dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Na Břevnově a Žižkově v noci bourala policejní auta
Policejní auta. Ilustrační snímek: archiv

Na Břevnově a Žižkově v noci bourala policejní auta

V noci na dnešek došlo v metropoli ke dvěma dopravním nehodám policejních vozidel, která spěchala k případům tísňového volání linky 158. Při první nehodě se srazili policisté s jiným autem, při druhé došlo ke sražení ženy na přechodu, která přebíhala na červenou.

Obě dopravní nehody se staly, když policejní hlídky jeli pomoci lidem, kteří volali na tísňovou linku 158 s prosbou o pomoc. V prvém případě se jednalo o napadení ženy, kterou fyzicky atakoval její bývalý přítel v jednom z bytů na Břevnově.

Hlídka, která k tomuto případu krátce před půl jedenáctou večer spěchala, jela po ulici Bělohorská v Praze 6 a ve směru do centra se v křižovatce s ulicí Slezanů střetla se Škodou Fabia.

Při dopravní nehodě se zranili jak oba policisté, kteří jeli ve služebním vozidle, tak i řidič ve druhém autě. Všichni byli převezeni k ošetření do nemocnice, kde zůstal v hospitalizaci pouze sedmdesátiletý šofér Fabie s lehkým zraněním. Předběžná škoda na obou vozidlech byla vyčíslena na 150 tisíc korun.

Žena přebíhala na červenou

Druhé dopravní nehodě předcházelo tísňové volání na linku 158, podle kterého skupina tří mužů napadala kolemjdoucí na tramvajové zastávce Biskupcova v Praze 3.

Policisté, kteří k tomuto incidentu jeli, se krátce po třiadvacáté hodině na křižovatce ulic Jana Želivského a U Nákladového nádraží Žižkov střetli s chodkyní, která přebíhala přechod pro chodce.

Podle svědeckých výpovědí třiačtyřicetiletá žena přebíhala na červený světelný signál. Žena skončila se zraněním v nemocnici, kde zůstala v hospitalizaci.

„Obě dopravní nehody budou vyšetřovat policisté z oddělení dopravních nehod a zároveň i kontrolní orgány Policie České republiky a zjišťovat na čí straně je v obou případech zavinění,“ uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru