dnes
Pátek - jasno
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Na bastionu Novoměstských hradeb startuje série  komorních koncertů
Série koncertů se bude konat v prostorách Bastion Prague Restaurant. Foto: www.bastion-prague.cz

Na bastionu Novoměstských hradeb startuje série komorních koncertů

Celkem dvanáct komorních koncertů se letos uskuteční v prostorách bastionu Novoměstských hradeb. Jedná se o cyklus představení studentů různých kateder HAMU, kteří tak dostávají příležitost zahrát si v unikátním prostoru před pražskými posluchači. První koncert roku se koná dnes.

Záměrem je profilovat bastion jako specifický pražský kulturní prostor, kde se pojí mládí, umění a historie s jedinečným géniem loci, umocněným neotřelým výhledem na Vyšehrad.

„Ještě před třemi roky znal bastion jen málokdo z Pražanů a byla to škoda. Teprve po rekonstrukci hradeb na podzim roku 2011 jsme mu vdechli nový život a oživení zájmu o toto krásné, bohužel poněkud odlehlé, místo se stalo jednou z kulturních priorit druhé městské části,“ uvedla radní pro kulturu Marie Truhlářová (TOP 09).

V nové sezóně se na bastionu představí například mladí kytaristé ze třídy profesora Štěpána Raka, smyčcové kvarteto a dechové kvinteto, ale také Big Band Konzervatoře Jaroslava Ježka. Koncerty začínají, včetně toho dnešního, pokaždé v 19 hodin a jsou přístupné zdarma.


Autor: Renata Rákosová

Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru