Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na Bubenském nábřeží začala rekonstrukce tramvajové tratě
Oprava trati v blízkosti stanice metra Vltavská. Foto: PID

Na Bubenském nábřeží začala rekonstrukce tramvajové tratě

Pražský dopravní podnik (DPP) začal v noci na sobotu s první etapou rekonstrukce tramvajové tratě na Bubenském nábřeží v Praze 7, která potrvá do pátku 5. listopadu. Z tohoto důvodu zůstane po celou dobu rekonstrukce přerušen provoz tramvají v úseku Vltavská – Dělnická.    

DPP místo něj zavede náhradní autobusovou dopravu X25 mezi Strossmayerovým náměstím a Maninami. 

Akce je koordinována s opravou vozovek v přilehlém úseku Argentinské ulice, rekonstrukcí semaforu na křižovatce ulice Argentinská – Plynární, dále s přeložkou vysokého napětí v Argentinské ulici kvůli chystané rekonstrukci kanalizace, plynovodu, vozovek a pěší promenády na Bubenském nábřeží. 

Stávající tramvajová trať na nábřeží pochází z roku 1981, po opravě v roce 2003 je uložena na velkoplošných panelech. Nová trať bude upevněná na betonové desce. V úsecích se zástavbou bude navíc opatřena antivibračními rohožemi pro snížení hlučnosti. 

V první etapě bude DPP rekonstruovat trať v úseku od světelné křižovatky na nábřeží Kapitána Jaroše u stanice metra Vltavská po křižovatku Bubenského nábřeží s Argentinskou ulicí. 

„Dožívající trať je nutné zrekonstruovat. Na všech tratích v Praze postupně nahrazujeme staré BKV panely za novou technologii uložení tramvajového tělesa na betonovou desku a upevnění kolejnic systémem W-tram. Díky tomu je tramvajový provoz na takto zrekonstruovaných tratích výrazně tišší,“ říká Jan Šurovský, člen představenstva a technický ředitel DPP – Povrch.

„V první etapě zrekonstruujeme zhruba 230 metrů tratě v koordinaci s TSK. Příští rok nás čeká rekonstrukce navazujících úseků kolem Pražské tržnice, které budeme ale realizovat v návaznosti na zahájení výstavby lávky Holešovice – Karlín,“ dodává. 

Dopravní opatření v souvislosti s rekonstrukcí tramvajové tratě na Bubenském nábřeží. 

Změny tras tramvajových linek

Linky č. 1 a 25 jsou v úseku Strossmayerovo náměstí – Dělnická odkloněny přes zastávky Veletržní palác, Výstaviště, Nádraží Holešovice a Ortenovo náměstí.

Linka č. 6 je zhruba od 6:15 hod. do 21:30 hod. ve směru z centra ze zastávky Palmovka prodloužena přes zastávky Balabenka, Divadlo Gong a Nádraží Vysočany do zastávky Vysočanská.

Linka č. 12 je ve směru ze Sídliště Barrandov zkrácena do zastávky Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu), odkud dále pokrčuje jako linka č. 14 směr Spořilov.

Linka č. 14 je ve směru od Spořilova zkrácena do zastávky Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu), odkud dále pokračuje jako linka č. 12 směr Sídliště Barrandov. 

Změny v zastávkách tramvají a náhradní autobusová doprava X25

Zřizuje se zastávka Vltavská v obou směrech na předmostí Hlávkova mostu. 

V denním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava X25 v trase Strossmayerovo náměstí – Vltavská – Pražská tržnice – Maniny. 

Změny v zastávkách autobusů do 23. října

Pro linky č. 156, 905 a 911 se přemísťuje zastávka Vltavská, směr Strossmayerovo náměstí, respektive Dlouhá třída na nábřeží Kapitána Jaroše přibližně o 100 metrů zpět do zastávky linky X25 pod Negrelliho viaduktem.


Autor: Jan Puci
Další články
Nahoru