dnes
Úterý - snih-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
2°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Pražské krimi

Muži kvůli nim byli během nocí ohroženi. Kolik jich pohltila žlutka, se zatím neví

Kriminalisté z druhého oddělení třetího policejního obvodu v polovině září objasnili poměrně kuriózní případy loupeží. V prvopočátku se detektivové zabývali dvěma na sobě nezávislými, avšak obdobnými oznámeními od dvou poškozených.

Oba muži byli v průběhu víkendu od 16. do 17. září v nočních hodinách přímo na ulici osloveni pěticí mladíků s tím, zda neví kolik je hodin, nebo zda by jim nepůjčili zapalovač. Takto mladíci s poškozenými navázali kontakt.

V té chvíli na místo přijela žlutá dodávka a muži svou oběť natlačili do vozidla, kde jí během jízdy okradli o mobilní telefon a peníze a vyžadovali sdělení PIN kódu k platební kartě. Ten ale od žádného z poškozených nedostali a tak vozidlo přibrzdili a vyhodili je ven na ulici.

Kriminalisté během několika hodin díky prověření městského kamerového systému vypátrali předmětnou dodávku. Ta je pak o dva dny později dovedla na Žatecko, kde postupně zadrželi všech pět podezřelých mužů ve věku od 17 do 43 lety.

Po provedeném výslechu detektivové všechny podezřelé obvinili ze dvou trestných činů, a to konkrétně z loupeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Všichni čtyři plnoletí obvinění jsou stíhaní vazebně a v případě odsouzení jim hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Pátý, sedmnáctiletý mladík, je stíhán na svobodě a hrozí mu trest poloviční, tedy až pět let vězení.

Kriminalisté ale v průběhu vyšetřování zjistili, že tato skupinka má na svědomí více takových případů. Tito poškození se ale policistům do současné doby nepřihlásili a proto se na ně touto cestou obrací, neboť jejich výpověď je důležitá pro úplné objasnění věci.

„Jestliže má tedy kdokoli obdobnou zkušenost, byť nemuselo dojít k úplnému dokonání loupeže a zatáhnutí do vozidla, prosíme, aby se policistům ozval na linku 158,“ uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru