Dnes Středa - skorojasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Mydlinky jsou pro radnici moc drahé, projekt školky v Praze 12 proto čekají úpravy
Takto měla mateřská škola vypadat podle původních plánů. Vizualizace: kancelář LOXIA

Mydlinky jsou pro radnici moc drahé, projekt školky v Praze 12 proto čekají úpravy

Projekt k mateřské škole Mydlinky v Praze 12 se bude upravovat tak, aby byla výstavba levnější. Změny se budou týkat plánovaných doplňujících objektů v areálu školy, podoba hlavní budovy školky se měnit nebude. ČTK to sdělil první místostarosta dvanácté městské části Vojtěch Kos (ODS). Školka by měla stát na pozemcích mezi ulicemi K Beránku, Dolnocholupická a Lešetínská a měla by nabídnout prostory pro 112 dětí.

„Ke změnám dojde pouze u objektů na zahradě (klubovna a domek pro domácí zvířata), budou se hledat levnější alternativy materiálů při zachování stávajícího vzhledu," uvedl místostarosta Kos.

K úpravám Praha 12 přistupuje na základě závěrů nedávného výběrového řízení na zhotovitele školky. Tendru se zúčastnilo pět firem. Nejlevnější nabídku podala firma Nepro-Auböck, která cenu stavby stanovila na 97,898 milionu korun bez DPH. Radnice ale nakonec zakázku nezadala a soutěž zrušila.

Důvodem bylo podle dokumentů k usnesení rady z počátku července to, že nabídky výrazně převyšovaly předpokládanou hodnotu zakázky. Tu Praha 12 odhadla na 76,8 milionu korun bez DPH.

Cenu za výstavbu školky se čtyřmi třídami na červnovém zasedání zastupitelstva městské části kritizovali někteří opoziční zastupitelé. Například opoziční zastupitelka Lenka Vedralová (ANO) výstavbu školky pro 112 dětí za danou částku označila za „nehospodárný krok".

Podle místostarosty Prahy 12 by měla radnice nové výběrové řízení na zhotovitele školky vypsat v září. Záměr výstavby mateřské školy Mydlinky schválila rada městské části 27. června 2019. Otevření školky radnice předběžně plánuje na rok 2022.

Projekt vznikl v architektonické kanceláři Loxia. Hlavní budova školky je projektovaná se dvěma nadzemními podlažími, kde budou čtyři třídy, jídelna a zázemí. V areálu by měly být tři jednopodlažní objekty, v nichž bude klubovna či zahradní domek, a dvě dětská hřiště.

Dvanáctá městská část letos investuje do stavby nových a rekonstrukcí stávajících školek téměř 105 milionů, vyplývá z rozpočtu na rok 2021, který zastupitelstvo schválilo v únoru. Většina z těchto peněz je určena na výstavbu školky Mydlinky.

Praha 12 rovněž připravuje výstavbu nové základní školy v Komořanech, která je jedním z hlavních investičních plánů radnice. Rozpočet Prahy 12 na letošní rok počítá s příjmy 485,8 milionu a výdaji 723,7 milionu korun.

V Praze 12 tvoří koalici zástupci Pirátů, ODS, TOP 09 a Zelených. Praha 12, kde žije 56.617 obyvatel, zahrnuje celá katastrální území Cholupic, Kamýku, Komořan, Modřan a Točné.


Autor: ČTK

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

Včera ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Další články
Nahoru