Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - bourky 17°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Na Andělu bude stálá hlídka strážníků

Kvůli rostoucí kriminalitě u stanice metra Anděl, kam se přesunula řada nepřizpůsobivých lidí od hlavního nádraží, roste tlak na větší zajištění bezpečnosti v lokalitě. Jedním chystaných opatření bude zavedení stálé hlídky strážníků. Na svém facebookovém profilu o tom dnes informovala starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

„Šéf pražských strážníků Eduard Šuster nedávno přijal mé pozvání k nám na Pětku. Bavili jsme se o tom, co nás zde dlouhodobě trápí – pohyb přibývajících lidí bez domova a uživatelů drog, kteří se k nám postupně stahují z celé Prahy. Situaci se snažím řešit koncepčně, ale hledám i cestu k dalšímu navýšení počtu strážníků – především v rizikových oblastech – v rezidenčních oblastech v okolí kontaktních center,“ uvedla Zajíčková.

„Požádala jsem také o zavedení stálé hlídky u rušného Anděla. Jsem ráda, že pan Šuster souhlasil. Anděl je totiž vizitkou celé Prahy 5 a nikdo z nás by se tu neměl cítit pohoršen, nepříjemně nebo dokonce ohrožen. Doufám, že hluční, špinaví a podnapilí lidé se psy bez vodítka a košíku tu budou brzy ojedinělým úkazem,“ dodala.

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Městská část nedávno zveřejnila, jak si v anketě vedl Smíchov, jehož součástí je i Anděl.

Obyvatelé Smíchova podle ankety oceňují širokou nabídku a dostupnost služeb, kultury či společenských aktivit. Problémem je čistota veřejného prostoru, hluk z dopravy, či zvýšená drobná kriminalita.


Autor: red

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru