Dnes Pátek - prehanky-dest 17°C
Zítra Sobota - polojasno 18°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražská kulturaVýstavy

Na Bořislavce vystavuje Milan Houser

6. 4. 2023 - 11. 6. 2023
Výstava Taxidermie představuje autorovu pokračující snahu osvobodit malbu z jejích obvyklých konstrukčních i materiálových limitů. Milan Houser prozkoumává materiálový charakter maleb s takovou důkladností, že to lze připodobnit k preparaci neboli taxidermii. V případě vystavených děl na Bořislavce se pokouší stereotypy vnímání malby nabourat vystoupením z principu závěsné instalace, zaoblením hran, odnětím rámu či akcentováním prostorovosti.

Celkově Houser na Bořislavce představí téměř tři desítky svých děl. Kromě výrazných prostorových objektů na speciálních kovových konstrukcích bude vystavena také velkoformátová abstraktní malba o délce 440 a výšce 220 cm.

Zajímavostí je také to, že většina vystavených děl vznikala několik let a jedno dílo váží v průměru 30–60 kilogramů. Vrstvy totiž umělec nanáší postupně, přelévá a vrství je přes sebe a schnutí trvá měsíce. Objekty v prostoru a na stěnách jsou doplněny grafikami, které odkazují k analogii litých barevných vrstev.

Výstava Milana Housera je volně přístupná od 6. 4. do 11. 6. Výstava je prodejní. Návštěvníci se do foyer dostanou výtahem z nákupního centra Bořislavka či přímo z Evropské ulice (vchod do KKCG a Sazky). Foyer je otevřeno ve všední dny od 10 do 18 hodin a o víkendech od 13 do 18 hodin.

Milan Houser (*1971) žije a pracuje v Brně. Jeho tvorba přísluší do okruhu postkonceptuálních umělců, kteří jsou ukotveni v oblasti abstraktní malby. Dlouhodobě působí jako pedagog na Fakultě výtvarných umění VUT. Je zastoupen například ve sbírkách Národní galerie v Praze, GJK v Trnavě, Muzeu města Brna, v českých i zahraničních soukromých sbírkách.Autor: Alo

Koncert klasické hudby s romskými prvky

Včera v 10:50

Praha 14 zve na koncert v sobotu 29. června od 19 hodin v KD Kyje.

Výstava na radnici: Unfocused

Včera v 09:01

Studenti Univerzity třetího věku z oboru Digitální fotografie a pod vedením Ladislava Hovorky vytvořili velmi osobitou a rozmanitou výstavu fotografií.

Letní slavnosti staré hudby

Včera v 08:31

Festival Letní slavnosti staré hudby začne za necelý měsíc v Praze. Od 16. července do 6. srpna opět rozezní historické sály i kostely hudbou dávno minulých staletí. Nabídne poklady z hudebních archivů, netradiční hudební nástroje i strhující hudební kreativitu.

České mozky léčí svět

Včera v 07:37

Výstava s názvem České mozky léčí svět přibližuje inovativní české postupy v oblasti veterinární péče, farmacie, chirurgie, protetiky, nanotechnologií, lázeňské péče a také v oblasti bádání a předávání informací. Národní technické muzeum představuje výběr předmětů ze své sbírky zdravotnické...

Zen Elements: Nová japonská a současná hudba

19. června 2024 v 09:17

Trio japonských virtuózů a nová česká freejazzová formace KlangWesen rozezní Velký sál Novoměstské radnice 26. června v 19:30 hodin.

Výstava Historie a současnost Prahy 4 putuje po základních školách

19. června 2024 v 08:14

Výstava nazvaná Historie a současnost Prahy 4, jejíž vernisáž se uskutečnila v loňském roce v budově Úřadu městské části Praha 4, putuje nyní po základních školách Prahy 4. Aktuálně je k vidění v Základní škole Jižní.

Koncert na Hradčanském náměstí

19. června 2024 v 06:52

Open Air koncert České filharmonie už tradičně zakončuje koncertní sezonu na Hradčanském náměstí a je pro všechny zdarma.

Praha 10: Letní scéna na Skalce

18. června 2024 ve 21:19

V parčíku u Aldašínské sev rámci Letní scény Prahy 10 můžete těšit na hudbu a divadlo pro děti. 

Startuje letní kino na Pragovce. Sezónu zahájí filmem Daaaaaalí!

17. června 2024 ve 13:37

V úterý 18. června zahájí Pragovka Gallery sedmou sezónu letního kina filmem Quentina Dupieuxe Daaaaaalí! Každé úterý po setmění bude Pragovka opět patřit filmům.

Letní scéna Prahy 10: Tento týden v Malešicích

17. června 2024 v 08:13

Hudbu a divadlo pro děti nabízí Praha 10. Ve čtvrtek 20. června hraje Radka Hronovská a v neděli 23. června uvidí děti pohádku.

Circus Brothers vystoupí v Praze 15

14. června 2024 v 17:01

Jako každý rok se mohou zájemci těšit na hudební večery na zahradě pivovaru Hostivar H2. Již nyní je známa první hudební hvězda – kapela Circus Brothers.

Výstava: Koblen & Lazar

14. června 2024 v 17:01

Výstava Koblen & Lazar nabízí pohled na tvorbu dvou výrazných osobností současného umění – Karolíny Koblen a Romana Lazara. Výstava inspirovaná ikonickým partnerstvím Andyho Warhola a Jeana-Michela Basquiata zkoumá paralely mezi jejich díly a odhaluje společná témata...

Florea Theatrum v létě ožije dvojicí výpravných historických baletů

14. června 2024 ve 12:32

Hudební ansámbl Musica Florea a Helena Kazárová, přední historička, režisérka a choreografka, připravují pro letošní letní sezónu obnovenou premiéru dvou baletů z poloviny 18. století. Na prkna převozního barokního divadla Florea Theatrum na nádvoří Lichtenštejnského paláce, sídla Hudební a...

Další články
Nahoru