dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražské krimi

Opilému cyklistovi prý chtěli pomoci! Tuto výmluvu zlodějů prostě nevymyslíte

Policie nyní zveřejnila měsíc starý případ okradení opilého cyklisty, který zaznamenal operační důstojník na kamerovém systému. Silně opilý mladík upadl 12. listopadu po půlnoci v Seifertově ulici na Žižkově z kola a zdřímnul si na chodníku. V jednu chvíli k němu přišli dva muži, jeden stál opodál a druhý začal cyklistu šacovat.

Nejprve mu posvítil baterkou do obličeje a pak se vrhnul na jeho obsah kapes. V kalhotách nalezl mobilní telefon a MP3 přehrávač, věci si uschoval do bundy a dvojice pak mladíkovi pomohla postavit se na nohy. Okradený cyklista se dál motal na ulici a dvojice odešla směrem k zastávce tramvaje Husinecká.

„Díky ostražitosti a duchapřítomnosti pracovníka operačního střediska byla na místě policejní hlídka během velmi krátké chvíle a podezřelou dvojici vzápětí dopadla ve vedlejší ulici. Jednadvacetiletý cyklista skončil s více než 2,3 promile alkoholu v dechu v nemocnici, podle záchranářů byl totiž v ohrožení života,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Zadržení ve věku 24 a 35 let skončili na služebně a vyslechli si podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Mladší, který cyklistu šacoval, navíc čelí podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, na území metropole se totiž zdržoval i přes zákaz soudu vydaný v dubnu a platný až do září příštího roku.

Oba už mají v policejních evidencích záznamy za majetkovou trestnou činnost, kde figurují trestné činy jako podvod, podílnictví nebo neoprávněné opatření platebního prostředku. Státní zástupce rozhodl o tom, že oba muži se po provedení potřebných úkonů ze strany policie propustí na svobodu a případ se zpracuje ve zkráceném přípravném řízení ve 14 denní lhůtě.

„Na muže jsem svítil baterkou, zatřásl jsem s ním, on něco zamumlal a pak už nekomunikoval. Prohlédl jsem mu přední kapsy na kalhotách, abych zjistil, jestli nemá cukrovku, a našel jsem telefon, který jsem mu vzal,“ uvedl při výslechu mladší muž.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru