Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na Břevnově a ve Vokovicích mění Praha 6 ceník parkovacího stání ve smíšených zónách
Parkování v Praze 6. Foto: archiv

Na Břevnově a ve Vokovicích mění Praha 6 ceník parkovacího stání ve smíšených zónách

Ve vybraných lokalitách Prahy 6 na Břevnově a ve Vokovicích dochází od 2. dubna ke změně a sjednocení hodinového tarifu ve smíšených fialových zónách. Nově řidiči zaplatí 40 korun za hodinu. Informoval o tom radní šesté městské části pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).

Změna vyšla z iniciativy Prahy 6. „Cílem je v exponovaných oblastech kolem ulice Bělohorská a u metra Bořislavka upřednostnit parkování pro rezidenty a pomocí vyšší hodinové sazby zkrátit dobu parkování návštěvníků. Zároveň kolem OC Bořislavka mají návštěvníci – nerezidenti možnost parkovat v podzemních garážích nákupního centra,“ řekl Hrubeš.

Nová cena se týká ulic:

Vokovice: Kladenská (část u OC Bořislavka a pod OC Šárka), Liberijská, Africká, Pod Kladenskou silnicí, Na Dlouhém lánu
Břevnov: Bělohorská, Břevnovská, Pod Marjánkou

Aktuální ceny od 2. dubna jsou – denní tarif 8.00–20.00 hodin 40 korun za hodinu a noční tarif 20.00–6.00 hodin 40 korun za noc.


Autor: red

Praha 6: Jak řešit pěší propojení Kladenské a Africké ulice

Včera ve 12:09

Pokud se chcete zapojit do rozhodování, která ze tří uvažovaných variant má šanci na realizaci, přijměte pozvání na veřejné setkání v úterý 23. dubna v 17 hodin u trafačky za domem na adrese Kladenská 12.

Děti rozdají smajlíky a mračouny

Včera v 08:07

Akce Smajlík vrací do ulic Prahy 4. Dopravně preventivní akci pořádá radnice a Policie České republiky. Děti si opět připravily pro řidiče smajlíky a mračouny.

V úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí nahradí tramvaje autobusy

15. dubna 2024 v 10:22

Od středy 17. dubna do neděle 28. dubna bude z důvodu oprav přerušen tramvajový provoz v úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí.

Praha 6: Přestupky nově vyřešíte v Poliklinice Pod Marjánkou

8. dubna 2024 v 07:17

Ve dnech 18. a 19. dubna bude pro veřejnost uzavřený odbor přestupkového řízení, protože se bude stěhovat z adresy Dr. Zikmunda Wintra 768/20 do Polikliniky Pod Marjánkou.

Další články
Nahoru