Dnes Sobota - polojasno 3°C
Zítra Neděle - polojasno -1°C
Sobota 27. 2. 2021
Svátek má Alexandr
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Na Andělu bude stálá hlídka strážníků

Kvůli rostoucí kriminalitě u stanice metra Anděl, kam se přesunula řada nepřizpůsobivých lidí od hlavního nádraží, roste tlak na větší zajištění bezpečnosti v lokalitě. Jedním chystaných opatření bude zavedení stálé hlídky strážníků. Na svém facebookovém profilu o tom dnes informovala starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

„Šéf pražských strážníků Eduard Šuster nedávno přijal mé pozvání k nám na Pětku. Bavili jsme se o tom, co nás zde dlouhodobě trápí – pohyb přibývajících lidí bez domova a uživatelů drog, kteří se k nám postupně stahují z celé Prahy. Situaci se snažím řešit koncepčně, ale hledám i cestu k dalšímu navýšení počtu strážníků – především v rizikových oblastech – v rezidenčních oblastech v okolí kontaktních center,“ uvedla Zajíčková.

„Požádala jsem také o zavedení stálé hlídky u rušného Anděla. Jsem ráda, že pan Šuster souhlasil. Anděl je totiž vizitkou celé Prahy 5 a nikdo z nás by se tu neměl cítit pohoršen, nepříjemně nebo dokonce ohrožen. Doufám, že hluční, špinaví a podnapilí lidé se psy bez vodítka a košíku tu budou brzy ojedinělým úkazem,“ dodala.

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Městská část nedávno zveřejnila, jak si v anketě vedl Smíchov, jehož součástí je i Anděl.

Obyvatelé Smíchova podle ankety oceňují širokou nabídku a dostupnost služeb, kultury či společenských aktivit. Problémem je čistota veřejného prostoru, hluk z dopravy, či zvýšená drobná kriminalita.


V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

Včera v 11:09

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

25. února 2021 v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Zemřel František Šedivý, předseda Klubu dr. Milady Horákové

24. února 2021 ve 21:33

Ve věku 93 let zemřel v úterý dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové, bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Další články
Nahoru