ uvádí ředitelka veletrhu FOR ARCH Kateřina Maštalířová.

Pestrá dotační nabídka
for-arch-23-1 Co je možné modernizovat a budovat v rámci dotací? V případě rodinných domů jde například o zateplení a fotovoltaické systémy, dotace podpoří výměnu starých kotlů za kamna na biomasu a tepelná čerpadla, novostavby v nejvyšším energetickém standardu, pořízení zelené střechy, využití tepla z odpadní vody, ekomobilitu, stínicí techniku, využití dešťové a odpadní vody, řízené větrání s rekuperací či solární ohřev vody a poskytne i podporu projektu. Od září navíc přibude i možnost získat dotaci na výměnu starého plynového kotle za tepelné čerpadlo. Majitelé bytových domů mohou navíc získat například i dotace na výsadbu stromů na veřejnosti přístupných pozemcích ve vlastnictví nebo dlouhodobém užívání žadatele. Bytové domy ve vlastnictví společenství vlastníků bytových jednotek a bytových družstev budou moci od září zcela nově čerpat finanční prostředky zálohově a dotace zohlední nízkopříjmové vlastníky bytů.

Light varianta
Součástí Nové zelené úsporám je i program pro nízkopříjmové domácnosti Nová zelená úsporám Light,který pomůže se zateplením, výměnou oken a vchodových dveří a instalací solárního systému na ohřev vody seniorům a domácnostem s nižšími příjmy. Podmínkou je, aby žadatel a všichni členové jeho domácnosti pobírali ke dni podání žádosti o dotaci starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně, případně v období mezi 12. zářím 2022 a dnem podání žádosti pobírali příspěvek na bydlení. Stejná skupina žadatelů může žádat o podporu na výměnu starých kotlů na pevná paliva v populárních kotlíkových dotacích, které krajské úřady začnou vypisovat koncem léta.

Úspory energií či alternativní zdroje se budou prolínat i dalšími obory představovanými v rámci veletrhu FOR ARCH. Jak postupují technologie, to ukáží vystavovatelé z oborů elektroniky a zabezpečení, stavby, dřevostaveb, vytápění i wellness & spa.

Více o veletrhu na www.forarch.cz.

for-arch-23-2


Autor: Cen

Probíhá Týden rané péče

16. května 2024 ve 22:24

Právě nyní probíhá už 17. ročník osvětové kampaně Týden rané péče, kterou pořádá Společnost pro ranou péči. Celý týden (13. — 19. 5.) je zasvěcen informování o tom, jak rodinám pečujícím o dítě s postižením pomáhá služba raná péče a proč je bez nadsázky životně důležité, aby vhodná podpora dítěte...

Dny zdraví na Desítce

15. května 2024 v 19:06

Dny zdraví se v Praze 10 konají ve čtvrtek 16. a v pátek 17. května.

Festival Za Prahu udržitelnou a sousedskou zkoumá město zdola

14. května 2024 v 11:27

Arnika, Paměť města, Jezevky, Roleta 39 a další iniciativy, zabývající se městskými tématy, pořádají již čtvrtý ročník festivalu Za Prahu udržitelnou a sousedskou. Proběhne od pátku 17. května do neděle 19. května v Kasárnách Karlín. Název festivalu navazuje na výzvu, kterou v roce 2020 podepsalo...

Albertovský den

13. května 2024 v 09:24

Odpoledne plné zábavy a zážitků vás čeká ve středu 15. května na Palackého náměstí na Praze 2. Albertovský den je příležitostí vyzkoušet si na vlastní kůži speciální vybavení, které umožňuje lidem po získaném poškození mozku fungovat v praktickém denním životě a věnovat se...

Diskuze s Vojtěchem Voseckým v Green Apéro

12. května 2024 v 08:31

Spletitými cestami cirkulární ekonomiky vás ve středu 15. května provede Vojtěch Vosecký, přední evropský odborník na oběhové hospodářství.

Acorus pomáhá obětem a svědkům domácího násilí

11. května 2024 v 19:26

Poradenské a terapeutické centrum Acorus zajišťuje podporu klientům, kteří zažili, zažívají anebo jsou svědky domácího násilí ve své primární rodině.

Květinový den ve SVČ Jednička

10. května 2024 v 08:51

Do Českých dnů proti rakovině, každoročně pořádané Ligou proti rakovině Praha, se do veřejné sbírky na podporu prevence rakoviny prsu od loňského roku zapojuje i SVČ1.

Zacvičte si doma nebo v kanceláři s innogy

9. května 2024 v 09:34

Také prosedíte téměř celý den za počítačem a bolí vás záda nebo za krkem? Tak až si půjdete příště udělat kávu do kuchyňky, nekoukejte do mobilu a protáhněte se.

Další články
Nahoru