Dnes Úterý - obcasny-dest 3°C
Zítra Středa - obcasny-dest 1°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Na Barrandově by mohl vzniknout sportovní areál se zimním stadionem
Ilustrační foto: Freeimages.com

Na Barrandově by mohl vzniknout sportovní areál se zimním stadionem

Na pozemcích na Barrandově by v budoucnu mohla Praha 5 postavit sportovní areál se zimním stadionem. Radní města tento týden schválili svěření pozemků, které vlastní Praha, městské části. Část pozemků si město ponechalo a plánuje tam stavět byty. Plány Prahy 5 vychází ze starší urbanistické studie a jsou teprve na začátku, podle mluvčího radnice Stanislava Brunclíka zatím nebylo nic konkrétního rozhodnuto.

Podle dokumentu, který radní schválili, město část nezastavěných pozemků mezi ulicemi Štěpařská, Högerova a K Barrandovu o výměře 7485 metrů čtverečních přenechá městské části na základě žádosti z roku 2017 podpořené urbanistickou studií oblasti.

„Na žádané pozemky ve vlastnictví hl.m. Prahy studie navrhuje umístit polyfunkční objekt s občanskou vybaveností, ubytováním pro sportovce a startovacími byty a zimní stadion s restaurací včetně podzemních garáží a uliční parkovací plochou," uvádí dokument.

Městské pozemky sousedí s parcelami, které vlastní developerská firmy Landia Management. „Pozemek vhodný pro obytnou zástavbu zůstane v majetku hlavního města Prahy, které začne připravovat projekty nájemních domů. Naopak pozemky, které jsou vhodné pro výstavbu volnočasových projektů, budou svěřeny městské části," uvedl k rozhodnutí vedení města radní Prahy pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

Mluvčí Prahy 5 dodal, že plán městské části je ve fázi prvotních diskusí. „Zatím není úplně shoda na tom, co by tam přesně mělo být. Záměr zimního stadionu byla prvotní myšlenka, ale nic rozhodnuté není," napsal Brunclík ČTK.


Autor: ČTK

Socha skřeta s obličejem Putina dočasně stojí na místě Koněvova pomníku

Dnes v 09:13

Na náměstí Interbrigády v Praze 6 od včerejška dočasně stojí socha znázorňující ruského prezidenta Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Na místě, kde stál dříve pomník kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva, bude 30 dnů a následně půjde do dražby. Vydražené peníze...

Čestné uznání na konferenci Úřad na cestě k rovnosti pro Prahu 5

Dnes v 07:32

Ve čtvrtek 1. prosince proběhla na Úřadu vlády ČR ve Strakově akademii konference k soutěži „Úřad na cestě k rovnosti“, kterou společně pořádají Institut pro veřejnou správu Praha, Ministerstvo vnitra a Úřad vlády.

Další články
Nahoru