dnes
Pondělí - jasno
10°C
zítra
Úterý - zatazeno
8°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C

Na Botiči se uskuteční protipovodňové cvičení

V úterý 18. dubna se v Praze uskuteční cvičení Botič 2017, které prověří účastníků povodňové ochrany a ověří tok povodňových informací v celém povodí říčky.   

Sérii logicky navazujících kroků spustí simulovaná výstraha Českého hydrometeorologického ústavu o možnosti výskytu extrémních srážek ve Středočeském kraji.

„Situace bude dále modelována tak, že déšť v horní části toku Botiče zvýší průtok vody až do výšky odpovídající 2. stupni povodňové aktivity. Na základě této modelové situace bude prověřena funkčnost plánu vyrozumění v celém povodí Botiče.

Obce a městské části v povodí Botiče si vyzkouší příjem a předání informací o povodňové situaci, odečet výšky vodní hladiny na vodoměrném profilu, vedení záznamu do Povodňové knihy či svolání a zajištění funkčnosti povodňové komise.

„K jednomu stolu se podařilo dostat nejen zástupce hlavního města, dotčených městských částí a odborných subjektů na území Prahy, ale také zástupce obcí a záchranného systému Středočeského kraje. Výsledkem setkání je takzvaný plán vyrozumění pro povodí Botiče a jeho přítoků, který určuje tok sdílených informací mezi jednotlivými účastníky ochrany před povodněmi napříč kraji i obcemi a doplňuje zákonnou hlásnou povodňovou službu. Právě funkčnost plánu vyrozumění si ověříme během úterního cvičení,“ uved Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevenci kriminality, který rovněž předsedá komisy rady pro návrh a realizaci dokončení protipovodňových opatření v Praze.


Další krátké zprávy
Nahoru