Dnes Pondělí - obcasny-dest 16°C
Zítra Úterý - polojasno 12°C
Pondělí 15. 4. 2024
Svátek má Anastázie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na Bulovce hořel ventilátor, část pacientů museli hasiči evakuovat
Zásah hasičů v nemocnici. Foto: HZS Praha

Na Bulovce hořel ventilátor, část pacientů museli hasiči evakuovat

Pražští profesionální i dobrovolní hasiči ve čtvrtek odpoledne zasahovali ve Fakultní nemocnici Bulovka v Libni. Ve druhém patře pavilonu ortopedie hořel ventilátor na oddělení ARO, informoval ČTK mluvčí hasičů Martin Kavka. Mluvčí nemocnice Eva Stolejda Libigerová ČTK řekla, že provoz oddělení ortopedie v budově včetně plánovaných operací není omezený. Několik ležících pacientů z ARO zdravotníci přesunuli na jiná oddělení v nemocnici, z budovy se evakuovalo zhruba sto lidí.

Požár ventilátoru začal likvidovat personál nemocnice pomocí práškového hasicího přístroje, hasiči ho dohasili a odvětrali zakouřené prostory druhého patra. Souběžně evakuovali personál a sedm pacientů ARO na lůžkách. Třem museli hasiči nasadit vyváděcí masky.

„Jeden pacient nemohl být evakuován s ohledem na vážný zdravotní stav. Byla mu poskytnuta kyslíková terapie a byl mimo zakouřený prostor," uvedl Kavka.

Nemocnice na síti X napsala, že před 14:00 bylo evakuováno ARO kvůli požáru na zdravotnickém zařízení, pacienti byli převezeni na ostatní JIP nemocnice. „Nikdo z pacientů ani personálu oddělení nebyl zraněn. Příčina požáru je v šetření," uvedla Bulovka. Výši škody a přesnou příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé hasičů, dodal Kavka.

Záchranná služba k nemocnici vyslala inspektora, posádku záchranářů a speciální vůz Fénix, který je schopný v případě evakuace pojmout až tři pacienty včetně lůžek a všeho potřebného, sdělila ČTK Poštová. Nakonec ho ale zdravotníci nevyužili. „Nikoho jsme neošetřovali a zásah byl ukončen bez zranění," dodala.

Mluvčí pražské policie Jan Rybanský řekl, že informaci o požáru dostali kolem 13:30. Pomáhali s evakuací, která se týkala asi stovky lidí.


Autor: ČTK

Dotační program podpoří inovační akce

Dnes v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Včera v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

13. dubna 2024 v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru