Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 15. 4. 2021
Svátek má Anastázie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na Bulovce dnes plánují naočkovat 200 zdravotníků
Ilustrační foto: Alžběta Jungrová

Na Bulovce dnes plánují naočkovat 200 zdravotníků

Stejně jako ve třech dalších pražských a dvou brněnských nemocnicích dnes i v Nemocnici na Bulovce v 08:00 zahájili vakcinaci proti covidu-19. ČTK to sdělila mluvčí zařízení Simona Krautová. V první fázi se budou očkovat jen zdravotníci, dnes jich bude asi 200, dodala.

Vakcíny od firem Pfizer a BioNTech do Čech dorazily v sobotu ráno, očkování dnes začalo koordinovaně v celé EU. V Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) se ráno nechal očkovat premiér Andrej Babiš (ANO) a ve Fakultní nemocnici Brno ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Česká republika má k dispozici téměř 10 000 vakcín. Polovina zůstala v Praze, polovina zamířila do Brna. Na Bulovce mají k dispozici necelou tisícovku dávek. „Do půlky ledna bychom měli mít naočkovány ty zdravotníky, kteří se přihlásí," uvedla mluvčí.

Dodala, že očkování se dělá po skupinách, přičemž personál zvládne vakcínu aplikovat asi 30 lidem za hodinu.

Očkovat se dnes v Praze kromě Bulovky a ÚVN začalo také v Motole a ve Všeobecné fakultní nemocnici, která se o své první dávky podělila s Vinohradskou nemocnicí. V Brně se kromě Fakultní nemocnice Brno začalo s vakcinací také ve Fakultní nemocnici u svaté Anny.

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19?

71.2%
(71.2%)
28.8%
(28.8%)
Vakcína od firem Pfizer a BioNTech je zatím jediná registrovaná pro použití v Evropské unii. Evropská komise nyní prověřuje i další.

Premiér Babiš dnes na briefingu k zahájení vakcinace v ÚVN řekl, že Česko celkově dostane 15,9 milionu vakcín pro 8,95 milionu lidí a vláda počítá s tím, že očkovat se bude po následujících devět měsíců.

V prosinci a lednu má podle premiéra dorazit dohromady 355 000 dávek, které půjdou zdravotníkům či seniorům v ústavních zařízeních nebo v nemocnicích.

S očkováním zájemců z řad široké veřejnosti se podle Babiše počítá asi koncem března, k objednání má fungovat objednávkový systém, podobný jako u testování.


Testovací centrum na covid-19 odbaví 180 lidí za hodinu bez rezervace a front

13. dubna 2021 v 09:00

Nové testovací centrum na covid-19 se otevřelo 28. března v Praze 11 ve zdravotnickém centru FYZIOklinika. Díky vlastní aplikaci pro rychlejší administraci sem může člověk přijít bez rezervace a po dvou minutách být hotov. Kapacity zdravotníků zvládají i nejvytíženější časy a firemní skupiny bez...

Praha 13 prominula podnikatelům poplatky z ubytování

13. dubna 2021 v 08:26

Vedení Prahy 13 svým aktuálním rozhodnutím prodloužilo dobu, ve které nemusí místní podnikatelé hradit poplatky z ubytování.

Praha 7 se zapojí do pilotního projektu PCR pooling testování

12. dubna 2021 v 16:55

Praha 7 ve spolupráci s hl. m. Prahou spouští v ZŠ Fr. Plamínkové pilotní testování metodou PCR poolingu. Systém průkazných a spolehlivých PCR testů nabízí možnost návratu všech dětí do škol při testování bezpečnou a šetrnou formou, cenově srovnatelnou se současnými antigenními...

Podnikatelé sídlící v prostorách hl. m. Prahy mohou žádat o slevu na nájemném

11. dubna 2021 v 08:38

Pražští podnikatelé sídlící v objektech hlavního města mohou nově podat až do konce května elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“. 

Praha 6 nabízí dětem šetrné testování

11. dubna 2021 v 08:01

První možnost testování před návratem dětí do školy již dnes odpoledne.

Zpravodaj k očkování do schránek Pražanů

10. dubna 2021 v 07:30

Magistrát v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.

Praha 9: Ochranné pomůcky pro seniory

8. dubna 2021 v 09:18

Praha 9 rozdává každé pondělí seniorům ochranné pomůcky proti covidu-19.

Další články
Nahoru