Dnes Sobota - zatazeno 16°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 17°C
Sobota 24. 9. 2022
Svátek má Jaromír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na Černém Mostě se ve škole dokončuje jídelna, poliklinika bude mít moderní kantýnu
Nová kuchyň a výdejna jídel v poliklinice. Foto: P14

Na Černém Mostě se ve škole dokončuje jídelna, poliklinika bude mít moderní kantýnu

Na Černém Mostě se dokončuje rekonstrukce kuchyně a jídelny v ZŠ Vybíralova, ke konci se blíží i výstavba kantýny v Poliklinice Parník. Informoval o tom starosta Prahy 14 Jiří Zajac (ODS).

Během prázdnin byla školní jídelna zrekonstruována do podoby, aby se v ní mohlo alespoň vydávat prvnímu stupni dovezené jídlo, žáci druhého stupně se dočasně chodí stravovat do Globusu v Centru Černý Most.

„Jsem rád, že se přes prázdniny stihly opravy do té míry, aby se mohlo alespoň vydávat jídlo. Víc nebylo reálné v létě dosáhnout. Ale do konce října bude vše dokončeno a plně funkční,“ sdělil starosta.

V současné době probíhají na Černém Mostě dokončovací práce i v poliklinice. Ta již prošla rozsáhlou modernizací, nyní tam vzniká kantýna, která bude v prostorách po předchozí restauraci. Náklady budou kolem osmi milionů korun.

„Je to moderní stravovací zařízení pro lékaře i návštěvníky polikliniky. Žádná hospoda. Již máme vysoutěženého provozovatele, takže pevně věřím, že nejpozději do konce října bude plně v provozu,“ uvedl starosta Zajac na svém facebookovém profilu.


Autor: Jan Puci

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

Dnes v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru