dnes
Úterý - prehanky-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Muzeum voskových figurín Grévin láká na soutěž k Valentýnu a chystá řadu novinek
Jako živá! V Grévinu stojí i herečka Dagmar Havlová. Foto: archiv

Muzeum voskových figurín Grévin láká na soutěž k Valentýnu a chystá řadu novinek

Už druhým rokem funguje v Celetné ulici 15, v rozlehlém domě, kde bývala prodejna obuvi Baťa, zcela unikání muzeum voskových figurín Grévin. Na ploše 3000 metrů čtverečních je na 80 slavných osobností ze světa filmu, hudby, sportu, historie a politického či společenského života. Také letos plánuje Grévin uvést nové osobnosti do své pomyslné rodiny. Které to budou, to je zatím tajemství. A připravuje se i obdoba „chodníku slávy“, ovšem ve zcela jiném, originálním provedení!

Za dobu téměř dvou let, kdy je Grévin v Praze v provozu, navštívilo muzeum už skoro 250 000 lidí a další přibývají. Konají se zde různé akce, oslavy, párty, autogramiády. Vloni se začalo i s recitály a talk show, v nichž chce muzeum i nadále v různých formách pokračovat a chystá i další novinky.

www.grevin-praha.com

Grévin láká v dnešních dnech především na animovaný víkend okolo svátku sv. Valentýna, doplněný netradiční soutěží. Každý má šanci zaslat či přinést do muzea originální, vtipné či dojemné vyznání lásky a na nejlepší autory čekají zajímavé odměny!

„Podělte se s námi o svoje vyznání lásky na sv. Valentýna a vyhrajte romantickou večeři na lodi pro dva i další ceny. Nebo jen vezměte k nám toho, koho máte rádi a překvapte ho nevšedním zážitkem,“ láká všechny marketingová manažerka Grévinu Daniela Pedret.  

Vyznání lze poslat na e-mail: info.praha@grevin.com, umístit do zpráv na facebook nebo zanést osobně do muzea.

„Pět nejlepších, nejvtipnějších nebo nejoriginálnějších vyznání lásky získá romantickou večeři pro dva na lodi v Praze. Dalších deset může vyhrát volné vstupenky do muzea a drobné dárky z našeho obchůdku. Kromě toho o celém Valentýnském víkendu bude muzeum vyzdobeno a každý si zde může nechat věštit osud z karet či nechat číst budoucnost z dlaní,“ podotkla Daniela Pedret, která také prozradila i další zajímavost.
 
„Začali jsme realizovat projekt, který bude trochu připomínat chodník slávy, jedná se o unikátní sbírku, která bude opět spojená s celou řadou významných žijících osobností. Protože všichni se nám do muzea jako voskoví při sebelepší vůli nevejdou. Podrobnosti ještě neprozradíme, ale velmi brzo o této novince uslyšíte,“ podotýká Daniela Pedret.

Kromě běžných návštěvníků, ať už tuzemských či zahraničních, přicházejí do Musée Grévin i školní výpravy, protože expozice slouží a jak tak koncepčně pojatá jako procházka historií a jednotlivými tématy.

„Poměrně často se nás třeba studenti ptají, proč nestojí Václav Havel a Dagmar Havlová vedle sebe na jednom místě. Je to zkrátka proto, že on byl prezident, politik, tak je jeho socha právě v této části a paní Dagmar je herečka, proto její podobiznu najdete v divadle, kde jí dělá společnost Gérard Depardieu, Miloš Forman, Aňa Geislerová či Jan Tříska a slavný Amadeus,“ dodává marketingová ředitelka Muzea Grévin Praha.

foto-grevin-1-nahled

foto-grevin-7-nahled

grevin-baros-3-nahled

grevin-praha-31_1-nahled

foto-grevin-4_1-nahled


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru