dnes
Neděle - prehanky-snih-dest
5°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Muži v ohrožení: jeden po hádce vyrazil do polí s nožem v ruce, druhý klepal kosu u rybníka
Ilustrační foto: sxc.hu

Muži v ohrožení: jeden po hádce vyrazil do polí s nožem v ruce, druhý klepal kosu u rybníka

Ve čtvrtek po desáté hodině večer strážníci z Obvodního ředitelství městské policie Praha 14 obdrželi oznámení, že v ulici K Berance v Praze 9 došlo k hádce mezi partnery, která skončila sebepoškozením muže, který s výhrůžkou sebevraždy utekl i s nožem z bytu do přilehlých polí.

O sebevraždách hovořil loni v Poslanecké sněmovně tehdejší poslanec a exprimátor Prahy Pavel Bém. Jeho popis sebevražd SI PŘEČTĚTE ZDE.

Během tří minut byla hlídka strážníků na místě. Zde se spojila s družkou pořezaného muže, která jí popsala zranění a směr, kterým se měl partner vydat. Strážníci ženu uklidnili, požádali ji, aby zůstala doma a vydali se dotyčného hledat.

O několik málo minut později spatřili v křižovatce ulic K Berance x Tikovská na lavičce sedět muže se zakrváceným rukávem u bundy, který měl v ruce nůž a odpovídal udanému popisu. Strážníci nešťastníkovi poskytli první pomoc a přivolali záchranku a Policii ČR.

Po celou dobu muž se strážníky odmítal komunikovat, pouze vzlykal a tvrdil, že jakmile bude mít znovu příležitost, stejně se zabije. Jeden strážník z hlídky se vydal za oznamovatelkou, aby ji informoval, že muže nalezli.

V rámci dalšího šetření bylo zjištěno, že zraněný muž byl na návštěvě u syna. Během návštěvy mezi nimi došlo k hádce, kterou psychicky nezvládl a začal se kuchyňským nožem řezat do zápěstí. Zraněný byl po ošetření převezen do psychiatrické léčebny.

O fenoménu sebevražd třicátníků si v minulosti server Pražský patriot povídal s psychologem Pavlem Pinsnerem. 

Byl zjevně velmi podchlazený

Hlídka strážníků z Prahy 10 byla včera požádána kolegy z Policie ČR o součinnost při pátrání po pohřešovaném muži, u kterého je podezření, že by si mohl sáhnout na život. Muž se měl pohybovat v okolí Hamerského rybníka.

Strážníci tedy ihned vyrazili na prohlídku míst, kde se měl muž údajně nacházet. Když hlídka projížděla po cestě kolem rybníka a pomocí reflektorů propátrávala i blízké okolí, všimla si staršího muže, jak se z posledních sil drží sloupu veřejného osvětlení.

Muž byl celý mokrý, třásl se se zimou a byl dezorientovaný. Strážníci vzápětí zjistili, že se jedná o pohřešovaného muže. Posadila ho do vozidla a snažila se ho zahřát, protože byl zjevně velmi podchlazený.

Do doby příjezdu záchranné služby se s ním strážníci snažili po celou dobu komunikovat, aby neupadl do bezvědomí. Záchranná služba pak muže převezla do jedné z pražských nemocnic.


Další články
Nahoru