dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Vy zíráte, my zíráme: Praha 14 vytvoří z ulice Vizírská odpočinkovou zónu
Ulice Vizírská. Foto: Dezidor / Wikimedia Commons

Vy zíráte, my zíráme: Praha 14 vytvoří z ulice Vizírská odpočinkovou zónu

Zlepšit životní podmínky pro obyvatele a zatraktivnit celou oblast Prahy 14 chce městská část modernizací veřejných prostor. Součástí dalších plánovaných změn je i realizace projektu Vizírské ulice s úpravami veřejného prostranství a parkovacích ploch na sídlišti Lehovec.

„Tento projekt vychází z požadavků občanů zejména zaměřených na zlepšení kvality bydlení na sídlišti Lehovec. Jejich podněty vzešly nejen při téměř každodenních setkáváních, ale i při veřejném projednávání, které se uskutečnilo na podzim loňského roku, kde jsme ucelenou vizi projektu ještě s veřejností konzultovali,“ popisoval otevřenost a transparentnost jednání starosta městské části Praha 14 Radek Vondra.

Rekonstrukcí ulice Vizírské by mělo dojít také k vytvoření odpočinkové zóny a zároveň ke zvýšení kapacity parkovacích míst. Projekt počítá i se vznikem parkové plochy s cestním systémem, čímž dojde k vytvoření prostoru pro dvě oddělená dětská hřiště s vybavením pro dvě věkově odlišné skupiny dětí.

Zároveň se zabývá i úpravou křižovatky Vizírské ulice a obslužné komunikace. „Věříme, že díky realizaci tohoto projektu vznikne na sídlišti Lehovec řada atraktivních míst, která ocení nejen místní obyvatelé, ale i širší veřejnost. Zejména proto, že se zde zvýší počet odpočinkových zón, zelených ploch a také počet parkovacích míst,“ doplnil starosta Vondra.

V rozpočtu pro letošní rok počítá městská část na realizaci projektu s investicí ve výši 3,5 milionu korun. Další finance chce Praha 14 získat z dotací ze státního rozpočtu.

 

 


Další články
Nahoru