Dnes Pondělí - skorojasno 21°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 22°C
Pondělí 2. 8. 2021
Svátek má Gustav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na Barrandově by mohl vzniknout sportovní areál se zimním stadionem
Ilustrační foto: Freeimages.com

Na Barrandově by mohl vzniknout sportovní areál se zimním stadionem

Na pozemcích na Barrandově by v budoucnu mohla Praha 5 postavit sportovní areál se zimním stadionem. Radní města tento týden schválili svěření pozemků, které vlastní Praha, městské části. Část pozemků si město ponechalo a plánuje tam stavět byty. Plány Prahy 5 vychází ze starší urbanistické studie a jsou teprve na začátku, podle mluvčího radnice Stanislava Brunclíka zatím nebylo nic konkrétního rozhodnuto.

Podle dokumentu, který radní schválili, město část nezastavěných pozemků mezi ulicemi Štěpařská, Högerova a K Barrandovu o výměře 7485 metrů čtverečních přenechá městské části na základě žádosti z roku 2017 podpořené urbanistickou studií oblasti.

„Na žádané pozemky ve vlastnictví hl.m. Prahy studie navrhuje umístit polyfunkční objekt s občanskou vybaveností, ubytováním pro sportovce a startovacími byty a zimní stadion s restaurací včetně podzemních garáží a uliční parkovací plochou," uvádí dokument.

Městské pozemky sousedí s parcelami, které vlastní developerská firmy Landia Management. „Pozemek vhodný pro obytnou zástavbu zůstane v majetku hlavního města Prahy, které začne připravovat projekty nájemních domů. Naopak pozemky, které jsou vhodné pro výstavbu volnočasových projektů, budou svěřeny městské části," uvedl k rozhodnutí vedení města radní Prahy pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

Mluvčí Prahy 5 dodal, že plán městské části je ve fázi prvotních diskusí. „Zatím není úplně shoda na tom, co by tam přesně mělo být. Záměr zimního stadionu byla prvotní myšlenka, ale nic rozhodnuté není," napsal Brunclík ČTK.


Praha 5 získala zpět budovu ZŠ Pod Žvahovem, chystá stavební úpravy

29. července 2021 ve 20:43

Tři roky trvaly soudní spory o výpověď z nájmu jedné z budov ZŠ Pod Žvahovem. Tu doposud užívalo Taneční centrum Praha. Městská část Praha 5 už převzala budovu do své správy a celý areál čeká plánovaná revitalizace.

Praha 2 rozdělí pět milionů v Participativním rozpočtu. Obyvatelé mohou zasílat návrhy

29. července 2021 ve 12:04

Radnice Prahy 2 vyhlašuje pilotní program participativního rozpočtu. Obyvatelé se mohou podílet na rozvoji své městské části, sami budou projekty navrhovat a o jejich podpoře rozhodovat hlasováním. Radnice na projekt vyčlenila prostředky v souhrnné výši až 5 milionů...

O kulturní dotace půjde zažádat prostřednictvím Portálu Pražana

28. července 2021 v 17:12

Od srpna letošního roku získá Portál Pražana další funkcionalitu. Nově zde bude v rámci pilotního projektu možné podávat žádosti o dotaci v oblasti kultury. Rozhodli o tom na mimořádném jednání městští radní. Portál Pražana bude možné využít bez předchozí registrace na Portálu finanční podpory....

Další články
Nahoru