Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Muži se zabarikádovali v bytech, oba vyhrožovali sebevraždou
Na místě zasahovali policisté. Ilustrační foto: archiv

Muži se zabarikádovali v bytech, oba vyhrožovali sebevraždou

Pražská policie v noci na neděli zasahovala u dvou mužů v uzavřených bytech. U jednoho z nich hrozilo, že se zapálí, u druhého, že skočí ze střechy. Vliv měly drogy, oba skončili v nemocnici. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Daněk. 

První výjezd se uskutečnil na základě tísňového volání, kdy byl z vnitrobloku v ulici Na Dolinách v Praze 4 slyšet křik muže a zvuk rozbíjejícího se skla. Na místo se dostavily policejní hlídky, které zjistily, že v přízemí domu je muž, který se zabarikádoval v bytě.

„Jelikož se jednalo o přízemní byt a skrze okno bylo vidět, že se polévá benzínem, vykřikuje Alláh akbar a hrozilo, že se zapálí, museli policisté provést násilný vstup do tohoto bytu přes zamřížované okno a muže zadržet za použití donucovacích prostředků, aby se nezapálil,“ sdělil Daněk.

Následně ho předali do péče záchranářů, kteří jej po ošetření transportovali do nemocnice na Karlově náměstí na metabolickou jednotku, jelikož vzniklo podezření, že je pod vlivem drog.

Druhý případ se stal o hodinu později, tedy okolo půl páté ráno ve Vojtěšské ulici v Praze 1, kde měl být muž v bytě a křičet o pomoc. Do bytu se ale nedalo dostat a muž na pokus o komunikaci nereagoval, proto byli na místo přivoláni hasič, aby ho otevřeli.

„Policisté pak vstoupili do bytu, ale nikdo se v něm nenacházel. V zadní místnosti bylo otevřené střešní okno, proto začali pátrat na střeše, odkud bylo stále slyšet mužovo volání o pomoc,“ popsal mluvčí.

Vypátrat se ho povedlo na střešní římse za pomoci plošiny hasičů, kde ho dva policejní vyjednavači přesvědčili, aby neskákal, dostali ho k sobě na plošinu a následně svezli do bezpečí. 

I tento muž následně skončil v nemocnici na Karlově náměstí, kdy ještě před jeho převozem mu byl proveden orientační test na drogy, který byl pozitivní.

„Pražští policisté od sobotních 18 hodin do nedělní šesté hodiny ráno řešili dalších 262 událostí oznámených na linku 158.


Autor: red

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru