Dnes Středa - oblacno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 22°C
Středa 22. 5. 2024
Svátek má Emil
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životSetkání

Na Čarodějnice na Ladronce přilétnou UDG, Maxim Turbulenc a zpěvák Jakub Ondra

30. 4. 2024
Čáry, máry, fuk a jako mávnutím kouzelného proutku je tu další ročník největšího čarodějnického sletu ve střední Evropě – Čarodějnice na Ladronce. Do jednoho z nejoblíbenějších pražských parků Ladronka se 30. dubna sletí české hudební hvězdy jako kapely UDG, Maxim Turbulenc i zpěvák Jakub Ondra. Celým magickým dnem vás bude provázet moderátor a bavič Michal Kavalčík. 

Malí čarodějové se mohou přiučit v magii od Kouzelníka pana Kravaty a vyzkouší si své magické schopnosti v zábavných úkolech na Kouzelné stezce. Podle tradice navrhly a vyrobily sochu čarodějnice děti. Letos ozdobí Ladronku hned dvě čarodějnice od žáků ze ZŠ Dlouhý Lán a ZŠ Jana Amose Komenského. Čarodějnický rej vyvrcholí zapálením hranice v 19:30 hodin. Vstup na akci i koncerty jsou pro návštěvníky zdarma.

„Jsme rádi, že i letos můžeme nabídnout bohatý hudební program všem milovníkům tohoto jarního svátku. Zveme proto všechny malé i velké čaroděje na Ladronku, která je jedním z nejkrásnějších pražských parků a je úžasnou kulisou pro tuto magickou akci,“ říká Jakub Stárek, starosta městské části Praha 6, která Čarodějnice na Ladronce pořádá.

Čarodějnický rej na Ladronce rozpálí do magických rozměrů skupina Maxim Turbulenc. Jejich hity znají snad všichni čarodějové bez rozdílu věku. I přes náhlý a tragický odchod jednoho ze svých členů, kapela nezklame své fanoušky a slíbený koncert odehraje. Hlavně mladší publikum si užije vystoupení písničkáře, zpěváka a muzikanta tělem a srdcem Jakuba Ondry. Začínal pouličním hraním, tzv. buskingem a nyní nahrává singly pro velké nahrávací společnosti.

Nechte se strhnout kapelou UDG, která to na Ladronce roztočí ve svižných rockových rytmech. UDG na sebe upozornili v roce 2004 vítězstvím v soutěži Coca Cola Popstar a v letech 2009 a 2010 zazářili v hudebních cenách Žebřík. Celý den bude řídit s mikrofonem v ruce moderátor a bavič Michal Kavalčík. Jeho hlas znají posluchači Radia Kiss a jeho tvář zase diváci z televize a divadla.

Malí čarodějové se mohou naučit nová kouzla od samotného kouzelníka Pana Kravaty. Šikovní a talentovaní čarodějničtí učni se mohou vydat na Kouzelnou stezku, kde je čekají zábavné úkoly, jež prověří jejich magické schopnosti. Děti hrály důležitou roli také při výrobě čarodějnic pro letošní čarodějnický slet. Nad letošní akcí budou dohlížet hned dvě čarodějnické bytosti, které navrhli a vytvořili žáci ZŠ Dlouhý Lán a ZŠ Jana Amose Komenského.

„Čarodějnický rej vyvrcholí zapálením hranice v 19:30 hodin. Vatru ozdobí dle tradice čarodějnice vytvořené dětmi z šestkových základních škol,“ zve radní pro kulturu, sport a volný čas městské části Praha 6 Jan Lacina. Letos se sešly hned dvě ze ZŠ Dlouhý Lán a ZŠ J. A. Komenského.

Akce začíná v úterý 30. dubna ve 13 hodin. Všechny mlsné jazýčky uspokojí nabídka stánků s občerstvením. Chybět nebudou ani ohniště pro opékání špekáčků.

Termín konání: úterý 30. 4. 2024 od 13:00 hod.
Lokalita: park Ladronka, Praha 6
Vstupné: zdarma
Program: koncerty kapel UDG, Maxim Turbulenc a zpěváka Jakuba Ondry, vystoupení kouzelníka Pana Kravaty, Kouzelná stezka a další sportovní a jiné zábavné aktivity
Více informací: https://www.facebook.com/events/1162596181771275
https://www.instagram.com/carodejnice.ladronka
Pořadatel: Městská část Praha 6


Autor: Hla

Praha 1: Setkání k budoucnosti parku Kampa

Včera v 16:28

Ve středu 22. května se v parku Kampa koná veřejné setkání o budoucnosti parku. Od 17 do 18 hodin se můžete zúčastnit procházky po parku s architektkou, která vám představí nový návrh. Procházka začíná u saly terreny.

Hanspaulkou za Lídou Baarovou

Včera ve 14:25

Zájemci o architekturu se sejdou v sobotu 25. května.

Napouštíte domácí bazén? Ideálně vodou z cisterny od PVK

Včera v 09:47

Teplé počasí rozjelo sezónu napouštění domácích bazénů. Pražské vodovody a kanalizace nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.

Sběrné dvory prodloužily provozní dobu

Včera v 08:49

Od začátku května došlo k prodloužení provozní doby sběrných dvorů, které pro hlavní město provozují Pražské služby. Jedná se celkem 10 sběrných dvorů na území hlavního města. Mezi nimi se nachází také tři sběrné dvory, které jsou pro občany Prahy 13 v dojezdové vzdálenosti: Sběrný dvůr...

Komentovaná procházka: Sportovním údolím Krč

Včera v 08:38

Informace o plánované revitalizaci a rozvoji údolí Kunratického potoka v úseku od krčského nádraží až do Braníka se dozvíte na setkání s představiteli radnice Prahy 4 a architekty v úterý 28. května od 18 hodin, kdy můžete projít těmito místy a přitom prodebatovat vizi Sportovního...

Staročeský jarmark v Praze 14

20. května 2024 ve 20:20

Tradiční staročeský jarmark plný zábavy a překvapení, ukázka historických řemesel a bohatý kulturní program ve farní zahradě v sobotu 25. května. Vstup zdarma.

Den s IZS: U dětí zvítězila hasičská pěna

20. května 2024 v 11:51

Profesionální a dobrovolní hasiči, policisté a záchranáři se o víkendu 18. května předvedli veřejnosti už podesáté na Dnu s IZS (Integrovaný záchranný systém). Akci pořádá městská část Radotín a zasloužilý hasič František Drož spolu se svou domovskou SDH...

Trhy na Slunečním náměstí se konají každé pondělí

20. května 2024 v 09:20

Na Sluneční náměstí v Nových Butovicích se vrátily tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost každé pondělí od 8 do 18 hodin nakoupit čerstvé zboží ve stáncích s ovocem, mléčnými a masnými výrobky, s uzeninami, rybami, zeleninou, pečivem, sladkostmi a nápoji, ale...

Květnový koncert Prahy 2 na Bastionu

20. května 2024 v 08:53

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě.

Další články
Nahoru