Dnes Sobota - skorojasno 15°C
Zítra Neděle - polojasno 11°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na Barrandově by mohl vzniknout sportovní areál se zimním stadionem
Ilustrační foto: Freeimages.com

Na Barrandově by mohl vzniknout sportovní areál se zimním stadionem

Na pozemcích na Barrandově by v budoucnu mohla Praha 5 postavit sportovní areál se zimním stadionem. Radní města tento týden schválili svěření pozemků, které vlastní Praha, městské části. Část pozemků si město ponechalo a plánuje tam stavět byty. Plány Prahy 5 vychází ze starší urbanistické studie a jsou teprve na začátku, podle mluvčího radnice Stanislava Brunclíka zatím nebylo nic konkrétního rozhodnuto.

Podle dokumentu, který radní schválili, město část nezastavěných pozemků mezi ulicemi Štěpařská, Högerova a K Barrandovu o výměře 7485 metrů čtverečních přenechá městské části na základě žádosti z roku 2017 podpořené urbanistickou studií oblasti.

„Na žádané pozemky ve vlastnictví hl.m. Prahy studie navrhuje umístit polyfunkční objekt s občanskou vybaveností, ubytováním pro sportovce a startovacími byty a zimní stadion s restaurací včetně podzemních garáží a uliční parkovací plochou," uvádí dokument.

Městské pozemky sousedí s parcelami, které vlastní developerská firmy Landia Management. „Pozemek vhodný pro obytnou zástavbu zůstane v majetku hlavního města Prahy, které začne připravovat projekty nájemních domů. Naopak pozemky, které jsou vhodné pro výstavbu volnočasových projektů, budou svěřeny městské části," uvedl k rozhodnutí vedení města radní Prahy pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

Mluvčí Prahy 5 dodal, že plán městské části je ve fázi prvotních diskusí. „Zatím není úplně shoda na tom, co by tam přesně mělo být. Záměr zimního stadionu byla prvotní myšlenka, ale nic rozhodnuté není," napsal Brunclík ČTK.


Autor: ČTK

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru