Dnes Pátek - prehanky-dest 17°C
Zítra Sobota - polojasno 18°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na Barrandovském mostě došlo ke změně řazení jízdních pruhů
Na Barrandovském mostě aktuálně došlo ke změně řazení pruhů. Foto: TSK Praha

Na Barrandovském mostě došlo ke změně řazení jízdních pruhů

Až do neděle 3. září zůstane změněno řazení jízdních pruhů při výjezdu z Barrandovského mostu na Jižní spojku na straně Prahy 4. Tato úprava dopravního režimu je nezbytná pro dokončení hlavních prací v II. etapě rekonstrukce Barrandovského mostu a pro provedení stavebních úprav na předpolí mostu, kde se napojuje rekonstruovaná část na navazující komunikaci. V tiskové zprávě o tom informovala Technická správa komunikací (TSK).  

„Řidiče prosíme, aby se věnovali řízení a sledovali nové řazení do jednotlivých jízdních pruhů. Ve směru ze Smíchova na Jižní spojku doporučujeme využít průběžného levého jízdního pruhu, který se převádí do protisměrného pásu. Druhý pravý jízdní pruh je především určen pro sjezd rampou do Braníka a Modřan. Řidiči, kteří přijíždějí po rampě ze Strakonické ulice musí počítat se složitějším průpletovým napojením do jízdního pruhu ve směru na Jižní spojku,“ upřesnil novou organizaci dopravy náměstek generálního ředitele TSK Josef Richtr.

Ve směru ze Smíchova od Dobříšské ulice na Barrandovský most zůstanou zachovány dva jízdní pruhy směřující na Barrandovský most, kdy levý jízdní pruh je primárně určen pro řidiče směřující pouze na Jižní spojku. 

Tento pruh se od začátku rekonstrukce převádí do protisměru na severní část mostu a zde k žádné změně nedojde. Pravý jízdní pruh i nadále povede řidiče na jižní část mostu, kde se nachází průpletový úsek s vozidly jedoucími od jihu z rampy ze Strakonické komunikace. 

Na rozpletu před sjezdem na Modřanskou ulici bude však nově možné pokračovat na Jižní spojku pouze levým jízdním pruhem, pravý jízdní pruh bude sloužit výhradně pro sjezd na Modřanskou. 

Během těchto prací na předpolí Barrandovského mostu dojde ke stavební úpravě navazující komunikace na Barrandovský most na straně MČ Praha 4. Jedná se o dokončovací práce na mostních závěrech, výměnu povrchu a vyrovnání nivelity komunikace. 

V prvních dnech dojde k odfrézování starého povrchu a k následnému nahrazení asfaltových vrstev (ložná a obrusná). „Bez těchto úprav by nebylo možné dokončit II. etapu Barrandovského mostu a most napojit na navazující komunikaci,“ sdělila TSK.


Autor: Jan Puci

K Ladronce vede lepší cesta

Dnes ve 12:49

Od usedlosti Ladronka k nedávno realizovanému přejezdu pro cyklisty přes Podbělohorskou do ulice Nad Motolskou nemocnicí už dojedou všichni inlinisté a cyklisté po nové cestě.

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Další články
Nahoru