Dnes Úterý - zatazeno -1°C
Zítra Středa - zatazeno 0°C
Úterý 7. 12. 2021
Svátek má Ambrož, Benjamín
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Na Bubenském nábřeží začala rekonstrukce tramvajové tratě
Oprava trati v blízkosti stanice metra Vltavská. Foto: PID

Na Bubenském nábřeží začala rekonstrukce tramvajové tratě

Pražský dopravní podnik (DPP) začal v noci na sobotu s první etapou rekonstrukce tramvajové tratě na Bubenském nábřeží v Praze 7, která potrvá do pátku 5. listopadu. Z tohoto důvodu zůstane po celou dobu rekonstrukce přerušen provoz tramvají v úseku Vltavská – Dělnická.    

DPP místo něj zavede náhradní autobusovou dopravu X25 mezi Strossmayerovým náměstím a Maninami. 

Akce je koordinována s opravou vozovek v přilehlém úseku Argentinské ulice, rekonstrukcí semaforu na křižovatce ulice Argentinská – Plynární, dále s přeložkou vysokého napětí v Argentinské ulici kvůli chystané rekonstrukci kanalizace, plynovodu, vozovek a pěší promenády na Bubenském nábřeží. 

Stávající tramvajová trať na nábřeží pochází z roku 1981, po opravě v roce 2003 je uložena na velkoplošných panelech. Nová trať bude upevněná na betonové desce. V úsecích se zástavbou bude navíc opatřena antivibračními rohožemi pro snížení hlučnosti. 

V první etapě bude DPP rekonstruovat trať v úseku od světelné křižovatky na nábřeží Kapitána Jaroše u stanice metra Vltavská po křižovatku Bubenského nábřeží s Argentinskou ulicí. 

„Dožívající trať je nutné zrekonstruovat. Na všech tratích v Praze postupně nahrazujeme staré BKV panely za novou technologii uložení tramvajového tělesa na betonovou desku a upevnění kolejnic systémem W-tram. Díky tomu je tramvajový provoz na takto zrekonstruovaných tratích výrazně tišší,“ říká Jan Šurovský, člen představenstva a technický ředitel DPP – Povrch.

„V první etapě zrekonstruujeme zhruba 230 metrů tratě v koordinaci s TSK. Příští rok nás čeká rekonstrukce navazujících úseků kolem Pražské tržnice, které budeme ale realizovat v návaznosti na zahájení výstavby lávky Holešovice – Karlín,“ dodává. 

Dopravní opatření v souvislosti s rekonstrukcí tramvajové tratě na Bubenském nábřeží. 

Změny tras tramvajových linek

Linky č. 1 a 25 jsou v úseku Strossmayerovo náměstí – Dělnická odkloněny přes zastávky Veletržní palác, Výstaviště, Nádraží Holešovice a Ortenovo náměstí.

Linka č. 6 je zhruba od 6:15 hod. do 21:30 hod. ve směru z centra ze zastávky Palmovka prodloužena přes zastávky Balabenka, Divadlo Gong a Nádraží Vysočany do zastávky Vysočanská.

Linka č. 12 je ve směru ze Sídliště Barrandov zkrácena do zastávky Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu), odkud dále pokrčuje jako linka č. 14 směr Spořilov.

Linka č. 14 je ve směru od Spořilova zkrácena do zastávky Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu), odkud dále pokračuje jako linka č. 12 směr Sídliště Barrandov. 

Změny v zastávkách tramvají a náhradní autobusová doprava X25

Zřizuje se zastávka Vltavská v obou směrech na předmostí Hlávkova mostu. 

V denním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava X25 v trase Strossmayerovo náměstí – Vltavská – Pražská tržnice – Maniny. 

Změny v zastávkách autobusů do 23. října

Pro linky č. 156, 905 a 911 se přemísťuje zastávka Vltavská, směr Strossmayerovo náměstí, respektive Dlouhá třída na nábřeží Kapitána Jaroše přibližně o 100 metrů zpět do zastávky linky X25 pod Negrelliho viaduktem.


Autor: Jan Puci

Během vánočních prázdnin zaparkujete v Praze 3 levněji

2. prosince 2021 ve 12:06

Od 23. prosince do 3. ledna bude stejně jako minulý rok v parkovacích automatech a virtuálních parkovacích hodinách nastaveno zvýhodněné návštěvnické stání.

V noci neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

2. prosince 2021 v 10:18

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologií budou tunely Brusnický a Dejvický od čtvrtka 2. prosince od 23 hodin do pátku 3. prosince do 5 hodin uzavřeny.

Lidé už nakoupili dálniční e-známky za více než 5 miliard korun

1. prosince 2021 ve 22:09

Přesně před rokem byl spuštěn prodej elektronických dálničních známek. Díky digitalizaci je jejich pořízení mnohem snazší a pohodlnější. Motoristé si navíc mohou sami zvolit začátek platnosti, systém je pak prostřednictvím SMS nebo e-mailu upozorní na blížící se konec platnosti e-známky....

Dnes v noci bude uzavřen Strahovský tunel

1. prosince 2021 v 09:36

Z důvodu pravidelné údržby a čištění kamer bude Strahovský tunel od středy 1. prosince od 23 hodin do čtvrtka 2. prosince do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru