Dnes Neděle - oblacno -1°C
Zítra Pondělí - polojasno -1°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Na Černém Mostě se ve škole dokončuje jídelna, poliklinika bude mít moderní kantýnu
Nová kuchyň a výdejna jídel v poliklinice. Foto: P14

Na Černém Mostě se ve škole dokončuje jídelna, poliklinika bude mít moderní kantýnu

Na Černém Mostě se dokončuje rekonstrukce kuchyně a jídelny v ZŠ Vybíralova, ke konci se blíží i výstavba kantýny v Poliklinice Parník. Informoval o tom starosta Prahy 14 Jiří Zajac (ODS).

Během prázdnin byla školní jídelna zrekonstruována do podoby, aby se v ní mohlo alespoň vydávat prvnímu stupni dovezené jídlo, žáci druhého stupně se dočasně chodí stravovat do Globusu v Centru Černý Most.

„Jsem rád, že se přes prázdniny stihly opravy do té míry, aby se mohlo alespoň vydávat jídlo. Víc nebylo reálné v létě dosáhnout. Ale do konce října bude vše dokončeno a plně funkční,“ sdělil starosta.

V současné době probíhají na Černém Mostě dokončovací práce i v poliklinice. Ta již prošla rozsáhlou modernizací, nyní tam vzniká kantýna, která bude v prostorách po předchozí restauraci. Náklady budou kolem osmi milionů korun.

„Je to moderní stravovací zařízení pro lékaře i návštěvníky polikliniky. Žádná hospoda. Již máme vysoutěženého provozovatele, takže pevně věřím, že nejpozději do konce října bude plně v provozu,“ uvedl starosta Zajac na svém facebookovém profilu.


Autor: Jan Puci

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

Včera v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

Včera v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

Včera v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

3. února 2023 v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

2. února 2023 ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru