Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - polojasno 28°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na Bulovce dnes plánují naočkovat 200 zdravotníků
Ilustrační foto: Alžběta Jungrová

Na Bulovce dnes plánují naočkovat 200 zdravotníků

Stejně jako ve třech dalších pražských a dvou brněnských nemocnicích dnes i v Nemocnici na Bulovce v 08:00 zahájili vakcinaci proti covidu-19. ČTK to sdělila mluvčí zařízení Simona Krautová. V první fázi se budou očkovat jen zdravotníci, dnes jich bude asi 200, dodala.

Vakcíny od firem Pfizer a BioNTech do Čech dorazily v sobotu ráno, očkování dnes začalo koordinovaně v celé EU. V Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) se ráno nechal očkovat premiér Andrej Babiš (ANO) a ve Fakultní nemocnici Brno ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Česká republika má k dispozici téměř 10 000 vakcín. Polovina zůstala v Praze, polovina zamířila do Brna. Na Bulovce mají k dispozici necelou tisícovku dávek. „Do půlky ledna bychom měli mít naočkovány ty zdravotníky, kteří se přihlásí," uvedla mluvčí.

Dodala, že očkování se dělá po skupinách, přičemž personál zvládne vakcínu aplikovat asi 30 lidem za hodinu.

Očkovat se dnes v Praze kromě Bulovky a ÚVN začalo také v Motole a ve Všeobecné fakultní nemocnici, která se o své první dávky podělila s Vinohradskou nemocnicí. V Brně se kromě Fakultní nemocnice Brno začalo s vakcinací také ve Fakultní nemocnici u svaté Anny.

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19?

71.2%
(71.2%)
28.8%
(28.8%)
Vakcína od firem Pfizer a BioNTech je zatím jediná registrovaná pro použití v Evropské unii. Evropská komise nyní prověřuje i další.

Premiér Babiš dnes na briefingu k zahájení vakcinace v ÚVN řekl, že Česko celkově dostane 15,9 milionu vakcín pro 8,95 milionu lidí a vláda počítá s tím, že očkovat se bude po následujících devět měsíců.

V prosinci a lednu má podle premiéra dorazit dohromady 355 000 dávek, které půjdou zdravotníkům či seniorům v ústavních zařízeních nebo v nemocnicích.

S očkováním zájemců z řad široké veřejnosti se podle Babiše počítá asi koncem března, k objednání má fungovat objednávkový systém, podobný jako u testování.


Autor: ČTK

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru