Dnes Pondělí - polojasno 26°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na Barrandově by mohl vzniknout sportovní areál se zimním stadionem
Ilustrační foto: Freeimages.com

Na Barrandově by mohl vzniknout sportovní areál se zimním stadionem

Na pozemcích na Barrandově by v budoucnu mohla Praha 5 postavit sportovní areál se zimním stadionem. Radní města tento týden schválili svěření pozemků, které vlastní Praha, městské části. Část pozemků si město ponechalo a plánuje tam stavět byty. Plány Prahy 5 vychází ze starší urbanistické studie a jsou teprve na začátku, podle mluvčího radnice Stanislava Brunclíka zatím nebylo nic konkrétního rozhodnuto.

Podle dokumentu, který radní schválili, město část nezastavěných pozemků mezi ulicemi Štěpařská, Högerova a K Barrandovu o výměře 7485 metrů čtverečních přenechá městské části na základě žádosti z roku 2017 podpořené urbanistickou studií oblasti.

„Na žádané pozemky ve vlastnictví hl.m. Prahy studie navrhuje umístit polyfunkční objekt s občanskou vybaveností, ubytováním pro sportovce a startovacími byty a zimní stadion s restaurací včetně podzemních garáží a uliční parkovací plochou," uvádí dokument.

Městské pozemky sousedí s parcelami, které vlastní developerská firmy Landia Management. „Pozemek vhodný pro obytnou zástavbu zůstane v majetku hlavního města Prahy, které začne připravovat projekty nájemních domů. Naopak pozemky, které jsou vhodné pro výstavbu volnočasových projektů, budou svěřeny městské části," uvedl k rozhodnutí vedení města radní Prahy pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

Mluvčí Prahy 5 dodal, že plán městské části je ve fázi prvotních diskusí. „Zatím není úplně shoda na tom, co by tam přesně mělo být. Záměr zimního stadionu byla prvotní myšlenka, ale nic rozhodnuté není," napsal Brunclík ČTK.


Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

Včera v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

8. května 2021 v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Další články
Nahoru