Dnes Sobota - oblacno 22°C
Zítra Neděle - polojasno 23°C
Sobota 25. 9. 2021
Svátek má Zlata
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Mydlinky jsou pro radnici moc drahé, projekt školky v Praze 12 proto čekají úpravy
Takto měla mateřská škola vypadat podle původních plánů. Vizualizace: kancelář LOXIA

Mydlinky jsou pro radnici moc drahé, projekt školky v Praze 12 proto čekají úpravy

Projekt k mateřské škole Mydlinky v Praze 12 se bude upravovat tak, aby byla výstavba levnější. Změny se budou týkat plánovaných doplňujících objektů v areálu školy, podoba hlavní budovy školky se měnit nebude. ČTK to sdělil první místostarosta dvanácté městské části Vojtěch Kos (ODS). Školka by měla stát na pozemcích mezi ulicemi K Beránku, Dolnocholupická a Lešetínská a měla by nabídnout prostory pro 112 dětí.

„Ke změnám dojde pouze u objektů na zahradě (klubovna a domek pro domácí zvířata), budou se hledat levnější alternativy materiálů při zachování stávajícího vzhledu," uvedl místostarosta Kos.

K úpravám Praha 12 přistupuje na základě závěrů nedávného výběrového řízení na zhotovitele školky. Tendru se zúčastnilo pět firem. Nejlevnější nabídku podala firma Nepro-Auböck, která cenu stavby stanovila na 97,898 milionu korun bez DPH. Radnice ale nakonec zakázku nezadala a soutěž zrušila.

Důvodem bylo podle dokumentů k usnesení rady z počátku července to, že nabídky výrazně převyšovaly předpokládanou hodnotu zakázky. Tu Praha 12 odhadla na 76,8 milionu korun bez DPH.

Cenu za výstavbu školky se čtyřmi třídami na červnovém zasedání zastupitelstva městské části kritizovali někteří opoziční zastupitelé. Například opoziční zastupitelka Lenka Vedralová (ANO) výstavbu školky pro 112 dětí za danou částku označila za „nehospodárný krok".

Podle místostarosty Prahy 12 by měla radnice nové výběrové řízení na zhotovitele školky vypsat v září. Záměr výstavby mateřské školy Mydlinky schválila rada městské části 27. června 2019. Otevření školky radnice předběžně plánuje na rok 2022.

Projekt vznikl v architektonické kanceláři Loxia. Hlavní budova školky je projektovaná se dvěma nadzemními podlažími, kde budou čtyři třídy, jídelna a zázemí. V areálu by měly být tři jednopodlažní objekty, v nichž bude klubovna či zahradní domek, a dvě dětská hřiště.

Dvanáctá městská část letos investuje do stavby nových a rekonstrukcí stávajících školek téměř 105 milionů, vyplývá z rozpočtu na rok 2021, který zastupitelstvo schválilo v únoru. Většina z těchto peněz je určena na výstavbu školky Mydlinky.

Praha 12 rovněž připravuje výstavbu nové základní školy v Komořanech, která je jedním z hlavních investičních plánů radnice. Rozpočet Prahy 12 na letošní rok počítá s příjmy 485,8 milionu a výdaji 723,7 milionu korun.

V Praze 12 tvoří koalici zástupci Pirátů, ODS, TOP 09 a Zelených. Praha 12, kde žije 56.617 obyvatel, zahrnuje celá katastrální území Cholupic, Kamýku, Komořan, Modřan a Točné.


Autor: ČTK

Fakultní Thomayerova nemocnice má zrekonstruované třídy místní ZŠ a MŠ a Odd. dětské psychiatrie

Včera v 17:52

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) byla přestřihnuta slavnostní páska od několika nově zrekonstruovaných tříd místní ZŠ, MŠ na Odd. dětské psychiatrie, a to díky finančnímu grantu ze strany Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP (tzv. Norské Fondy) v rámci projektu „Implementace...

Hala 22 v Pražské tržnici nabízí dvě volná prodejní místa, v jednom má vzniknout i take-away občerstvení

Včera v 17:27

Hala 22 v Holešovicích je největší zeleninový trh s celoročním provozem a s jednou z nejdelších tradic v hlavním městě. Aktuálně město vypsalo výběrové řízení na dvě prodejní místa, jedno klasické pro potravinový sortiment a jedno dvojité místo přímo v čele haly u vstupu, kde by kromě prodejního...

Ať se k projektu městského bydlení v Ďáblicích vyjádří občané, zní z Prahy 8

23. září 2021 v 07:01

Rada městské části Praha 8 se seznámila s návrhem dalšího postupu projektu výstavby bytového domu „Ládví – Praha 8“, který schválili radní hlavního města Prahy. Vzhledem k tomu, že projekt výstavby nebyl projednán ani s městskou částí, ani s občany sídliště Ďáblice, radní Prahy 8 s jeho realizací...

Praha 5 investovala v prvním pololetí letošního roku 86 milionů korun

22. září 2021 ve 22:52

Investice do rekonstrukce a modernizace školských zařízení dominovaly hospodaření městské části Praha 5 v prvním půlroce. Téměř 30 milionů šlo také do městské zeleně a ochrany životního prostředí. Praha 5 to aktuálně uvedla v tiskové zprávě.

Zastaralý areál Rugby Clubu Tatra Smíchov se dočká rekonstrukce

22. září 2021 v 08:20

Pražští radní odsouhlasili investiční záměr projektu rekonstrukce sportovního areálu Rugby Club Tatra Smíchov Národní sportovní agenturou. Spolufinancování investičních projektů rozvoje sportovní infrastruktury ve vlastnictví hl. m. Prahy je v souladu se strategií Plánu rozvoje sportu a...

Anglo-americká vysoká škola vypsala stipendia pro afghánské uprchlíky

21. září 2021 ve 22:36

Anglo-americká vysoká škola v Praze (AAU) se rozhodla vypsat dvě stipendia na celý studijní program pro afghánské uprchlíky, kteří byli letos v srpnu dopraveni do České republiky z Afghánistánu v rámci záchranné operace. Stipendium by mělo pokrýt náklady na školné a další případné výdaje....

Další články
Nahoru