Dnes Pátek - prehanky-dest 30°C
Zítra Sobota - skorojasno 24°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na Bořislavce byl odhalen pomník zmařených životů z konce války
Na Bořislavce byl odhalen pomník zmařených životů z konce války. Foto: Praha 6

Na Bořislavce byl odhalen pomník zmařených životů z konce války

Na piazzettě komplexu budov Bořislavka Centrum byl odhalen pomník zmařených životů z 9. května 1945. Odkazuje na tragické události, které se zde odehrály den po skončení druhé světové války.

Tehdy došlo k vraždě desítek německých, českých a švédských občanů, zřejmě jako odplata za zvěrstva, která se v tehdejším Československu během války odehrála. Pachatelé nebyli nikdy identifikováni.

Pomník ztvárnil akademický sochař Pavel Filip. Osazen je do travnaté okrasné plochy na piazzettě Bořislavka Centra směrem do Kladenské ulice, v místech s lavičkami.

Pomník, který nechala vytvořit společnost KKCG REG, byl odhalen za účasti autora a představitelů Prahy 6.

„Praha 6 je poměrně mladou městskou částí, a přesto už byla svědkem řady dějinných událostí. Jsem rád, že si je můžeme nyní připomenout i tady na Bořislavce,“ uvedl během slavnostního aktu starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS).


Autor: Alo

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

19. června 2024 ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

19. června 2024 v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Praha 3 loni hospodařila se schodkem 378 milionu korun

19. června 2024 ve 12:47

Radnice Prahy 3 loni hospodařila s příjmy 1,08 miliardy a výdaji 1,46 miliardy korun. Rozdíl městská část pokryla z přebytků minulých let. Na běžné, provozní výdaje městská část dala zhruba 727,9 milionu a na investice asi 733,3 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který v úterý...

Další články
Nahoru