Dnes Úterý - obcasny-dest 14°C
Zítra Středa - oblacno 19°C
Úterý 19. 10. 2021
Svátek má Michaela
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Na Andělu bude stálá hlídka strážníků

Kvůli rostoucí kriminalitě u stanice metra Anděl, kam se přesunula řada nepřizpůsobivých lidí od hlavního nádraží, roste tlak na větší zajištění bezpečnosti v lokalitě. Jedním chystaných opatření bude zavedení stálé hlídky strážníků. Na svém facebookovém profilu o tom dnes informovala starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

„Šéf pražských strážníků Eduard Šuster nedávno přijal mé pozvání k nám na Pětku. Bavili jsme se o tom, co nás zde dlouhodobě trápí – pohyb přibývajících lidí bez domova a uživatelů drog, kteří se k nám postupně stahují z celé Prahy. Situaci se snažím řešit koncepčně, ale hledám i cestu k dalšímu navýšení počtu strážníků – především v rizikových oblastech – v rezidenčních oblastech v okolí kontaktních center,“ uvedla Zajíčková.

„Požádala jsem také o zavedení stálé hlídky u rušného Anděla. Jsem ráda, že pan Šuster souhlasil. Anděl je totiž vizitkou celé Prahy 5 a nikdo z nás by se tu neměl cítit pohoršen, nepříjemně nebo dokonce ohrožen. Doufám, že hluční, špinaví a podnapilí lidé se psy bez vodítka a košíku tu budou brzy ojedinělým úkazem,“ dodala.

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Městská část nedávno zveřejnila, jak si v anketě vedl Smíchov, jehož součástí je i Anděl.

Obyvatelé Smíchova podle ankety oceňují širokou nabídku a dostupnost služeb, kultury či společenských aktivit. Problémem je čistota veřejného prostoru, hluk z dopravy, či zvýšená drobná kriminalita.


Autor: red

Výstavba Kampusu Albertov v Praze 2 byla zahájena

Včera ve 20:56

Poklepáním základního kamene byla v pondělí 18. října slavnostně zahájena výstavba Kampusu Albertov. Ten bude určen pro výuková a vědecká centra pracoviště Matematicko-fyzikální, Přírodovědecké a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Praha 1: Uzavření úřadu

14. října 2021 v 10:47

Radnice první městské části informovala, že v pátek 29. října bude úřad městské části Praha 1 u provozně-technických důvodů uzavřen.

Praha 1 zřídila kontaktní místo pro řešení problémů s krátkodobým ubytováním

13. října 2021 v 10:39

Obyvatelům Prahy 1, postiženým negativními dopady krátkodobého ubytování v bytech, je určeno nové kontaktní místo zřízené při Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Zastupitelstva Prahy 1.

Další články
Nahoru