Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - polojasno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Na Černém Mostě se ve škole dokončuje jídelna, poliklinika bude mít moderní kantýnu
Nová kuchyň a výdejna jídel v poliklinice. Foto: P14

Na Černém Mostě se ve škole dokončuje jídelna, poliklinika bude mít moderní kantýnu

Na Černém Mostě se dokončuje rekonstrukce kuchyně a jídelny v ZŠ Vybíralova, ke konci se blíží i výstavba kantýny v Poliklinice Parník. Informoval o tom starosta Prahy 14 Jiří Zajac (ODS).

Během prázdnin byla školní jídelna zrekonstruována do podoby, aby se v ní mohlo alespoň vydávat prvnímu stupni dovezené jídlo, žáci druhého stupně se dočasně chodí stravovat do Globusu v Centru Černý Most.

„Jsem rád, že se přes prázdniny stihly opravy do té míry, aby se mohlo alespoň vydávat jídlo. Víc nebylo reálné v létě dosáhnout. Ale do konce října bude vše dokončeno a plně funkční,“ sdělil starosta.

V současné době probíhají na Černém Mostě dokončovací práce i v poliklinice. Ta již prošla rozsáhlou modernizací, nyní tam vzniká kantýna, která bude v prostorách po předchozí restauraci. Náklady budou kolem osmi milionů korun.

„Je to moderní stravovací zařízení pro lékaře i návštěvníky polikliniky. Žádná hospoda. Již máme vysoutěženého provozovatele, takže pevně věřím, že nejpozději do konce října bude plně v provozu,“ uvedl starosta Zajac na svém facebookovém profilu.


Autor: Jan Puci

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

Včera ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

Včera ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru