dnes
Středa - oblacno
12°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - jasno
10°C
Na animáky do letního kina v Bohnicích. Kavárna V. kolona promítá během prázdnin zdarma
V případě nepříznivého počasí se promítání přesune do interiéru kavárny V. kolona. Foto: greendoors.cz

Na animáky do letního kina v Bohnicích. Kavárna V. kolona promítá během prázdnin zdarma

Kino v kavárně V. kolona, která je umístěna v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice, pokračuje během letních prázdnin venkovním promítáním. Kromě zajímavých filmů a vstupného zdarma se můžete těšit na příjemnou atmosféru. 

Ve středu 18. července (od 20:15) uvidíte úspěšný animovaný film Ovečka Shaun ve filmu (2015) a 15. srpna (od 20:15) můžete shlédnout nejnovější snímek Pračlověk (2018) od známého režiséra animovaných filmů Nicka Parka (autor Wallace, Gromita či Slepičího úletu).

„Vybírali jsme, stejně jako loni, filmy pro celou rodinu. Projekce začínají relativně brzy, věříme, že rodiče využijí příležitost, vezmou své ratolesti a společně si užijí pravou atmosféru letního kina,“ sděluje k programu kina vedoucí kavárny Michaela Miřátská. V případě nepříznivého počasí bude promítání přesunuto do vnitřních prostor. Kavárna je vyhlášená pro působivou atmosféru sto let staré secesní budovy.

Kino V. kolony promítá pravidelně po celý rok dvakrát měsíčně, a to vždy ve středu. Po projekci některých filmů následuje diskuze s režisérem. Projekce filmů je ve spolupráci s Filmovým klubem Divadlo Za plotem.

Organizace Green Doors z.ú., která kavárnu provozuje, pomáhá lidem s duševním onemocněním již 20 let. V. kolona je tréninkovou kavárnou, kde si lidé s duševním onemocněním osvojují pracovní a sociální dovednosti, získávají zpět sebedůvěru a zažívají pracovní úspěchy.

Více informací: www.greendoors.cz / www.klubvkolona.cz


Křeslo pro hosta. Na akci k výstavě Po stopách osmiček v Praze 3 zve radnice

Včera v 08:58

K výstavě Po stopách osmiček v Praze 3 připravila radnice i v listopadu řadu doprovodných akcí. Další z nich bude Křeslo pro hosta ve středu 21. listopadu od 18 hodin v Atriu. Hostem moderátora Jiřího Vaníčka bude herec a dabér Jiří Schvarz.

Kapela The Tap Tap připravuje Mikulášskou

Včera v 07:13

Kapela The Tap Tap připravuje každoroční Mikulášskou. Letošní ročník vychází opět na 5. prosince, tedy na den, kdy ulicemi budou pobíhat Mikulášové, čerti a andělé. Koncert se bude již potřetí konat ve Foru Karlín.

Černý racek přilétá. V Hybernii se bude vzpomínat nejen na Oldřicha Veselého

12. listopadu 2018 v 11:32

Černý racek je jedna z nejlepších rockových skladeb, kterou napsal Oldřich Veselý, autor mimo i písně Válka je vůl a mnoha dalších. 13. listopadu by se dožil sedmdesáti let. Bohužel to nestihl, protože v lednu letošního roku zemřel. Odešla tak velká rocková legenda.

Tóny Vinohrad zvou na velikány světové hudby

12. listopadu 2018 v 08:22

Koncert připravený radnicí druhé městské části uslyšíte v Gröbově vile ve středu 14. listopadu v 19. hodin.

Výstavu Břetislava Bendy najdete ve Skleňáku

10. listopadu 2018 v 07:50

Ve čtvrtek se v Galerii Skleňák konala slavnostní vernisáž výstavy „Sochař republiky – Břetislav Benda“. Ta mapuje práci nejvýraznějšího sochaře 20. století Břetislava Bendy.

Další články
Nahoru