dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Na bezdomovce je nutný myslet, říká výtvarník Vladimir 518. Ztvárnil je na trička
Vladimir 518. Foto Petr Hricko

Na bezdomovce je nutný myslet, říká výtvarník Vladimir 518. Ztvárnil je na trička

Rapper a výtvarník Vladimir 518 navázal spolupráci se sociálním podnikem Pragulic, který zaměstnává lidi bez domova jako průvodce po Praze. Vznikla tak limitovaná edice triček s komiksovými motivy. 

Vladimir 518 (vlastním jménem Vladimír Brož) je český rapper, člen uskupení Peneři strýčka Homeboye (PSH), výtvarník, scénograf a spolumajitel labelu BiggBoss. Také je autorem knih Kmeny, Kmeny 0, 2666: Praha Odyssey nebo Město=Médium. Byl jedním z lidí, kteří stáli v 90. letech u zrodu české hip hopové scény. Má ženu Simonu a dceru Johanku.

Prostřednictvím triček chce Pragulic upozornit na problematiku bezdomovectví a přispět k jeho řešení.

Vladimir 518 chodil koncem 90. let kreslit portréty lidí bez domova na Hlavní nádraží. Čtyři komiksově ztvárněné podobizny bezdomovců v minulosti použil na festivalu Komiksfest. Dva z těchto obrazů s podpisem autora nyní ozdobí trička prodávané ve prospěch Pragulicu.

„Bezdomovci jsou děti ulice a je nutný na ně myslet. Jestli můžou někomu z nich pomoci moje ilustrace, rád je poskytnu pro dobrou věc,“ řekl k projektu Vladimir 518.

„Snažíme se s problematikou bezdomovectví pracovat neotřelým způsobem. Tvorba Vladimira 518 i jeho život jsou s ulicí pevně spjaty. Jsem rád, že mu propojení s námi dává smysl,“ uvádí Ondřej Klügl, spoluzakladatel projektu Pragulic.

Trička lze zakoupit v prodejně Music Town na pražském Žižkově nebo přímo od Pragulicu (více najdete na www.pragulic.cz,  facebook.com/pragulic).


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru